Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sír a kiskutyám már egy...

Miért sír a kiskutyám már egy órája?

Figyelt kérdés

Vagy talán több is van, mint egy óra. 3 hete születtek , és a legkisebb már másfél órája egyfolytában bömböl. Hiába rohantam ki hozzá, hogy mi a baj, semmi nem látszik rajta, van hogy fél percre abbahagyja, aztán teli hangerővel még egyszer neki kezd.Amikor épp kiértem annyi láttam, hogy az anyja épp a fogai közt fogta, és akkor is bömbölt.De nem tudom, hogy mitől kezdte el. Ha így fogom akkor is vinnyog, ha úgy, akkor is. Harapást, sérülést nem látok rajta, mancsaira nem érzékeny, legalábbis nem vinnyogott egyiknél sem jobban,mint a többinél.Próbáltam neki egy kis tejet adni, máskor attól megnyugszanak, de most semmi hatása. A szívem megszakad a pici hangján, de közben a fejem is kezd megfájdulni, mi a fenét csináljak vele? Próbáltam külön tenni többiektől, aztán az anyjához raktam, aztán vissza a többiekhez. Tudom hogy most nem valószínű, hogy választ kapok, de talán mégis.

Bármi használható ötlet, hogy ne vinnyogjon, és rájöjjek mi baja lehet? Most utoljára egy helyben feküdt, a 8 testvére között, ő volt legfelül, és így is bömbölt, pedig sehol semmi nem nyomhatta..


Még valami: anyjuk kicsit bekattant mostanában, mert délelőtt is megharapta egy másik kölykét, azt pont a szeme sarkában kajálás közben. Vérzett is a pici szeme, ugyanígy bömbölt, de egy alvás után már nem is fájt neki.


Plusz egy harmadiknak teljesen begennyesedett a jobb szeme, jó nagy pukli lett a helyén,és amikor egy kicsit kamillás borogatással ápolgattam, rendesen ki is fakadt , de nem nyitja ki, és érzékeny neki. Valszeg ebben is az anyja a bűnös, mert előtte pont megfogott egy madarat, és lehet hogy utána "ápolgatta" a kicsit..Ez utóbbi más 3 napja aktuális.



2014. jún. 17. 01:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
egy újabb szaporító nagyszerű,ideggyenge selejtes kutyákat ivartalanítani kell nem szaporítani
2014. jún. 17. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Figyelj szakikám, biztosan igazad lehet, 17 évesen szaporító lennék, sok eszed van. Annyit kértem, hogy segítsen valaki rájönni, mi a fenével tudom csillapítani a pici fájdalmát, nem pedig azt, hogy mindenféle HASZNÁLHATATLAN gorombaságokat írjanak. Én is tudom, hogy műteni kellene, de tudod én sem vagyok itthon mindig, az anya kutya meg van kötve(nem, nem fél méteres láncon, hanem egy hosszú kifutón, ami csak elég egy spánieltermetű kutyának), a drága szomszédok kutyái jönnek át a franc se tudja már, hogy hol.

Nem tudom hogy hogyan és mikor történt az akciójuk, de azt igen, hogy eddig sosem viselkedett így a nagy kutya. Volt hogy evésnél ha közel mentek hozzá a kicsik, morgott, de ideggyenge sosem volt. Nem mai darab, 12 éves öreglány, ez után az alom után (ha egy részét már elajándékoztuk), befektetünk egy ivartalanításra, eddig nem is gondoltunk ilyesmire, plusz egy ideje nem is volt rá anyagi keret.


Tudod/Tudja, nem jó dolgomban írtam ki ezt a kérdést, mert ha egy elmebajos tenyésztő lennék, valószínűleg nem is nagyon érdekelne hogy mi fáj a kicsikének.

2014. jún. 17. 01:39
 3/11 anonim ***** válasza:
nem lehet, hogy fáj a hasa? fel kéne keresni egy orvost, vagy legalábbis fel kéne hívni
2014. jún. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 sippara ***** válasza:
100%
ORVOST??? Utolsó, te normális vagy??? Hát orvost lehetett volna hívni az elmúlt két hónapban BÁRMIKOR, és akkor most negyed ennyi költségükbe se lenne a dolog (tudom, naiv vagyok, nyilván nem lett kölykönként ötszáz forintnál több rájuk költve...), sőt, akár még az is lehet, hogy az orvos segíteni tudna a mostanra valószínűleg már félig vak kölykön. Tökhülyeség. Olyan tanácsot adjál, ami minimum ingyen van (de a legjobb, ha még fizetnek is érte), és energiába sem kerül.
2014. jún. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

17 évesen nincs annyi eszed, hogy a beteg állatot állatorvoshoz vidd? Remélem azért saját magadról tudsz gondoskodni ekkora nagy szamár létedre. Vagy az sem megy anyuciék nélkül?


