Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sorrendben tanítsam a...

Milyen sorrendben tanítsam a kutyám? Ül megvan, a fekszik folyamatban. Láb mellett haladás, vagy a "marad"? Vagy vmi más?

Figyelt kérdés
A behívás még nem aktuális, mert kertes házban lakunk és épphogy megvannak az oltásai, úgyhogy kivinni nem lehet, ha meg kimegyek az udvarra már rohan is hozzám. Ráadásul az mondta az állatorvos, hogy ne nagyon vigyem kutyák közé, mert hányás-hasmenés van a kutyák között a környéken.
2014. jún. 16. 21:56
 1/1 anonim ***** válasza:

Gyere, marad, hagyd.

Gyere: A kertben kell elsőnek gyakorolni. Kimész, szólítod, odajön, dicséred+simi+juti falat ha gondolod. Maradj kint, kezd el valamit csinálni. Bármit. Elmegy, szólítod, jön dicséret..., ha nem jön, indulj el befelé, akkor valószínűleg futni fog utánad, dicséret+simi (ilyenkor fontos, hogy jutifalat ne legyen, ha amúgy adsz). Ezt játsszátok el minden nap, több órás projekt de megéri. Fontos, hogy az első pár napban akkor hívd, amikor épp 'semmi' nincs, tehát nem játszik, iszik stb...

Marad: ez már keményebb dió. Mi csak etetés előtt gyakoroltuk ameddig nem ment jól (én nem adok jutifalatot), rá is ment kb 1 hónap. Írtad, hogy az ülés már megy. Ültesd le, mondd, hogy marad, a kezed tedd ki a mellkasához, aztán a tálat közelítsd a földhöz/padlóhoz, ha megindulna emeld fel. Elég sok ideig tarthat, pláne első pár alkalommal. Első időkben én miután földet ért a tál kb 2 mp nyugiért már engedtem enni (tiéd parancs kiadásával). A nyugis időt szépen növeltem. Mikor kb fél perc nyuginál jártunk elvettem a kezem a mellkasától. Ha rögtön rávetette volna magát, felkaptam a tálat, kezdtük elölről: kéz ki, tál le, nyugi kb fél percig, kéz elvesz. Itt is apródonként növeltem a kéz elvétel utáni időszakot. Aztán csak kiadtam a marad parancsot kéz kitétel nélkül, és tettem le a tálat. Már kb 10 percet is 'hajlandó' várakozni bárhol. Gondolom többet is képes lenne, de még nem próbáltam.

Hagyd (fujj): ez is kemény dió. Sétánál gyakoroltuk. Talál valamit, rászólsz, ha továbbra is érdekli mellé dobbantasz a lábaddal vagy ledobsz közvetlen mellé valamit ami zörög, felkelti a figyelmét. Ha békén hagyja a talált dolgot mehet a dicséret, simi...

FONTOS, hogy mindig határozottan, de nem kiabálva, kihúzva magad add ki a parancsot. Ez a 3 dolog aminek mindig, minden kutyának engedelmeskednie kell(ene).

2014. jún. 16. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!