Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elkepzelhető hogy a térdszalag...

Bodzácska kérdése:

Elkepzelhető hogy a térdszalagszakadás magátol gyógyul?

Figyelt kérdés
8 hós törpepincser 1 honapja balesetezett. Azonnal allatkorhazba vittem, keszult rtg., orvos vegzett fioktesztet, minden negativ lett. Masnap kutya lábán veromleny lett, feketenadalyto kremmel kezeltem, felszivodott. 1 hetig felemelve tartotta a labat, kovetkezo heten logatta. Mivel nem allt ra, visszavittem. Ujabb (5 perces) vizsgalat, es ismet azt mondtak, hogy nincs baja, porcerositot kapott. Mivel az izom addigra lesorvadt, megkerdeztem, terheljem e a labat, azt mondtak: igen, es 1 honap mulva vigyem vissza. 2 het es semmi javulas, a kutya laba terdben kicsuklik alola. Kikertem a rtg.felvetelt, erre azonnal diagnosztizaltak, hogy porclevalas- mutet. Atvittem masik orvoshoz, ahol ujabb rtg., + vizsgalat, ő azt mondta combtores is volt, ami mar szepen gyogyul + terdszalag szakadas, amit viszont muteni kell. Kozben felhivott az allatkorhaz is, ahol ujabb diagnozist allitottak fel: szegecseles, majd mivel a kutya novesben van, nehany honap mulva ujabb mutet, amikor eltavolitjak a szegecseket. Mivel helyben ez a korhaz mut, muszaj vagyok rajuk bizni, de rakerdeztem, hogyha a combcsont mar osszeforrt, muszaj e ujra eltorni es szegecselni. Mi a velemenyetek? Es mit okozhat, ha egy torott labat 2 het utan terheltem?
2014. jún. 21. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehetséges, olyan mintha egy kifeszített gumiszallagot elvágnál középen, és várnád magától összeérjen újra.

Nem fog, műtét nélkül sose gyógyul meg.

2014. jún. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vagy köteles a kórházban műteni, elviheted bárhova, ahol szerinted megfelelő ellátást kap a kutya.

Visszaesést okozhat, ha két hét után terheled a lábát.

És nem, a térdszalagszakadás nem gyógyul meg magától.

2014. jún. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Erre is kolcson kell kernem, mashol még tobbe kerulne.
2014. jún. 21. 17:33
 4/9 A kérdező kommentje:

Dr. Bogdán Aurél válasza a szalagszakadás témában


A szalagszakadás (mármint az elülső kereszt) nem gyógyul meg magától. A szalagot lehet műtétesen pótolni, de a műtét el is kerülhető, ha megfelelően megerősítik a combizomzatot. Ezzel megfelelő stabilitás is elérhető. Sok élsportoló végzi aktivitását keresztszalag nélkül, de ez természetesen alkat kérdése is. ...



Rosszul tettem fel a kerdest :( vmi olyasmit szerettem volna h van e olyan akinek barmilyen modon regeneralodott mutet nelkul, es h az mennyi ido ? Es h ra tudott e allni, stb. Mert mi van ha csak reszleges szalagszakadasa van a kutynak ?

2014. jún. 21. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

Ne az embereket hasonlítsd a kutyához. Egy szakadt térdszalaggal még működhet egy ideig a láb. Aztán azt veszed észre, sántít, nem használja. Mert a rendellenes mozgástól az ízület teljesen tönkre ment.Az ember másként használja a térdét, mint a kutya.

Röntgenen tökéletesen meg lehet állapítani, milyen fokú a szakadás.

2014. jún. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A rtg.nem mutatja a szakadast. :) ugy ertem h a rtg.nem tudja kimutatni :/
2014. jún. 21. 23:22
 7/9 anonim ***** válasza:
52%
Érdekes, az én kutyámnál tökéletesen látszott, hol nincs ott az, aminek ott kellett volna lennie.
2014. jún. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is történt hasonló. A röntgen valóban nem mutatja ki a szalagszakadást, nekünk kézi vizsgálattal ellenőrizte a doki. Magasról ugrott le a kutyus, és mindkét hátsó lábában térdkalácsficam+ szakadás. Az egyik lábát műteni kellett, mert ott olyan súlyos volt a dolog a röntgen és a vizsgálatok alapján. A térdárkot mélyítették, hogy a térdkalács ne ugráljon ki-be, és a szalagot pótolták. A másik lábát nem műtettük meg, tudja használni, bár sokszor kíméli, de a térdkalács elég stabil, és a szakadás is lehet, hogy csak részleges. Ő már kb. 3 éve így van, javulni nem fog az ízület, főleg nem a szalag, de mi adunk neki porcerősítőt és időnként rimadylt kap, ha fájdalmai vannak, mert pl. frontra érzékeny. Ha a dokink úgy látja, hogy elkerülhetetlen a műtét, akkor ugyanúgy belevágnék, mint a másik lábánál. A műtött lábát nagyon szépen használja, igaz jó pár hónap volt a rehab, megszenvedtünk vele rendesen, de megérte.

Hallgass a dokira, ha szükséges a műtét, ne halogasd a kutyusod érdekében!

2014. jún. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Koszi, hat azota beszeltem még 2 plusz dokival, egyik szerint sem terdszalagszakadas, viszont az egyik felismerte h a rtg felvetelen h a kutyanak ki van fordulva a combcsontja. ( 4 doki nem vette eszre :O , pedig mutatja a rtg ) ...es idot kert .... a törese pedig ugy osszeforrt h nem kell muteni. Azt mondta a doki h csoda. Sztem is az, mert mar 2 het mulva terhelte, es elotte sem volt rogzitve semmivel.
2014. jún. 24. 05:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!