Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretném, ha segítenetek,...

Szeretném, ha segítenetek, hogy mivel győzzem meg az apumat?! (13éves, felelősségteljes lány vagyok, és nagyon szeretnék egy német juhászkutyát a kertbe (nem családiházban lakom, csak van egy 7 áras kertünk (dunaszerdahely, Max mögött)!

Figyelt kérdés
Mit tegyek, ha az apukám nem engedi meg a kutyát, mivel azt mondja, hogy: 1. a tanulás rovására menne 2. az ő gondja lenne 3. és nincs rá idő?! Már több, mint 4 éves álmom, és nagyon fáj, hogy nekem nem lehet! Majdnem minden nap könyörgöm érte, úgy érzem ez egy kicsit talán hatott rá, de nem tudom! Kész terveim vannak, csak az ő beleegyezése hiányzik! Látja, hogy szeretem a kutyákat és jól kijövök velük, de valahogyan ez nem sokat segít. Szeretném, ha tanácsot adnátok, hogy mivel győzzem meg!
2014. jún. 20. 14:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Most vagy 13 éves. Pár év, és gimibe mész. Ott ismerkedsz, eljársz majd bulizni. Nem tudom, milyen terveid vannak, de ha szeretnél egyetemre is menni, akkor lehet hogy másik városban élsz majd - mi lesz akkor a kutyával? Tudod vállalni a napi sétát akkor is?

Ha igen, akkor azt javaslom, menjetek el apukáddal egy menhelyre, csak kutyát sétáltatni, akkor még inkább látni fogja, hogy nagyon szeretnéd, és talán megenyhül. Anyukád is segíthetne megfűzni, vagy esetleg egy nagyszülő, ha van.

2014. jún. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Most akkor hogy képzeled el a kutyatartást? Van a lakásotoktól távol egy terület,ami körbe van kerítve és oda akarsz kutyát?

Tehát a kutya akkor tud érintkezni veled, ha te direkt miatta mész oda etetni/foglalkozni vele, de amúgy,mint a normális kertes házaknál/lakásban tartott kutyáknál nem lát, nem kezdeményezhet interakciót veled,mert távol egy telken el van szeparálva? Ez egy idióta ötlet. Hamar megunja magát egyedül, úgy hogy nem látja a "falka" (család) mozgását, jövés,menését és szépen elfog menni csatangolni. Aztán vagy vissza megy, vagy nem. Vagy elüti egy autó vagy nem. Neked valóban nem való még állat,mert ilyen elemi dolgokba nem gondolsz bele.

2014. jún. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Akkor szegény ott lenne egyedül abban a kertben, ti meg máshol laktok?

Szerintem ez nagyon rossz ötlet, én sem engedném apukád helyében.

2014. jún. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a kertünk nincs messze, 2-3 percre van tőlünk,egész nyáron kint vagyunk,és a kertben van egy kisház is,pincevel és furdőszobával együtt,és télen sem lenne gond,mert ellenne ott és minden nap kimennek hozzá...

2014. jún. 20. 15:06
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az mindegy, hogy milyen messze van, a lényeg hogy nem ott ahol ti. Az ok, hogy nyáron mindig ott vagytok, na de mi van télen? Ez egy nagyon béna ötlet. Ha tényleg szereted a kutyákat, egyet se ítélj ilyen életre.

Akkor inkább tarts a lakásban egy megfelelő fajtát.

2014. jún. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!