Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két lány kutyus hogyan fog...

Két lány kutyus hogyan fog megférni együtt egy családnál?

Figyelt kérdés

Van egy 4 éves fekete színű spániel keverék KISLÁNY kutyusom!

De most szeretnék mellé egy fajtatiszta barnát, ugyanis spanibolond vagyok és kell egy igazi is! Persze attól még a mostanit is imádom!

Az alomban amit a falunkban kinéztem magamnak fekete és aranybarna kiskutyák vannak. Én már még egy feketét nem szeretnék hozni, inkább az aranybarnát! De állítólag sajnos a fiúkat a aranyból már eltetették mások előttem! Így csak még 1 másik lány marad!

Azt már tapasztaltuk, hogy a kutyám eléggé féltékeny típus és nagyon hozzám szokva - nőve (szinte engem imád a családból a legjobbban)!

Apának volt egy németjuhásza ( a tavasszal vesztettük el), vele jól meg volt a kutyám! Bár a németjuhász fiú volt, s ráadásul a németjuhász volt előnyben (idősebb, nagyobb, erősebb! S őszintén nézve a dolgot tudom, hogy sokat is tűrt a németjuhász az enyémnek, mert sokat ellenkezett vele akár játékból is! Ráadásul én a németjuhász sohasem szerettem igazán, mindig kivételeztem a spanival és ezt a kutyám is jól érezte és tudta! De még így is sokszor rámorgott a spanci a nagyra pl. etetésnél, s kereste a módját hogyan szerezhetné ő meg a kaja túlnyomó részét, sőt láthatóan sajnált minden falatot a nagyobbtól!

S azt is látjuk, hogy a szomszédnak palotapincsi lány kutyusuk van! S sokszor a kerítésnél én játszom vele, a kutyám felugrik a kerítésre (a tartófal fölé) s próbálja megkapni a pincsi farkincáját! Sőt egyszer-kétszer már átszökött hozzánk a pincsi és az enyém egy szőrpamacsot is kitépett a szőréből!

Bár azt is tudom, hogy anyja mellett is volt lány kutya (stafforshire keverék) és ők jól meg voltak! Bár most pitbull van nekik (Raul - név alapján fiú) és húsvétkor amikor játszottunk (még kis ajándék kaját is kaptak tőlem) a spani nekiment a pitbullnak és majdnem összeverekedtek (alig tudtuk szétszedni)!

Vajon hogyan fogja fogadni a kicsit aki ráadásul vele azonos nemű? Fogja bántani? Fognak verekedni, veszekedni, harcolni?

Esetleg tanácsokat is kérnék, hogy én mit tehetnék azért, hogy jól összeszokjanak és megértsék egymást, s így ne legyen köztük vita vagy féltékenység? Hogyan segítsek nekik ebben?


2014. jún. 21. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ivartalanítás. Egyik legfontosabb dolog. Nem kell egyszerre a kettőt, elsőként az idősebbet kéne elvinni.

Mivel féltékeny, szocializációra van szüksége. Ha egyedül nem tudod nevelni, akkor kérj segítséget. Kutyaiskolába vidd el, vagy keressetek kiképzőt, vannak már, akik házhoz is kijárnak. Minden nevelés kérdése.

2014. jún. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem tudod megnevelni a sajátodat, ne hozzál még egyet. Ez nem normális viselkedés egy kutyánál - pontosabban de, a neveletlen viselkedés, az "én vagyok a főnök" attitűd. A spánieled el van cseszve és a kicsi ezt ugyanúgy meg fogja tanulni, mert az a leírásodból látszik, h Te nem vagy képes megtanítani neki a szabályokat. Így konkrétan azt csinál amit akar. Ha kifogsz egy rosszabb idegrendszerű kutyát, az akár még emberrel szemben is megengedhet magának ilyeneket, mint ez. Ráadásul ahogy olvasom, nem a legjobb helyről akarnál hozni kutyát....
2014. jún. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"és kell egy igazi is"

lol

2014. jún. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__5797782-ez-a-..


ezt te kérdezted...?

