Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki összeírná nekem mely...

Valaki összeírná nekem mely kutyafajták jók házőrzésre?

Figyelt kérdés
2014. jún. 18. 03:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Mit jelent számodra a házőrzés? Mik az elvárásaid és mit tudsz te nyújtani a kutyának? Számomra például az a házőrzés, hogy a kutyám megugatja az idegeneket és jelez, ha valaki jött.
2014. jún. 18. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1-es!


Az nem házőrzés, meg házőrző kutya, hanem jelző. Nem hiszem hogy a kérdező erre gondolt.


Amik eszembe jutottak, de bármelyik tartása határozott gazdát kíván és első kutyának nem ajánlottak:


Rottweiler

Kaukázusi juhászkutya

Közép-ázsiai j.k.

Komondor

Kuvasz

Moszkvai őrkutya

Egyes német juhászkutyák, de én annyira nem mondanám azoknak őket

Kangal


Kb. nekem most ennyi jutott eszembe. Ezek közül a roti és az nj igényli leginkább a foglalkozást, nem lehet őket ridegen tartani.

2014. jún. 18. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
De mit csinál egy házörző kutya, ha nem azt, hogy jelez és a jelenlétével távoltartja a betörőket?
2014. jún. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Amire te gondolsz az a jelző kutya, amire egy tacskó is képes, de szerintem nem erre gondolt a kérdező.

Igazából a legjobb házőrzők a magyar pásztor kutyák, mint komondor, kuvasz. Szűrt, törzskönyves kutyákat is nagyon olcsón lehet venni, mivel nincs valami nagy kereslet a magyar fajtákra.

Viszont azt tartsd szem előtt, hogy ezek a kutyák tapasztalatlan gazda kezében suli nélkül elég veszélyesek lehetnek.

2014. jún. 18. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Német juhász, boxer...
2014. jún. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért kérdeztem a kérdezőt, hogy pontosan mire gondolt?
2014. jún. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Németjuhász

Rottweiler

Dobermann

Kuvasz

Komondor

Kaukázusi juhászkutya

Argentin dog

Tibetti masztif

Nápolyi masztif

2014. jún. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kis pit keverékem is ugat mint a veszedelem, mégse házőrző :D

Amúgy házőrzésre leginkább egyik kutyát sem ajánlom, mert a kutya az első amit kiiktatnak és még könnyebb dolguk is van mintha riasztód lenne. Aztán ki is leszel rabolva meg kutyád se lesz.

Csak úgy ér valamit az egész ha bent van a házban, ha bemennek hirtelen már nem tudnak mit kezdeni vele és még esélye is lesz ellenük.

Így ha bent van tartva lehet bármilyen őrző-védő típusú kutyád, de képezni is kell hozzá, mert hiába van pisztolyod ha nem tudod hogy kell lőni vele.

2014. jún. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Schrancdorka ***** válasza:
dobermann-t mindenképpen ajánlom, de csak úgy ha lényegesen is neveled, mert az egyik ismerősöméknél a KÁJ.-uk 2xvégighúzta a kertben a kiteregetett tiszta ruhákat.SOK SZERNCSÉT A KUTYÁHOZ AKÁRMILYEN FAJTA IS LESZ!
2014. jún. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!