Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kutyusomat az új lakáshoz?

Figyelt kérdés

Pár napig otthon leszek vele, amíg megismeri a helyet. Már 10 éves elmúlt eddig két helyen laktunk, mire számítsak, mennyire lesz nehéz neki a változás, és hogyan könnyíthetném meg?

(Az előző költözés nagy változás volt neki, mert elköltöztünk a családtól + kutyus és cica is volt, és elég nehezen viselte. Szeparációs stressz is előjött, előtte soha nem volt ilyen, nyüszögött, az ajtót kaparta... több hét volt, mire megszokta, azóta nincs gond.)



2014. jún. 18. 08:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell erre ennyire rákészülni, rágörcsölni.

Minél természetesebben viselkedsz annál inkább úgy fog a kutya is.

Sose problémáztam ezen, pedig költöztem már párszor és a kutyákat is mindig hidegen hagyta.

2014. jún. 18. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden történjen ugyan úgy, ahogy eddig is. Nem kell a kutyát emiatt többet pátyolgatni, lesni minden kívánságát. Békén kell hagyni, a megszokott cuccait, pl. ágyát, ha van, egy arra alkalmasnak vélt helyre letenni, aztán ha másik helyet választ magának, oda áttenni. Az alatt a pár nap alatt, amíg otthon leszel is érdemes egyedül hagyni a kutyát rövid időre, hogy szokja meg, hogy ott is egyedül lesz a későbbiekben.
2014. jún. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat!

Lezajlott a költözés, az első pár napban otthon voltam vele. Vettem babarácsot is, hogy az ajtóhoz ne férjen hozzá. Szerencsére sokkal jobban viselte, mint gondoltam, van egy kis nyüszi-ugatás reggel, mikor elmegyek, de a szeparációs stressz nem jött elő.

2014. júl. 15. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!