Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler szerintetek?

Rottweiler szerintetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok amióta csak az eszemet tudom mindig voltak kutyáim.Főleg keverék.Mindig szerettem volna egy rottweilert,de féltem tőlük volt bennem valami szorongás a fajtától.Már 2 éve van rottweilerem.Minden amit mondtak róla

ismerősök kollégák hogy az ördög kutyája bolond meg bekattan meg buta stb egy nagy fa..szság. Soha nem volt még egy ennyire érzelmes kutyám szinte belelátok a fejébe.

Olyan szinten szeret éhes szeretni való kutya hogy álmomban sem gondoltam volna róla.Pici kora óta én nevelem .Kisegített egy komoly idegrendszeri betegségemből.A legjobb társ,elképesztően okos.Iskolába is jártunk,de már itthon nevelem.Kérdés a következő másnak milyen tapasztalati vannak a rotikkal kapcsolatban.Elsősorban roti tulajok véleménye érdekelne.De köszönök minden választ. Helyesírási hibákért utólag elnézést kérek


2014. jún. 18. 22:22
 1/6 anonim ***** válasza:
46%
Én egy rotit ismerek, a szomszédé. Már öreg kutya, elég agressziv. A kertbe nem tudom kiengedni a gyerekeket, mert ugat morog és át tud jönni a kerítésen. Ez albérlet, a szomszéd sem hajlandó megcsináltatni a kerítést és a tulaj sem, én meg nem fogom. Most lett egy kiskutyánk, őt is csak kakilni pisilni lehet kiengedni a kertbe, mert a roti ha meglátja már mászik is át a keritésen vicsorogva. Tehát én nem vagyok jó véleménnyel ezzel a kutyával. Más rotit nem ismerek, így nem is szeretnék a fajtáról véleményt alkotni.
2014. jún. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mentett, felnőtt, kan roti volt nálunk. Jó kezekben ugyan olyan kedves, bújós, játékos kutya mint bármelyik másik. Túlzóak az előítéletek a fajtával kapcsolatban - mint általában minden előítélet.

Persze hozzá kell tenni, hogy Mo-on a roti jellemzően még mindig "házőrző" a kertbe kicsapva, esetleg láncon, vagy épp "telepőr", naphosszat kennelbe zárva, így nem csoda, hogy mivel hiányzik a szocializáció, a nevelés, nem úgy reagál, mint egy jól tartott és nevelt, esetleg más fajtájú kutya.

2014. jún. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én hasonlóan voltam, vagyok, mint te. Soha nem szerettem volna rotit, féltem tőlük, nem tetszett külsőre, szóval egyáltalán nem akartam rotit. Aztán úgy hozta az élet, hogy szükségem lett egy komolyabb kutyára és végigjárva a fajtákat, a roti bizonyult a legalkalmasabbnak a feladatra. Szóval felkerestük a tenyésztőt, megbeszéltünk mindent, egy hét múlva pedig már lehetett is menni a kutyáért. Én választottam ki 3 kan közül. (mivel nekem első rotim, így csak szukát kaphattam volna, de mivel a páromnak már volt, így kaptunk kant) Szóval kiválasztottam, hazavittük. Az elején nehéz volt, nem volt jó kapcsolatom a kutyával, mert mindenki riogatott, hogy jujj roti, a fejedre fog nőni, stb., én meg el is hittem ezeket, illetve jártunk egy kutyasuliba, ami nem éppen a jó irányba terelt. Szóval totál megromlott a kapcsolatunk. Aztán észbekaptam, hogy ez így nem jó, a tenyésztőre kezdtem el hallgatni, átalakítottam a napjainkat a kutyával és szépen fokozatosan javult a kapcsolatunk. Ma már mondhatni, hogy semmi gond nincs. Imádom, és én sem gondoltam volna soha, hogy egy roti ilyen bújós, ennyire igényli a szeretetet, a foglalkozást, törődést, ugyanakkor azonnal nekitámad bárkinek, aki fenyegetően közelít, szóval félnem nem kell, az biztos.

Nem mondom, hogy a többi rottweilert is imádom és rabja lettem a fajtának, mert azóta is van bennem egyfajta tartás velük szemben, hiszen azért kemény kutyák és egy gazda nélkülivel nem szeretnék összefutni az utcán, de az tény, hogy megváltozott róluk a véleményem a sajátomnak köszönhetően.

Egyébként lassan 2 éves kan.

2014. jún. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Első válaszoló. A szomszéd viszi sétálni a kutyát?

Foglalkozik vele? Mert majdnem minden kutya így reagál ha egész nap egyedül van senki nem foglalkozik vele.

Ez nem a fajta hibája csak a nem foglalkozás eredménye .Persze ha úgy van ahogy leírtam.Utolsó válaszoló Én végig jártam 3 kutya iskolát mind a három iskola teljesen mást mondott hogy hogy neveljem. Én is a tenyésztőtől kértem tanácsot és szuper kutya lett belőle.

2014. jún. 19. 21:55
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nem hordják sétálni. Foglakozva nemtudom, hogy ven e vele :/
2014. jún. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerintem ha foglalkoznának vele,vinnék sétálni rendszeresen emberek közé,szocializálódna a kutya,és nem lenne ilyen agresszív.Árvíz idején befogadtam egy keverék kutyát, hatalmas jószág volt 50 kg kb.Menhelyen meg volt kattanva,morgott az emberekre,nálam 3 hét alatt tök jól helyre jött,persze napi szinten foglalkoztunk vele.
2014. jún. 22. 15:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!