Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tacskóknak általánosságban...

A tacskóknak általánosságban milyen a személyisége?

Figyelt kérdés

És akinek még nem volt eddig kutyája, meg úgy semmilyen állata, mennyire jó ötlet tacsit venni? Mennyit kell vele egy nap sétálni, hogy ne hízzon el és ne is pörögjön fel? És mennyire viseli meg, ha a nap nagyrészében, tehát reggeltől úgy du. 4-ig egyedül van? :/ Mi lenne, ha reggel felkelnék korábban és elvinném sétátálni, mielőtt suliba megyek? Milyen betegségre hajlamosak? És a gyerekeket mennyire szeretik? Mennyire tanulékonyak? És ha megtanítunk nekik ilyen trükköket, mint az ülj, fekszik, stb, azokat mennyire csinálják meg, ha mondjuk nekik?

Amúgy bocsi, hogy ennyi mindent kérdezek xd


2014. jún. 14. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
A szálkás szőrű tacskót eredetileg vadászkutyának tenyésztették ki. Olyan az egyénisége is. Szimatol, hallgatózik, figyel, a kertben a "talajlakókat" üldözi. Extra trükkök betanítására nem alkalmas, de arra megtanítható, hogy szót fogadjon. A gazdája holmiját a magáénak tekinti, pl. társas üdülőben odaült hozzánk a kemping szék mellé. Amikor mi elmentünk, nem tágított a szék mellől, hiába hívta a szomszéd gyerek játszani. Csak akkor ment, amikor mi mondtuk neki, hogy mehetsz. Az nem nyerő, hogy ilyen sokat egyedül legyen, főleg lakásban. Kertes házban, ha jó idő van és van olyan veranda, ahova napközben bemehet, akkor talán elvan. A miénk viszont sír, ha több órára kénytelenek vagyunk egyedül hagyni, Sétálni nagyon szeret, akkor is a vadászösztön dominál. Szaglászik, ha valahol valami apró állatkát észlel, leragad, szimatol és keresi. A gerincére kell nagyon vigyázni, mert a hosszú test miatt hajlamos a gerinc-sérvre. Szereti, ha dédelgetik, így az őt szerető gyerekekkel nagyon jól elvan, szívesen játszik velük.
2014. jún. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettél :) Ettől féltem, hogy szomorú lenne, ha egyedül hagynánk olyan sok időre :( Esetleg ha kiraknánk neki valamilyen kis játékokat? Pl. labdákat? Azzal egyedül tudna játszani és nem lenne szomorú?
2014. jún. 14. 18:40
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Újabb kérdésed alapján feltételezem, hogy nem kertes házban, hanem lakásban laksz. Gondolj arra, hogy a kutya társas lény. Szereti az ember társaságát, és egy lakásba bezárva aligha fogja jól érezni magát egyedül. Még szerencsés leszel, ha távollétetekben nem rág szét mindent, amihez hozzájut. Látom, hogy nagyon szeretnél egy kutyát, de a kutya nem egy könyv, amit reggel suli előtt leteszek, délután előveszek és foglalkozom vele. Ha napközben senki nincs otthon, inkább mondj le róla. Csak hogy értsd: Egy ismerősöm egy közösségi portál kérdésére, hogy milyen háziállatod van, azt válaszolta: "Semmilyen, mert szeretem őket." Egész nap dolgozik, alig van otthon, nem tudna eleget foglalkozni egy állattal.
2014. jún. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kertesházban lakunk :)
2014. jún. 14. 20:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Akkor jobb a helyzet, mert ott elszaladgál. Eljátszik azzal, amit kint hagytok neki játékot, de ő is talál magának. (Persze a virágok is veszélyben lesznek, de ezt majd lerendezed az anyukáddal.) A miénk szívesebben játszik pl. a konyhából kikerült tejfölös/joghurtos pohárral vagy egyéb műanyag aprósággal, mint az igazi kutyajátékokkal. Most jutott eszembe, és ezt feltétlenül leírom még, erre nagyon vigyázz. Lehet kapni műcsontokat. Az én tacsimnak valaki adott egy kisebbet, amit egy ideig rágcsált, amikor pedig már befért a szájába, bekapta, de olyan nagy volt, hogy nem tudta tovább rágni. De mert ő mindig körülöttünk van, rögtön észre vettük és kivettük a szájából. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ilyen rágcsálni valókból csak kicsiket adj neki, és amikor nem vagytok otthon, ne hagyj ilyet előtte.
2014. jún. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :)
2014. jún. 14. 21:21
 7/10 anonim ***** válasza:

Tokre ne hallgass az elozo valaszolora.

1. nem mindenkinek adatik meg a "luxus", hogy folyamatosan otthon legyen. Lehet, hogy egyesek otthon dolgoznak, de az azert fura, hogy mindig jon valaki, aki szerint kinzas ennyi idore elmenni. Szerintem a normalis ember eljarkal neha, durva, de akar 8-10 orara is.

2. egy tacsit ILLIK lakasban tartani. Miert lenne kinzas, hogy kenyelmesen pihenhet, telen pedig nem kap tudo/vesegyulladast.

3. a tacskok nem a gyerekszeretetukrol hiresek. Tehat nem kell keszpenznek venni, hogy imadja a dedelgetest. Kicsi koratol szoktatni kell a gyerekekhez es fegyelmezni, igy nem lesz baj.

4. a tacskok lyukakat asnak. Anno ez volt a feladatuk. A kertben valoszinuleg ilyen modon fogja lefarasztani magat, ahelyett, hogy a fallal teniszezne. Ezert megeri felkelni suli elott es elvinni setalni. Ha ez megvan, akkor nagyobb az eselye annak, hogy aludni fog mig haza nem ersz.

2014. jún. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem most 8 hetes a kis tacskóm :) Csipike imádja két kis játékát cibálni, morogni, harabdálni. Az egyik egy gumicsirke a másik pedig egy fekete kiskutya. Az első egy hét nehéz, mert még kicsi (mondjuk mi 6 hetesen hoztuk el) és nyafizik és sír akkor még a nap legtöbb részében alszik (6 hetesen). Ja nekünk akkor még a teraszon volt.


Nem rég került le kertbe és viszonylag el van magában. De nagyon sokat kell vele foglalkozni, így még most nyáron nem akadály, de mikor kezdődik a suli akkor majd korábban kell kelni és akkor fogok neki enni adni. Én viszonylag előnyben vagyok, ha lehet annak nevezni, mert a nagyobb tesóm már hamarabb hazajöhet és akkor tud neki enni adni.4-re hazaérek és viszem sétáltatni. Szóval valahogy így fog kinézni egy napod. Kivéve, ha nincs nagyobb tesód vagy te aki hamarabb hazajöhet. Remélem azért valamennyit tudtam segíteni a számodra. :)

2014. júl. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, segítettek :)
2014. júl. 30. 14:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Jezusom, elhozzatok hat hetesen, aztan kicsapjatok a teraszra :( aki nem hajlando beengedni a kutyat a lakasba, az MIERT valaszt tacskot?? :(
2014. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!