Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann alkalmas agilityre?

Dobermann alkalmas agilityre?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy elsősorban munkakutya, csak arra lennék kíváncsi hogy hosszútávon megterhelő lenne e az izületeinek.

2014. jún. 16. 19:27
 1/7 zsuzsabazsa ***** válasza:
Az én kutyám 8 évesen agilitizett /Német juhász/ és nem volt megterhelő az ízületére. Nincsenek benne olyan akadályok ami az ízületekre károsan hatna.
2014. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem is az akadályok, csak úgy értem, ha sokat ugrál, mert azért eléggé nagytestű fajta.
2014. jún. 16. 19:46
 3/7 KGabi0000 ***** válasza:

Szerintem mindegy,nyugodtan agilityzhetsz vele.Én a tacskó keverék kutyámmal agilityzek,pedig már 9 éves.(persze nem olyan megterhelően csak lazábban)pl:alagút,kicsi akadályok

Az izületeinek nem megterhelő.

2014. jún. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Elég sok dobinak van gond a gerincével mostanság. Ha agilitizni akarsz vele, ellenőriztetni kell a dokival időszakosan a gerincét.
2014. jún. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha kiskortól tudatosan fejleszted az izomzatát, és mellette megfelelő porc, illetve izületépitőket, védőket kap, akkor az 1 éves rtg. után simán menhetsz vele. A lényeg, hogy ne legyen dagi:))) Imádni fogja, mert állandóan ugrálnak:)))
2014. jún. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyenlőre csak elméleti a kérdés, nincs dobim de imádom a fajtát és gondolkodom rajta, hogy a meglévő kutyusom mellé szeretnék egyet, persze tenyésztőtől. :) A mostani kutyámmal imádunk agilityzni, de ő már 7 éves, így reméltem hogy a jövendőbeli dobimmal is űzhetnénk ezt majd.
2014. jún. 16. 21:14
 7/7 anonim ***** válasza:
érdemesebb akkor olyan kennelt nézned, ahol kisebb termetű, könnyebb csontu kutyákat tenyésztenek.
2014. jún. 17. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!