Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz-e az, hogy engedélyt...

Igaz-e az, hogy engedélyt kell kérnem a szomszédaimtól, ha "harci kutyát" akarok tartani a lakásomban?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos amerikai staffordshire terrierem, lakásban tartom, társasházban. A minap azzal támadott le az egyik szomszéd, hogy nekem engedélyt kellett volna kérnem mind a 32 lakótól ahhoz, hogy ilyen "veszélyes, harci kutyát" tarthassak. Meglepett a dolog, mert még nem hallottam ilyesmiről, és egy másik lakó sem, aki szintén staffit tart (de őt is letámadta ezzel ugyanez a szomszéd). Ti mit tudtok erről?

Csak mert lassan 3 hónapja itt van a kutya, de senki nem szólt, hogy zavarná, sőt, a legtöbb lakó nagyon kedveli, a gyerekek imádják...


2014. jún. 16. 21:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem igaz, mert nincs olyan, hogy harci kutya. Veszelyes allat pedig az, amit valamilyen megnyilvanulasa miatt azza nyilvanitottak.
2014. jún. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk az van, hogy ha kutyát akarsz, akkor engedélyt kell kérned az egész lépcsőháztól, és ez egy csivavára ugyanúgy vonatkozik, mint egy staffra.

Meg kellene tudakolni, hogy nálatok mi van leírva a házirendben (mert pl ugyanebben a városban Anyuéknál csak a közvetlen szomszédok beleegyezése kell).

2014. jún. 16. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%

Úgy van, ahogy az 1. válaszban szerepel, "harci kutya"-ügyben elmaradt a "támadó" lakótárs.

Viszont, társasházban, a házirend megszabhatja az ott élők részére az ebtartás szabályait. Ha nincs ilyen, akkor az általános együttélés ésszerű szabályait kell betartani (amit a kérdés kiegészítésben írsz, aszerint ezzel nincs gond); ha pedig van ilyen, akkor csak ennek megszegése esetén "támadhat" a szomszéd.

2014. jún. 16. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Én egyedül a közös képviselőt kérdeztem meg, és ő nem látta akadályát. Ő meg csak tudja a házirendet. :) Meg minden lakónak van külön, át is böngésztem, csak nem találtam erre vonatkozó bekezdést. Több kutyástól is hallom, hogy a nyakukra jár ez a szomszéd, még annak is, akinek egy kistestű keveréke van. Pedig az égvilágon semmi probléma nincs a házban lakó egyik kutyussal sem.
2014. jún. 16. 22:12
 5/13 anonim ***** válasza:
52%

Elvileg az ég világon senkitől nem kell kérned a beleegyezését, csak meg kell lennie legalább a megfelelő területnek. 20kg-ig 10 m2, 20-40 kg-ig 15 m2, 40 kg fölött 20 m2. A 146/2011 (xii.2) Alkotmánybírósági határozat szerint, csak az Állatvédelmi törvényben (fentebb leírtam ami a lakásban tartásra vonatkozik) foglaltaknak kell megfelelned.

Gyakorlatilag még egy 30 m2-es lakásban is tarthatsz 2db 40 kiló alatti kutyát.

2014. jún. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
53 m2-es a lakásom, szóval ezzel nincs probléma. :)
2014. jún. 16. 23:04
 7/13 anonim ***** válasza:
7%
Remélem betiltják az összes dögevőt. Ha akarsz tartani, menj ki vidékre.
2014. jún. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Gyerunk gyerunk, add csak ki a duhodet. Mindenkivel elofordul, hogy idonkent nem jon ossze a szex meg hasonlok. (Utolso valaszolonak, nyilvan)
2014. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Imola Ágnes ***** válasza:
70%
Amíg a te kutyád nem zavarja konkrétan a lakók nyugalmát, addig senkinek semmi köze, sőőőőt, a kutya magántulajdon, és a tulajdonodhoz jogod van. Ha még egyszer belédköt a kedves szomszéd, akkor mond meg neki, hogy következő alkalommal feljelented zaklatásért.
2014. jún. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%

Sivár élete lehet a kedves szomszédnak. Meg még egyeseknek, a válaszokat nézve.

Vannak emberek, akik az élő fába is belekötnek (lásd: [link] )


Legközelebb, ha találkoztok, mondd el neki, hogy nem harci kutya, hanem törpetacskó, csak az állatorvos véletlenül növekedési hormont adott neki, mert nem volt rajta a szemüvege.

2014. jún. 17. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!