Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha állatmenhelyen szeretnék...

Ha állatmenhelyen szeretnék dolgozni, hogy értik azt, hogy érteni kell a kutyákhoz, milyen szinten?

Figyelt kérdés
Szeretnék ott dolgozni, nálunk van közmunka minimálbérért a menhelyen. Nekem volt egy kutyusom, 17 évig élt, ez kevés ahhoz hogy ott dolgozzam és kutyákkal foglalkozhassak?
2014. jún. 15. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:
24%
Közmunka az önkormányazt által elvégzedő tevékenségekhez kapcsolódik, egy menhelyenen, mivel megántulajdon, ilyen nincs! Akkor za nem menhely, hanem a helyi sítértelep, azt meg nem hiszem, hogy annyira ott akarsz dolgozni minimálbérért.
2014. jún. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%

Ez mondjuk eleve nem igaz, a közmunkaprogramban ma már vállalkozók, alapítványok is pályázhatnak és foglalkoztathatnak embereket. Nálunk a helyi kutyamenhely is alapítványi tulajdon, az ő dolgozóik is közmunkaprogramban vannak felvéve.

Kedves kérdező az, hogy elég-e a tapasztalatod vagy, hogy tudnak -e alkalmazni miért nem tőlük kérdezed meg? Keresd meg a vezetőt és érdeklődj. Mindenhol mások az elvárások, szerintem egyszerűbb őket kérdezni.

2014. jún. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát az, hogy volt kutyád, még nem jelent semmit. A szomszédnak is évek óta vannak, de 3 évnél tovább egy kutya sem húzza nála tovább. :(

Ha képes vagy nevelni, szocializálni egy - menhely esetében sokszor problémás - kutyát, akkor megfelelsz.


Igen, közmunkásokat bérelhetnek cégek, magánvállakozások is.

Ellenben egy menhelyen nem hiszem, hogy erre volna keret? Ha meg ekkor is az állam/önkormányzat fizet, akkor bocsi, "szerencsére" nem vagyok tisztában ezzel a dologgal.

2014. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem akkora tolongás nincs az ilyen állásokra, hogy 3-4 tapasztalt kiképzővel kelljen rivalizálnod. Én drukkolok, írj nekik őszintén!
2014. jún. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk a közmunkások (ha így hívják őket) a menhelyen büntetésből és nem fizetésért dolgoznak. Nekik nem is kell a kutyákhoz érteni, mert a közelükbe nem kerülnek. Ők havat lapátolnak, kakit takarítanak, de legtöbbször nyáron is kemény fizikai munkát végeznek. A menhely nem tudna, és nem is akarna ezért fizetni senkinek, mert vagy ők büntetésből ledolgozzák, vagy jószívű emberek szabadidejükben megcsinálják, amit kell.
2014. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A közmunkaprogramosokat mindig az állam fizeti, talán 90%-ban, 10 % terheli a foglalkoztatót aki lehet cég, vállalkozó, alapítvány, önkormányzat akármi. Nálunk pl senkit nem az önkormányzat vesz fel hanem annak egy nonprofit különálló cége. Pályázni kell újra és újra hogy bizonyos időre vehess fel embereket.

A másik meg az a csapat akit még itt írtak akik a büntetést (általában gyorshajtás vagy egyéb közlekedési vétség) dolgozzák le így. Ebben az esetben 6 óra közmunka/ ötezer forinttal számolnak

2014. jún. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!