Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez a német juhászkutya munka,...

Ez a német juhászkutya munka, vagy bemutató fajtájú? (kép mellékelve)

Figyelt kérdés

Kérem olyan válaszoljon, aki valamennyire ért is hozzá, köszönöm.


[link]

[link]



2014. jún. 15. 22:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ez egy rajzos szoptatós szuka. Köznyelven küllemkutya.

Amúgy a "munka", meg "bemutató" fajta nincs. Egy fajta van, német juhászkutya

2014. jún. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hááát nem "munkavonalú" az biztos.
2014. jún. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem értek a kutyákhoz, mint tenyésztő, ezért is lehetett a nyelvi tévedés. Viszont szeretnék egy német juhász kutyát. Azt olvastam, munka vérvonalú német juhászkutyát sokkal érdemesebb venni mint a másikat, ami angolul a "show" nevet viseli. Gondolom akkor ennek a magyar megfelelője a küllem-kutya, és ez a példány is ilyen. Javíts ki, ha nem jól értettem.
2014. jún. 15. 23:04
 4/14 anonim ***** válasza:
67%
És ettől a szukától árulnak kölyköt? Nem valószínű, hogy bármilyen "vonalú" is ez a kutya, ha így képesek bemutatni...
2014. jún. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, ettől, és nem tudom érdemes-e fontolóra venni a vásárlását, megmutatom a hirdetést is, akármilyen tanácsot szívesen várok.


[link]

2014. jún. 16. 00:41
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Innen semmiképp ne vegyél kutyát! Ez egy szaporító! Keress munkavonalas hivatalos kennelt!
2014. jún. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Munkavonal és küllemvonal van németjuhászoknál. Pont most volt erre egy kutatás az állatorvosin, hogy okosabbak-e és jobb-e a kapcsolat a gazdával a munkavonalnál de nem találtak semmit ami ezt igazolta volna. Tény, hogy küllemvonalon kb csak és kizárólag vörösrajzos nj-t találsz, emellett az alacsony csípőhordás miatt a diszplázia még a szűrt almokban is veszélyt jelent sajnos. Ha munkára, hobbira akarsz kutyát és feltétlenül a munkavonalat ajánlom, vagy menhelyit. Ha kiállítani meg tenyészteni szeretnél akkor mehet a küllemvonal, de hatalmas odafigyeléssel. Én személy szerint jobban szeretem a munkavonalat mert megmaradt 'eredetibb' nj-nek de ahány ház, annyi gusztus. De ettől az embertől semmi esetre se vegyél kutyát!! Szaporító, az igazi tenyésztő egyrészt sose így fotózza le a kiskutyákat, másrészt a szülőkről is sokkal jobb fotókat készít annak érdekében, hogy minél magasabb színvonalúnak tűnjön. Szóval ő felejtős.
2014. jún. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem tenyésztő. Van egy szukája és talált egy közeli kant. Csinált egy alom kölyköt.

Ma már a munkavonal sem egyértelmű. Ezek a vonalak sokfélék. Melyik tenyésztő milyen célért pároztat. Sport, éles munka, vagy csak úgy gyárt ordas, fekete, stb kölyköket.Rajzos alomból is lehet megfelelő kutyát találni , ha nincs extra elképzelésed.

2014. jún. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Keress tenyésztőket!

Ott drága egy kutya de meg KELL fizetni!!

2014. jún. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Ha még lenne valaki aki tudna néhány percet szánni rá, hogy még ezt a hirdetést véleményezze nekem, azt megköszönném. (Tudom, hogy ezek a kutyák sem "hivatalos tenyésztőnél" születtek.)


[link]

2014. jún. 16. 15:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!