Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti milyen fogápoló, fogtisztít...

Ti milyen fogápoló, fogtisztítót, lehelet frissítőt szoktatok a kutyátoknak venni?

Figyelt kérdés

Golden Retrieverem van. Kicsit elkoptak a fogai, és nagyon büdös a szája.

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. jún. 16. 09:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyers húst!

Vakító fehér fog, szagmentes száj és bunda az eredménye...és még egészséges is ;)

2014. jún. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én adok húst (csirkecombot általában), illetve ilyen préselt bőr rágcsákat. Régebben disznó lábszár csontot adtam, de aztán kiderült, hogy az nagyon roncsolja a fogait, így azt már nem adok.


De egyébként az egyik kutyámnak az oldalsó nagy fogáról semmi sem szedi le a lepedéket, azzal nem tudok mit kezdeni.


Amúgy meg, ha büdös a szája, az nem feltétlenül a fogai miatt van, hanem a gyomrával is lehet valami, esetleg a nem megfelelő étkezés okozza, vagy valamilyen betegség.

2014. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem normális, hogy büdös a szája, orvosnak meg kellene mutatni. Mit eszik?
2014. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Házikaját eszik. Most vettem neki pedigre dentasticket, meg ilyen tablettát, ami elveszi a testszagot és a szájszagot.

Nem hiszem hogy baja van mert rendesen eszik, egészséges a szőre. De utána nézek interenten, hogy lehet-e esetleg a szájszag miatt baja.

2014. jún. 16. 13:31
 5/9 A kérdező kommentje:
Nyers húst nem szoktam neki adni, csak főttet, sültet.
2014. jún. 16. 13:31
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szájszag miatt lesz baja, hanem maga a szájszag a tünet. Egézsséges kutyának nincsen szájszaga. Ez lehet egy rossz fog, ínygyulladás, gyomorprobléma, egy csomó minden, amit te magad nem veszel észre a kutyán, csak a szagot érzed. Ezért lenne jó, ha egy orvos belenézne a szájába, amellett, hogy a házikoszt nem biztos, hogy a legmegfelelőbb.


A Denta Sticks szerintem olyan, mint halottnak a csók.

2014. jún. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hát ma adtam neki két tablettát, abból amit vettem és nagyon sokat használt. Illetve a dentastick is, kicsit mintha fehérebbek lennének a fogai, de szájszagát már nem érzem.

Van egy nagyon enyhe, de amilyen volt attól sokkal jobb lett. Illetve megis fürdettem. Szerintem maradok a dentasticknél nem rossz szerintem.

2014. jún. 16. 16:59
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez embernek teszem azt, rohad a foga, a szájvíz elveszi a szájszagát, de attól a foga továbbra is rohadni fog...
2014. jún. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
elfogom vinni állatorvoshoz megnézetem vele a fogait is.
2014. jún. 16. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!