Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyámat tudom egyedül...

Ha kutyámat tudom egyedül nevelni, és tanítani akkor is szükségem van a kutyaiskolára?

Figyelt kérdés

Tehát, ha boldogulok vele egyedül, és tudom mikor mit kell tenni, akkor is el kell vinnem kutyaiskolába?


Nincs kutyám, csak érdekelt a dolog.



2014. jún. 14. 11:31
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Én leveleztem egy tükörsulival, ahová klubra akartam járni, agilityre. Azt mondták le kell tennem a középfokú engedelmest 80ezer ft. Kérdeztem és mi van ha engedelmességi vizsgás kutyám van, akkor miért kell alap és középfok? Erre már nem válaszoltak. Én tudom a választ enélkül is. Pénz pénz pénz. Lehúzás. Válasszatok olyan sulit ahol nem feltétel hogy kijárd az engedelmest akkor is ha jobban dolgozik a kutyád mint az oktatóé.
2014. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én még nem láttam olyan iskolát, ahol nem feltétel legalább egy vizsga. Ami nem drága, csak pár ezer ft. Ha pedig a saját stílusodban akarod tanítani, akkor mire kellenek a különfoglalkozások? Ott is rendszerezett tudást tanítanak, csak felsőbb fokon. Különben meg egy bizonyos szint után a kutya képes arra, hogy egy vizsga erejéig úgy csinálja a dolgokat ahogy a szabályzatban benne van.
2014. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Én eddig egyedül, itthon tanítottam, de szeretnék kicsit komolyabban foglalkozni ezzel, úgyhogy megyek vele majd kutyasuliba, de hobbi szinten kiképeztem, az alapokat tudja suli nélkül is.


Ha tudsz vele otthon is foglalkozni, kutyák közé hordani, nevelni, tanítani, és ezt csak hobbi szinten (el tudd engedni, ne rohangáljon el, behívható és jól szocializált legyen) akkor nem kell a kutyasuli.


Viszont nagyon sok kutya van, akiknek nem ártana a suli és mégse viszik el. A másik meg tényleg a pénz, van olyan suli, ahol folyamatos csatlakozás van. Oda tudsz menni akkor is, ha a kutyád már pl tud alapfokon és nem kell kifizetned egy csomó pénzt az alapfokra meg vizsgára meg ilyenekre.

2014. jún. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért kellenek a plusz foglalkozások, mert van amit nem tudok és nem is akarok egyénileg megtanítani.

Például tele aggathatom az udvart agility elemekkel, de mivel nem értek hozzá igazán nem biztos, hogy jó dolgokat eredményezne és sokkal könnyebb is suliba elmenni ahol kész pálya van és szakszerű oktatás. Ha már járunk és lesz tudásom hozzá akkor persze lehet itthon is pálya és hétköznap gyakorolhatunk, de az megint más lesz.

Nyomkövetés megint sokrétű és lehet, hogy a keresős játékokkal már olyan hibás viselkedést rögzítettem náluk amiket lehet majd kijavítani. Nagyjából utána olvastam és sokkal apróbb léptékekkel tanítják mint ahogy én csinálom.

Durr belevágtam a közepébe és ha igazán jól akarom csinálni valószínű elölről kell kezdeni, hogy szépen fel legyen építve. Nem tudom, hogy fogom tudni "belassítani" őket, szóval már rontottam.

Őrző-védőnél megint csak suliba kell járni, mert azzal aztán el lehet rontani a kutyát és nem is szabad saját szakállra neki állni.

Azért akarom ezeket csinálni, mert hiába foglalkozok velük rengeteget, hiába megyünk ide-oda, hiába a sok pajti úgy érzem nem elég. Annyi potenciál van még bennük, miért ne használnám ki?

Ettől függetlenül az alap dolgok lehetnek saját stílusúak, a tudás ugyanaz csak a kivitelezés módja más egy kicsit.

2014. jún. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!