Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sharpei kutyámnak (4éves fiú)...

Sharpei kutyámnak (4éves fiú) kb 3 napja szinte nulla hallása van. Sokszor rázza a fejét is, gondolom fülgyulladása van. Van rá való fülcseppem itthon, de egyszerűen nem engedi, hogy a feje közelébe tegyem a kezem. Elszalad és morog. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma elkezdtem adni neki algopyrint és egy erősebb gyulladáscsökkentőt illet amoxicilint. Tudom, hogy nem kif. állati gyógyszerek de azért nekik is hatnak. Szerintetek így sikerül kikezelni? Gondoltam arra, hogy altatóval kicsit bekábítom, hogy legalább egyszer cseppenteni tudjak neki. Ilyen dacos állapotában az állatorvos is szerintem csak nyugtatóval tudná kezelni.
2014. jún. 14. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
nem baj vidd csak el szépen dokihoz, ő ért a dacos állatokhoz
2014. jún. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még sikerülhet kikezelni, ha elviszed egy állatorvoshoz ahelyett, hogy magad próbálod gyógyítani úgy, hogy nem tudod, mi a baja.
2014. jún. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Humán gyógyszerek között vannak olyanok,amik akár megölhetik a kutyát.Lehet toklász a fülében,amit nagyon gyorsan ki kéne szedni,Ha piszkálod a fülét,még lejjebb nyomhatod.A kutya megsüketülhet,ha toklász van benne és nem viszed el dokihoz.
2014. jún. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy sikerul. Lehet, hogy kinyirod. Persze, hogy nem hagyja, baromira faj neki. Majd lefogjatok az orvosnal szerencsetlent. ORVOSNAL. Menni fog.
2014. jún. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A doki bebódítja a kutyát,attól kezdve azt tud csinálni vele,amit akar.
2014. jún. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
nekem is shar peiem van ugyanez volt a gond bóditás és az orvos ad rá fülcseppet valószinüleg gombás ,szűk a hallójárata add rá cseppet
2014. jún. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
100%
Érdeklődnék sikerült--e azóta megoldani a fül-tisztítást?Nekünk is 4 éves szuka shar-pei-ünk van, és ő se engedi hogy hozzányúljunk a füléhez. rengeteget rázza, és szokott is fájni neki, az látszik. Egyszer egy orvos kipucolta és gyógyszerrel kezelte a fülét, mert elvileg középfültő gyulladása volt, na azóta nem enged a füle közelébe minket, már én is az orvos általi bódításra gondoltam.
2014. júl. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Sikerült nagy nehezen,tisztító aztán meg gyulladáscsökkentő cseppet adtunk a fülébe.Többen próbáltuk beadni neki a rokonságból,simogatás közben sok idő árán. Már annyira kikészitett,hogy egy szem nyugtatót adtam neki,azután kezelhetőbb lett.Semmi baja nem lett tőle,s a füle is okés már.
2014. júl. 10. 20:50
 9/9 anonim válasza:
100%

Köszi a választ! :-)

Akkor csak kitartòbbnak kell lennünk. Tegnap is este elkezdte iszonyatosan rázni a fejét és mikor oda mentem hozzá és pròbáltam megsimizni a fülét egyből elrántotta a fejét. Legtöbbször mikor észreveszi, hogy feltűnt nekem hogy fàjlalja a fülét már menekül előlünk az asztal alá, hátha jövök a rettenetes vattapamaccsal :-) nagyon okosak :-)

Örülök, hogy meggyògyult a kutyusotok, pròbálkozunk mi is.

2014. júl. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!