Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mely kutyafajták a legalkalmas...

Mely kutyafajták a legalkalmasabbak hosszú túrákra?

Figyelt kérdés
Azaz melyikek bírják a legjobban a több napos,kimerítő nehéz túrákat?(persze a mellett,hogy élvezik is.)

2014. jún. 17. 23:42
1 2
 1/12 anonim válasza:
Husky,Golden.
2014. jún. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Warg
2014. jún. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Rhodesiai ridgeback :)
2014. jún. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ami a legtöbb embernek kimerítő, az a legöbb kutyának meg sem kottyan - pedig ők túrán is többet mozognak, mint a gazdáik. Tukajdonképpen minden kutya "alkalmas" rá, kivéve a nehéz, zömök felépítésűeket.
2014. jún. 18. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

általánosságban mindegyik bírja, néhány extrém kivétel nem (pl. nyári melegben bernáthegyi, és a nehezen lélegző fajták, mint a buldog), de inkább egyed-, mint fajtafüggő.

én beauceronokkal járom a hegyeket, hám van rajtuk, rajtam pedig canicrossos futóöv és néhány meredekebb részen még húzatom is magam :P a húzást állítom még jobban élvezik, mint a szimpla sétát :)

2014. jún. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Imola Ágnes ***** válasza:
91%

Sok mindentől függ, és csupán ez alapján enm lehet fajtát választani. Van azonban néhány kizáró tényező, ami miatt bizonyos fajták kevésbé jók erre:

- rövid orr - pl. bulldog, mopsz. a rövid orr miatt nehezebb a lélegzés, lassabban tudják húteni a testüket, ezért őket nem ajánlatos sokat túráztatni.

- nagy test:pl. német dog - ezek a kutyák nehezebben bírják a terhelést, hajlamosabbak izületi problémára

- nagy bunda - pl. ujfunlandi. Nehezebben bírják a meleget, hamarabb fáradnak.

A kiválasztásnál azt is figyelembe kell venned, hogy amikor nem túrázol, mit tudsz nyújtani a kutyának, illetve milyen vezetőt igényel. Túrázásra pl tökéletes a Jack Russel is és a Magyar Vizsla is, de a hétköznapokban nagyon eltérnek egymástól.

2014. jún. 18. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
A nagy bunda egy fundi méretű kutyánál jó, hogy nehezíti a dolgokat, de például egy skót juhász köszöni, remekül elvan a nagy bundában is egész napos túrán. Más kérdés, hogy a bunda hajlamos begyűjteni mindenféle toklászt, bogáncsot, galajt és hasonló "jókat", amiktől meg kell szabadítani gondosan a kutyust.
2014. jún. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%

Nekem labradorom van! Tényleg fajtafüggő mert ahogy néha más labikat elnézek el vannak hízva, nagyon lusták. Az enyém szokatlanul karcsú, mozgékony, és mikor meglátja a kezemben a hámot úgy felpörög hogy néha le se tudom állítani!


Én a labit ajánlom! Min. 9 évig tuti a társad lesz a hosszú túrákon.

2014. jún. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Az természetes, hogy nem lehet kizárólag faji alapon meghatározni,de a kört mégis lehet szűkíteni,hisz a lapos orrúak,a túl nagy testűek no meg az egér méretűek már kiestek. Na és a német juhászkutya átlagosan mennyire felel meg ilyen célokra?

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

2014. jún. 18. 10:55
 10/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Sajnos a németjuhászt nagyon túltenyésztették, a lábai nem bírják a strapát. Elméletileg jó lenne, de fontos, hogy nagyon megbízható helyről vásárold, és ne azt a szerencsétlen csapott farut.
2014. jún. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!