Szerencsétlen kutya elég elhanyagolt, szaporítók valószínűleg.

2014. jún. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, a másikat is én kérdeztem!

Hát nem tudom mennyire jó gazdák! Nem törzskönyvezett tenyésztők, de a sajátjuk mindkét kutya! De én nem is ragaszkodom a törzskönyvhöz!

Nem tudom, azt mondták, hogy most lettek megnyírva!

2014. jún. 21. 14:49
 6/11 A kérdező kommentje:

Ja, s "lol" ide vagy oda? (amúgy nem tudom mit jelent pontosan)

Legalább én szeretem, s nem dobom ki az utcára, azért mert olyan mint elképzeltem, mint sokan mások rajtam kívül sajnos ...!

2014. jún. 21. 14:54
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha egy rendes kutyát akarsz, ahogy írtad, ne szaporítótól vegyél, hanem egy kennelből, ahol egészséges, jó idegrendszerű kutyát kapsz, amihez jár a törzskönyv. Ez olyan mint egy személyi igazolvány. Ezzel tudod bizonyítani, hogy a kutyád valóban fajtatiszta, és nem csak hasonlít egy adott fajtára. Keveréket a menhelyen is kapsz...
2014. jún. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ja, hát én is azt mondanám, hogy tenyésztőtől biztosabb! Csak hogy a "szaporítónál" 6000 Ft, a tenyésztőnél 150.000 Ft! Itt is van egy kis különbség! Nekem sajnos nincs rá ennyi pénzem!
2014. jún. 21. 16:57
 9/11 anonim ***** válasza:

Én szaporítóktól a helyedben nem hoznék el kutyát.


A spánielek idegrendszere már kb nulla.

Neveléssel sem lehet az idegrendszeri problémákat helyre hozni.Ha a mostani kutyával sem boldogultok,mert rohadtul nem normális,hogy állandóan neki megy a többi kutyának.Akkor mi lesz ha egy ideg gyenge kutyát fogtok ki?


Na akkor már az ivartalanítás és a nevelés is kevés lesz!


Nálunk két ivaros szuka(nem spanik) él együtt gond nélkül a táljuk kb 1 méterre van és úgy esznek.Morgás előfordul néha néha,de verekedni sose verekedtek!!! Egyik 3 éves a másik 12.Volt egy idő amikor a fiatalabb nagyon feszegette az idősebb határait,de nem engedtük,hogy morgásnál tovább fajuljon a dolog.Sőt 1-2 morgást megengedünk többet nem.

Ezt ők is jól tudják.

Mindkettőnek stabil az idegrendszere.


Ha meg vki bolondul egy fajtáért az azért bolondul értük,mert külsőleg belsőleg megfogta a fajta.

Neked max a külseje tetszik.Ha valóban igai spánielt akarnál tenyésztőtől vennél.Nem szaporítóktól.


Ha tenyésztőtől veszel spánielt akkor már csak nevelés kérdése lesz a dolog.

Bár előbb a meglévőt kéne megnevelned,mert ha a kölyök így nő fel,hogy rossz példa van előtte ugyan ilyen lesz!!!!

Akkor már mindegy,hogy fajtatiszta vagy csak fajtajellegű ebed van.


Kérdésedre válaszolva:

Ha a meglévő kutyát megnevelitek és a kövi kutyus tenyésztőtől lesz,még az ivartalanítás sem szükséges csak nevelés.(persze csak ha lányt hoztok mellé,ha fiút akkor ivartalanítás kell!!)


De ha a neveletlen kutyátokhoz hoztok egy szaporított spánielt,akkor az ivartalanítás nem fog segíteni.

2014. jún. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha nincs rá pénzed akkor inkább fogadj örökbe!

[link]

2014. jún. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!