Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 2 éves kan kutyám. Én...

Van egy 2 éves kan kutyám. Én nevelem foglalkozom vele, de a szüleim úgy kezelik mint egy gyereket. Lehet, hogy ez miatt nem tudom kordában tartani és ő a falka vezér?

Figyelt kérdés
Ők nem tartsák be az a pár szabályt amit én felállítottam nekik, hanem kifogásokat keresve megengedik neki. A kutya a falkavezér a házban. Ha 8 órán át gyakorlok vele és sikerül átvennem a falkavezérséget akkor a szüleim nagy nehéz munkámat elrontsák a szabályok kiiktatásával és a kutya újból nem hallgat rám. Mit tehetek ez ellen?
2014. jún. 20. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha a kutya elfogadott falkavezérnek,akkor ezt az imázst nem rombolja le egy 3.fél. A kutya továbbra is szót fogad neked, de a harmadik félre tojik magasról.

Tehát te nem voltál sose falkavezér a szemében. Rád a továbbiakban is hallgatnia kellene,mikor te utasítod valamire. Az,hogy a család többi tagját maga alá képzeli a rangsorban az a kutya és a család többi tagjának a dolga. Akiket látszólag nem érdekel ez a dolog.

2014. jún. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Te sem vagy a toppon, a falkavezérséget csak úgy nem lehet átvenni!


Az, hogy a szüleid megengednek neki bármit, legfeljebb azt eredményezi, hogy náluk magasabban van a ranglétrán.

De ez közel sem jár együtt azzal, hogy ettől neked se fogad szót!

Ha következetes vagy, szigorúan veszed a szabályokat, eléred, hogy mindig komolyan vegyen, és soha nem engedsz az elképzeléseidből, azt a tekintélyt a szüleid nem tudják lerombolni.


Mindenesetre annyit megtehetsz, hogy ha a szüleid megengednek neki valamit, akkor rögtön abban a pillanatban tiltod a dologról, hogy érezze, hogy ha róla van szó, akkor bármikor felülbírálod a szüleidet.

Ha viszont ezt meg a szüleid veszik zokon, akkor ott sose lesz rend.


Igazából így se, rend nyilván akkor lenne, ha kivétel nélkül ugyanazzal a hozzáállással nevelnétek a kutyát.

2014. jún. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én szigorú szabályokat állítottam fel neki amiket be is tartok. Mondok egy példát. Ha én megyek be a kertbe ami elvan kerítve akkor ő csak akkor jöhet be ha leül a kapuban és vár ( ugyan így az evéskor vár pl a tányér felett). Viszont ha én nem vagyok kint akkor ő szabadon mászkál ki-be a kertbe. Ha viszont kimegyek nem tudom mit tegyek. Kiküldjem és várjon még beengedem vagy hagyjam bent ha már bent van?
2014. jún. 21. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!