"Én is tudom, hogy műteni kellene, de tudod én sem vagyok itthon mindig"


Akkor mi a kérdés, ha te is tudod mit kell tenni? 17 évesen mi az az iszonyat fontos dolgod, ami miatt arra sincs időd, hogy elvidd a szaporított kölykeidet meg az anyjukat állatorvoshoz (ami kb 2 órát rabolna el a drága életedből)? Gondolom van némi félretett pénzed is, amiből ki tudod fizetni a dokit. Most már csak meg kéne emelned a fenekedet.


Szégyelld el magad, unokatesóm 14 (!!!) évesen pórázra vette a németjuhász kutyájukat és busszal elvitte az állatorvoshoz EGYEDÜL, mert nem volt otthon sem apám tesója, sem a férje. Felénk a 17 éves idősebb, mint a 14, úgyhogy ez rád nézve nagyon ciki, hogy egy 14 évesbe több ész, önállóság és felelősség szorult, mint beléd.

2014. jún. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

tényleg orvos a megoldás, lehet, hogy beteg, és ezért akarta kihurcolni az anyja


egyébként meg a melegtől kattannak be az anyakutyák, jó hűvöst kell nekik teremteni, a mienk is ide-oda hurcolta a kölyköket, közben sírt, a kölykök is sírtak, melege volt szegénynek.


Hogy evés közben odakap, vagy morog teljesen természetes, ritka az olyan kutya, amelyik nem ezt teszi, de véresre harapni, na, ott gond van! általában csak az orrukat kapja meg, hogy tudják, ki a főnök


mindenesetre ha tovább sír, vidd orvoshoz, bár nem hinném, hogy sok mindent tud vele kezdeni, ha nincs külsérelmi nyom


pocija nagy, eszik rendesen?

2014. jún. 17. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Használható ötlet?

Az anyakutya szinte 0 anyai ösztönnel van megáldva. Még vársz pár hetet és szépen leamortizálja a kölyköket.

Nem szükséges látható sérülésnek lenni ahhoz, hogy fájjon valami. Elképzelhető, hogy az anya ráfogott a kicsire a maga "finom" módján. Belső sérülést okozva. Házi megoldásként kukkants bele a kicsi belsejébe és akkor megtudod a sírás okát.

Vagy szerezz egy vajákos asszonyt, aki meggyógyítja a gennyes szeműt, a sírósat, a megkapott szeműt.

Bár az sem csinálja fizetség nélkül. Úgy, hogy a legjobb megoldás egy állatorvos lenne. Meg a kicsiket sürgősen eltávolítani az anyjuktól. Csak szopásra tenni vissza őket.

2014. jún. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszi a jó és kevésbé jó válaszokat is.

Összekapartam a pénzt,felkerestem az állatorvost. (Aki "halálomat követelte kb "amiért nem szóltam orvosnak rögtön , üzenem : ne tudja meg mit lerendezett itthon nagymamám a "felesleges költekezés miatt..")

A kicsike kapott antibiotikumot erősítö gyanánt,de nem sok jövőt jósol neki az orvos ha genetikailag visszamaradott.. pedig olyan kis eleven sokszor.. a gennyes szemű pedig kapott szemcseppet ,be is adtam neki háromszor ahogy mondta a doki és majd holnap kell visszavinnem mindkettőt. Neki valszeg egy fűféle bigyója mehetett a szemébe,ez okozta a gyulladást. Holnap majd megmondja a fizetendő összeget , amit valószínűleg nem merek majd itthon elmondani.. csak jöjjenek már rendbe és ne fájjon semmijük.

Bocsánat a gyatra helyesírásom miatt, de telefonról félig alvó állapotban nehéz írni.

2014. jún. 18. 00:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Az remek, hogy orvoshoz fordultál.

A " fűféle bigyója", ami a szemébe ment az egyiknek, az a toklász. Nagyon sok gondot tud okozni. Ahol megfordulnak a kiskutyák, szükség lenne eltüntetni a száraz, toklászos növényzetet. Belemehet fülbe is, vagy orrba is és azt csak orvos tudja kiszedni.

Kívánom, jöjjenek rendbe a kicsik! Ha már megszülettek.

Az anyakutya viselkedése meg érthető. Öreg már, jóval kevesebb a türelme a kölykökhöz. De még az is előfordulhat, a kora miatt valamije fájhat.

2014. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Hát vannak még itt ilyen emberek?:)

Ma mentünk vissza dokihoz, a pici kapott még 1 antibiotikumot, meg 1/4 tablettát + kiírtak neki tápszert. A másikat pedig elaltatta, és kiszedte a szeméből azt a toklászt. Előzőleg nem jutott eszembe a neve, pedig említette az orvos.. na sebaj.

A kicsike valószínűleg azért sírt, mert éhes volt, pedig evett tejet, bár az ugye tehéntej volt. A héten eldől, hogy életben marad, vagy sem :/ Napi 60 ml tápszert kell adnom neki, 5-6 alkalommal. eddig 25 ml fogyott el, olyan kis aranyos, amikor iszik. Az egész kutya elfér a tenyeremben. 17-19 cm hosszú :)

A másik szeme elvileg 2-3 nap múlva rendbe fog jönni.

Köszi minden választ.

2014. jún. 18. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!