Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyáma...

Hogyan szoktassam le a kutyámat arról, hogy sétáltatás közben minden kutyát megugasson?

Figyelt kérdés

2014. jún. 15. 22:53
1 2
 1/15 anonim válasza:
szia! ha épp sétáltok és látod,hogy jön valahol felétek egy kutya. még mielött a kutyád észre venné figyeld a reakcióját és amikor épp elkezdene ugatni,de pont előtte rászólsz hogy például: nem szabad,nem stb... A lényeg,hogy egy tiltó szót használj és ezt mindig következetesen,akkor amikor már épp ugatni készül a másik kutyára. ha mindig rászólsz ilyen esetben egy idő után abbahagyja.
2014. jún. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Body-Builder ***** válasza:
Hát nekem 2 pitem van ugy szoktatam le öket hogy mikor elkezdett morogni egy határozott rántásal a porázt vissza rántotam kb 5-6x meg csináltam most már szépen elsétálnak a kovor kutyák mellet is és a határozott rántásal mindig mondtam a kutyam nevét és hogy nem szabad!azota ha nagyon felbuzerálja öket egy ugato kutya és morognak elég annyit mondanom h Lina nem szabad és máris tudja hogy nem jo és abba haggya! probáld meg menni fog hidd el :)
2014. jún. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nagyon kedvesek vagytok!
2014. jún. 15. 23:34
 4/15 anonim ***** válasza:
vond el a figyelmét 1 jutalék falattal.
2014. jún. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy a kutya rángatása enne a válasz.
2014. jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A jutalomfalat is a egy technika, a pórázrántás is egy technika. Mindkettőnek van létjogosultsága.

Mindenkinek magának kell eldönteni, hogy mi a legmegfelelőbb a kutyájához.

2014. jún. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Szia! Te hogy látod miért ugatja? Támadólag lép fel?
2014. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Milyen fajta?
2014. jún. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Igen, támadni akar..
2014. jún. 19. 19:08
 10/15 anonim válasza:
Valószínűleg a kutya tökéletesen tisztában van azzal, hogy mit vársz tőle, mit jelent a tiltásod, csak szarik rá. Szerintem globálisan kellene elsősorban megértetni,hogy te vagy a főnök, az van amit te mondasz. Ha parancsot adsz neki addig ne hagyd békén amíg azt nem teljesíti. Legyen akár az egy ültetés vagy bármi. Ha nem kívánt dolgot csinál mindig legyen következménye, ne hagyj rá semmit. Egyszer elmondod és következzen amit te akarsz,érd el, hogy megcsinálja. Hogy mivel éred el az mindegy, jutifalat, pórázrántás, fenyítés. Bármire is vonatkozzon. Ez egy kissé diktatórikusan hangzik, de így tanulja meg, hogy a te akaratod dönt és nem Ő! Amúgy milyen fajta?
2014. jún. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!