Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehetséges? Kutyakozmetikus...

Lehetséges? Kutyakozmetikus tanfolyam nélkül?

Figyelt kérdés
Állítólag Miskolcon és környékén nem kell végzettség ahhoz, hogy kutyakozmetikus lehessen valaki. Ez igaz? Most hallottam először, egy kutyakozmetikus oldalára van kiírva!

2014. jún. 18. 00:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Végül is, bárki kiírhatja az ajtajára, hogy ő kutyakozmetikus, aztán majd elválik, hány kuncsaftja lesz...
2014. jún. 18. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De így nyitni üzletet? Nem büntetik?
2014. jún. 18. 05:56
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem Miskolcon és környékén van így, hanem egész Mo-n. Van is Miskolcon olyan kozmetikus, aki így tolja, na olyanok is a kutyák.


Igen, lehet így szalont nyitni, nagyon sokféle bolthoz nem kell specifikus végzettség.

2014. jún. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A kutyakozmetikust akit néztem, szépen dolgozik! A többi sokkal szarabb, a tanfolyam inkább elméleti tudást ad, a gyakorlat a lényeg! Nem?
2014. jún. 18. 12:44
 5/7 anonim ***** válasza:

Na de hol tanulja meg az ilyen a gyakorlatot, ha senki nem tanítja? A fizető vendégeken...? Lehet, hogy aki nem ért hozzá, annak tetszik egy-két nyírás, de hogy bonyolultabb dolgokat nem tud megcsinálni, az biztos. Az egyik itteni kozmetikusnak pl. van papírja, de nem tud normálisan trimmelni, nem is vállalja. Na, az milyen?


Én sem vagyok kutyakozmetikus, de jó pár mentett kutyát nyírtam már le, jópofák lettek, de ennek nem sok köze van a kutyakozmetikához. Szerintem ha az ember belevág egy szakmába, igyekezzen nem csak, hogy megtanulni, hanem a lehető legjobban megtanulni.

2014. jún. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De akihez mennék, gondolom van végzettsége amit tovább tud adni, csak nekem nem kéne hozzá tanfolyam is!
2014. jún. 18. 15:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Amennyibe egy szalon nyitása, fenntartása kerül, plusz a felszerelések, az a sokszorosa egy tanfolyam árának... És akkor még nem is ismernek, nincs vendégköröd. Ebből így, ilyen formában kétlem, hogy meg lehet élni.
2014. jún. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!