Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek vele, ha alig bír...

Mit tegyek vele, ha alig bír járni?

Figyelt kérdés

11,5 éves , alacsony, kis termetű kutyusom van. Mindig nagyon aktív volt, sokat futottunk, játszottunk, sétáltunk, de néhány éve (kb.5-6) egy gerinc probléma miatt lebénult. Akkor orvoshoz jártam vele, és én is gondoztam, felépült hosszú idő után, de azóta már nem bírt úgy szaladni mint régen. Az orvos mondta, h lesz utóhatása, és múltkor mondta, h nagyon öreg már és valószínűleg csontkopása van és el vannak használódva az izületei. Mostanában nagyon sokat alszik és fekszik. Ha sétálunk, látom a hátsó lábain, h remegnek és néha sétálás közben csak úgy összecsuklanak a lábai. Már fél km-t sem bír menni pihenés nélkül. ha megállunk, azonnal leül. Hogyan könnyítsem meg neki a járkálást? vmi kerekeket szereljek a lábára vagy hogyan? :(

köszi


2014. jún. 17. 19:43
 1/9 anonim ***** válasza:
11,5 éves kistermetű kutya még nem nagyon idős. El kellene vinni egy lelkiismeretes állatorvoshoz, ilyenkor ha lehetséges, műtét jöhet szóba, ha nem lehet írnak fel szteroid kúrát, vagy non-szteroid gyulladás- és fájdalomcsillapítót, amit szintén kúraszerűen szednie kell. S lehet kapni különböző étrendkiegészítőket izületi problémákra kutyáknak. (pl. zöldkagylókivonat) De a legfontosabb, beszélj egy állatdokival, mert nem csak menni nem tud a kutya, de biztosan fájdalmai is vannak.
2014. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
62%
Kistestű kutyáknál jellemző ez. Kérj az orvostól porckorong problémákra gyógyszert neki vagy kálcium-magnéziumot is vehetnél neki kifejezetten kutyyáknak. De egy kérdést emgér az orvostól valamit biztos tud neki adni, ne hagyd szenvedni.
2014. jún. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

köszi!!!

azt hiszem keresek egy másik orvost és megyek venni neki gyógyszert

2014. jún. 17. 19:57
 4/9 anonim ***** válasza:

Zöldkagyló kivonatot érdemes adni kiegészítésnek.

Ha szeretnél egy profi dokit, írj privátban, szívesen megadom az elérhetőségét, hátha tudna segíteni rajta!

2014. jún. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
köszi, de nem mo-i vagyok :/
2014. jún. 17. 20:26
 6/9 anonim ***** válasza:
Az előzők is jól mondták, de ha olyan problémája van, ami bénulást okoz, azon a fájdalomcsillapítók nem fognak segíteni. (Ettől függetlenül lehet szüksége fájdalomcsillapításra!) Ha minden kötél szakad, létezik kutya kerekeskocsi! Az én kutyám neurológiai betegség miatt bénult le, az utolsó 8 hónapját kocsival sétálta le, kivéve az utolsó három hetet, a kocsi nagymértékben visszaadta a mozgásszabadságát és meghoszabbította a minőségi életét. Magyarországon én csak egy helyről tudok, ahol csináltatni lehet, nem tudom, te hol laksz, de nézz utána neten és kérdezősködj majd állatorvosnál is - ma már a jó dokik tisztában kell legyenek ezzel a lehetőséggel is.
2014. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Imola Ágnes ***** válasza:
Honnan vagy? Lehet valamelyikünk tud ajánlani egy jó dokit. Én pl. Romániai vagyok.
2014. jún. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Gerincproblémás, hosszú testű kutyának bénulás után nem adtak táplálékkiegészítő gyógyszert/vitamint???? Jesszusom...

Írtad, hogy nem Magyarországon élsz, nem tudom, ezeket a márkákat külföldön milyen néven forgalmazzák, de a csontproblémákra, kopásokra nagyon jó a PetPhos nevű rágótabletta. Igazából kalciumkiegészítésre főtt tojás héját is ledarálhatod finom porrá, és egy kávéskanálnyit adhatsz naponta az ételéhez.

Az porcaira mindenképpen valami zöldkagyló-kivonatot adj neki. Arthromed kapszulát vagy hasonlót. És mindenképpen valami jó minőségű, prémium tápra válts, mert abban vannak meg a szükséges nyomelemek stb., amik javíthatnak az állapotán.

És még valami: Ha módod van rá, hordd úszni. A vízben való mozgás kevésbé terheli az ízületeit, ugyanakkor megizmosodik tőle. Ha kell, segíts neki, menj be vele a vízbe és gyengéden tartsd meg alulról, míg ő pedálozik.

2014. jún. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2014. jún. 18. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!