Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt olvastam itt hogy aki...

Azt olvastam itt hogy aki fialtatja a szukáját az megkínozza és megrövidül a kutya élete. Akkor a tenyésztők állatkínzók?

Figyelt kérdés
meg a természetben a farkas nőstények is kevesebb ideig élnek mint a kanok ? Én ismerek egy tenyésztőt az ő szuka német juhászkutyája majdnem minden évben fialt és átlagéletkornak megfelelően 13 évesen hunyt el. Nem provokációnak szánom a kérdést csak nem értem egész egyszerűen. Köszönöm!
2014. jún. 17. 16:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem itt hamarosan 3. Világháború lesz... az amúgy teljesen jogos kérdésért ;)
2014. jún. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
82%

Ha minden évben fialtat, az nem tenyésztő, hanem szaporító.

A tenyésztők nem elletik egyfolytában a szukáikat, általában 3-5 almot hoznak le egytől.

2014. jún. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A szaporító minden alkalommal fialtatja a kutyát, amikor tüzel, élete végéig, orvos, vizsgálat NÉLKÜL. A tenyésztő 3-5 almot hoz le a kutyától egész életében, orvosi felügyelettel.
2014. jún. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
22%
1 almom volt (nem is lesz több) orvosi felügyelettel stb. mégis büdös szaporító vagyok az itteniek szerint...
2014. jún. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Itt általában nagyon hozzá nem értő gazdik tesznek fel fialtatásról kérdéseket, pedig az a minimum, hogy illene jól tájékozódni, vannak könyvek, van az internet, meg lehet kérdezni tenyésztőket. Csak az elmúlt két hétben két tenyésztő ismerősömnél fordult rosszra a szülés, az egyik szukája alig élte túl, pedig gondosan vigyáztak rájuk. A vemhesítés, elletés komoly dolog, nem ám úgy kell nekiindulni, hogy majd megy szépen minden a természet rendje szerint, ha a gazda nem ért hozzá, vagy urambocsá nincs megfelelő állatorvosa sem, akkor simán játszik a kutyája életével. Ezt kéne megértenie az embereknek, és nem a gyk-n informálódni, hogy mit csináljon, ha a vemhes szukájánál ezt vagy azt tapasztalja, satöbbi.
2014. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 sippara ***** válasza:
100%

A különbség pontosan ugyanaz, mintha Ugandában mindenféle orvosi ellenőrzés, és megfelelő körülmények nélkül szül egy nő 10 havonta egy gyereket, 13 éves korától élete végéig (szaporító), vagy előre tervezetten, megfelelő vizsgálatok után, a terhességhez, majd később a szüléshez megfelelő körülmények között hoz világra egy nő mondjuk három gyermeket egész életében. Utóbbi esetben kis eséllyel okoz(nak) a szülés(ek) bármilyen problémát az anyának, vagy a gyermeknek, előbbi esetben meg vagy túléli, vagy nem (az anya és a gyermek egyaránt).


Egy tenyésztő szukája vizsgálatokon esik át, védve van nemi úton terjedő betegségek ellen, genetikailag tökéletesen hozzá passzoló kannal fedeztetik, megfelelően táplálják a vemhesség alatt, megkapja a szükséges orvosi vizsgálatokat (ultrahang, stb), a doki készenlétben van az elléskor, és maga a tenyésztő is ért a dologhoz egy pöppet, a kicsik megkapják az oltásaikat, látja őket orvos, és a szuka életében max 3-4 alkalommal ellik. v.ö. fifikét befedezi a szomszéd bodri, mert Pistike cseszik figyelni rá, oszt' valahogy túléli az ellést, oszt' vagy megmarad kölyköstül, vagy nem, aztán a következő tüzelésnél ugyanez.

2014. jún. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Platypus ***** válasza:
100%

Néhány szukának kell fialnia, különben kihal a fajta. A nagy kérdés, hogy melyik állatot tegyék ki ennek a megterhelésnek. A logikusnak tűnő válasz az, ahol a legkisebb a kockázat és olyan utódok várhatóak, amik szebbé és jobbá teszik a következő generációt.

Egyébként a kockázat úgy működik, hogy vagy bejön, vagy nem, de attól hogy egy esetben épp nem történt baj, még lehet nagyon is reális a probléma. Sokan mutogatnak 90 éves láncdohányosokra is, hogy nézd, nem is káros.

2014. jún. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A másik,hogy a fajtának ártanak azzal,hogy papír nélküli szülőktől hoznak le akár egyetlen almot is.Az is lehet,hogy a szülők épp közeli rokonok,csak a tulajok nem tudnak röla.Egyébként a természetben a kutyaféléknél csak és kizárölag a domináns nőstény ellik,a falka többi nősténye csak akkor,ha elhagyja a falkát és új családot alapít.
2014. jún. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
81%
egy szuka tenyésztésbe vonása nem akkor kezdődik, amikor fedeztetve lesz, hanem már egészen kiskorától, mert ugy van vele foglalkozva. olyan izomzatot kell rá épiteni, ugy tartani, hogy kiegyensulyozott élete legyen. Egy egészséges, jól táplált, erős szukának nem okoz gondot az ellés általában. Együttműködő, megbizik a gazdájában, és csodálatosan nevel. nem változik meg a szőre, nem lesz felfekvéses, és az emlői is visszahuzódnak az elválasztás után. 3- max. 4 almot illik lehozni vele, mindig odafigyelve a megfelelő kan kiválasztására. ha a tenyésztő igy tesz, a szuka 7 éves korában amikor nyugdijazzák szebb lesz mint valaha, és még boldogan él éveket.:) Én amugy is inkább szuka párti vagyok, és hiszem, hogy egy jó alomnál nagyobb százalékban van szerepe, mint a kannak.
2014. jún. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%

a ma 90 éves nagymamik orvosi felügyelet nélkül szültek minimum 6-7 gyereket, nem a kórházban, hanem gyakran otthon a tanyán mégis élnek még, ez nagyon rossz példa volt!


a gyk-sok szerint az is szaporító, aki életében egyszer hoz le almot egy kutyától, orvosi felügyelettel, de törzskönyv nélkül, közben nem lesz a kutyának semmi baja (az átlagnak, nem mondom, egy ideggyenge, alultáplált kutya ne kölykezzen)

2014. jún. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!