Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék inkább főzni a...

Szeretnék inkább főzni a kutyámnak, mivel prémium tápra nincs pénzem, ezeket a vacak bolti tápokat meg inkább nevezném hulladéknak, mint kutyakajának. Milyen húst főzzek neki?

Figyelt kérdés
Például csirkeszárnyat/farhátat főzhetek neki? Sokak szerintem csirkecsontot nemigen tanácsos adni a kutyának, de akkor mit? Köszi a válaszokat:)
2014. jún. 22. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
75%
Nézz utána a BARF-os etetési módnak a neten, szerintem ott találsz segítséget :)
2014. jún. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Csirkét semmiképpen ne! Főleg csontot ne, nézz BARF vagy Prey etető módszert :)
2014. jún. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%
Csontot ne, én csirkét sem adnék. Lehet olyan tápot találni, ami nem túl drága és elég jó minőségű, szerintem ha húst főzöl neki az még drágább, mintha egy középkategóriás tápot vennél, amivel vígan elvan.
2014. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%
Vegyél Brit Care tápot, vagy a prémiumot, ezek nagyon jók, nem olyan vészes áron. Én ezeket veszem de kap házi kosztot is mellé.
2014. jún. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%

Ne főzz neki, add nyersen. FB-on rengeteg ezzel foglalkozó csoport van (nyesedékhús kutyáknak, BARF eelvek az alapoktól)ahonnan tudsz olcsón húst szerezni, így már olcsóbb is, mint a táp és sokkal-sokkal egészségesebb.

Disznó/vaddisznó (vagy olyan vad nyesedék amiben ki tudja mi van) kivételével mehet nekik minden.

A csirke csont a hiedelmekkel ellentétben csak főzve/sütve veszélyes, nyersen már nem törik szilánkosan.

2014. jún. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
Én sem főzök, hanem nyersen etetek már 1 éve.5 hónapos korától kap kacsafarhátat, kacsanyakat, marhaszívet, májat, halfejet, csirkefarhátat, marhatüdőt, kacsaszívet.Most 1,5 éves kistestű kutyus.Én is főzni akartam anno, de rátaláltam a BARF illetve Prey etetési módokra és onnastól kezdve nyersen kap mindent.Főzéssel sok hasznos anyag kimegy a húsokból valamint olyan enzimek pusztulnak el amik hasznosak a kutyának.
2014. jún. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a BARF etetési módszerről korábban nem is hallottam, nagyon tetszik:) Meg sok pozitív véleményt is olvastam róla.
2014. jún. 23. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!