Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félig kék, félig barna szemű...

Félig kék, félig barna szemű kutyust érdemes megvenni, ha olcsóbban adják? Milyen hátrányokkal jár ez?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 07:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Ha lát mindkét szemével, akkor semmilyen hátránya nincs. Az én első kutyám is ilyen volt, egyik szeme jégkék, másik barna, fajtájában egyébként gyönyörű, hatalmas kutya volt. (blue-merle színű skót juhász)

Sokan azt hitték, hogy a kék szemére vak, de nem. Ha volt is hátránya, az kb. ennyi volt :)


Az elképzelhető, hogy idősebb korára a szemproblémák súlyosabban érintenék őt, vagy az egyik szemét, de ez közel sem biztos.

2014. jún. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ez a rossz szaporítás és nulla szelekció eredménye. Véleményem szerint a daganatos betegségekre hajlamosabb még ivartalanítás ellenére is. Egyébként a látását vagy a mentalitását nem befolyásolja. Van amikor felnőtt korban jól néz ki, de előfordul egy markánsabb koponyánál, hogy visszataszító. Nem a gazdánk, hanem a vendégeknek például.
2014. jún. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
50%

Betegségek

De milyenk fajat? Attól is függ.

2014. jún. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
45%
ha tenyésztőtől veszed akkor azért adja olcsóbban mert a felemás szem kizáró ok a törzstenyésztésből tehát nem menne át a vizsgán amin azt nézik, hogy az állat alkalmas e arra hogy törzskönyves, a fajtának tökéletesen megfelelő kölykök apja vagy anyja legyen ( a kék szem tovább öröklődhet), szerintem nincs egészség ügyi problémája pl. a kék szemű husky sem vehető tenyésztésbe a szem színe miatt
2014. jún. 16. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem Husky vagy annak keveréke akkor vakságra és süketségre lesz hajlamos.Vagy csak az egyik szeme pigmenthiányos de ebben az esetben semmi különös baja nincs csak eltér a standardtól.Ja és a huskyknál egyedül fogadják el a kék szemet nincs náluk olyan hogy nem tenyészthető az utolsó rosszul tudja.
2014. jún. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
72%

Egyedül a huskyknál elfogadott a kék és a felemás szem.

A kék szem akkor a legveszélyesebb, ha fehér szõrrel párosul, nagyobb az esély a süketségre.

Nekem egy ismerõsömnek van felemás szemû border collie-ja (blue merle) most lesz 7 éves, teljesen egészséges. A felemás szemeket úgy tudom, még a hóvaksággal szokták összekötni.

2014. jún. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ideiglenesen 2 felemás szemű dalmata, illetve dalmata keverék, mindkettő daganatos volt, vagy korábban operálták daganattal. A felemás szem lehet egy intő jel a gyengébb immunrendszerre, inkább így fogalmaznék. Nem kimondott husky probléma.
2014. jún. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak a Huskynál…………

Rengeteg más fajta van akinél elfogadott

2014. jún. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én kutyámnak is ilyen a szeme pedig ő nem merle
2014. jún. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
nem csak a huskyknál elfogadott a kék szem... juhászkutyáknál is, a felemás is, a "kevertszemű" is. juhászkutyáknál csak a merléknél fogadják el (véleményem szerint ez egy marhaság, de mindegy), önmagában nem veszélyes. nagyon fehér merléknál szoktam látás-, hallásproblémák előfordulni. a dupla merlék meg pl. szinte teljesen biztos, hogy betegek lesznek.
2014. jún. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!