Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud mondani nekem...

Laci943 kérdése:

Valaki tud mondani nekem Magyarországon jó munkavonalú "egzotikus" (fekete, ordas) színű német juhász kennelt?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 14:10
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

bár most többen lepontoznak, és a fejemet veszik, de a "munkavonalas" nj keresésénél, kissé ki kell tolni a tk-nem tk kérdést. ugyanis vannak olyan munka nj-ok akik nem rendelkeznek tk-vel ( enyém is ilyen ), viszont a tk-s nj-ok, nem biztos ( sőt ), sokszor meg sem közelítik a "tényleges munkavonalat".

ha szereted a nj fajtát, és tényleg dolgozni ( ki is használod a kutyában rejlő adottságokat ) akarsz vele, akkor keress "munkára előnevelőket", akik majd ajánlanak Neked "szaporítót" ( me ugye ha nincs tk, az csak szaporító lehet, legalábbis többen ezt hiszik ), akik ténylegesen munkára "tenyésztenek".

2014. jún. 18. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
a tk. nélküli munkásoktól egy jó karakterű előnevelt ifjonc kb. 300 ezer ft.
2014. jún. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat !

Csak törzskönyvel vennék kutyát és ki használnám a lehetőségeit ! :)

2014. jún. 19. 21:04
 14/19 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Yezoo-t , a Steinhart nem fogja a jó kutyát itthonra eladni.
2014. jún. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

ma 21:33

Ami a Szteinhartnál jó kutya, az a kérdezőnek túlságosan is jó.Általában a tenyésztők tökéletesen ki tudják válogatni a vevőhöz való kutyát, ha éppen van nekik olyan.

Mert az, hogy valaki munkást akar, még nem minden.

2014. jún. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
2014. jún. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ma elég kevés alom születik papírral. Nem mindenki lépett be az MNJK-ba. Törzskönyvet csak ők adhatnak.
2014. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

ma 07:42

Senki nem írta, hogy előneveltet vegyen.

2014. jún. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

utolsónak: a "07.42.es" valószínűleg az én írásomra reagált.

én azért írtam az "előnevelőket", mert ők jobban képben vannak, mint az "átlag" ember. jobban tudják, honnan-milyen kutyát érdemes választani.

kérdező: ha tk-es kutya érdekel, és tényleg munkavonal az amire vágysz, akkor nagyon zsebbe kell nyúlni! még kölyökként is magas az áruk ( nem beszélve a "tenyésztő kitételeiről" ), előnevelten pedig jócskán 1 millió felett az ( bár az sem biztos, hogy a lóvét lobogtatva eladnak Neked ) ár.

2014. jún. 19. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!