Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te hogy bünteted a kutyád?...

Te hogy bünteted a kutyád? Elvered vagy csak kiabálsz vele?

Figyelt kérdés
2014. jún. 22. 21:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, mit csinál.

Ha csak bunkózik, vagy pofátlan, akkor rászólok. Ha nem hagyja abba, leordítom a haját.

Ha valami elképesztő hülyeséget csinál valamelyik, akkor meg repül a kavicsos flakon.

2014. jún. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
23%
Egy kutyát nem lehet elverni!! Maximum akkor ha megharap téged de azt sem csinálja meg ha okot nem adnak rá!
2014. jún. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
33%
Általában leszidom, de van, hogy néha kap egyet a seggére. Egyébként leginkább "megrángatom" a tarkójánál, az nem fáj neki, a farkasok is így fegyelmezik egymást a falkában.
2014. jún. 22. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%

ma 21:34

Nem, nem rángatják egymást a farkasok a falkában a tarkójuknál fogva.. Ha valamelyik nem megfelelően cselekszik, kap olyan harapást, szorítást a nyakára, és a többi érzékenyebb testrészére, hogy jó ideig megjegyzi magának, mit nem tehet meg.

2014. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
rászólok, hogy fejezze be, ha nem hallja rendesen, akkor elküldöm a helyére, vagy kipakolom a kertbe.
2014. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Általában rákiabálok, vagy rámorgok.

Ha nagyon durva dolgot csinál, akkor leviszem a földre.

2014. jún. 23. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Imola Ágnes ***** válasza:

Büntetések sorrendje, a hiba mértékétől függően:

- csúnya nézés, feljcsóválás , ha pl olyanra készül, amit nem szabad neki

- határozott nem

- póráz korrekció

- hangos rászólás

- hangos rászólás + póráz korrekció

Ha nagyon nagyon nagyon pofátlan akkor jön a földrevágás.

2014. jún. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nálam a hangos rászólás, kis szemmel verés, rágyaloglás nem büntinek számít, csak figyelmeztetésnek :)

A bünti ritkán van, de hangsúlyos.

Például. Kutyám imád a Duna parton úszás, játék, gyakorlás után játékot rágcsálva fetrengeni. Főleg, ha mással beszélgetek, mással foglalkozom. Ilyenkor sokszor csak a második-harmadik erélyesebb hívásra reagál.

Kb. 2 hete ismét eljátszotta. Szóltam, hogy jöjjön és hozza a labdáját. Semmi. Szóltam határozottan, semmi. Harmadikra kieresztettem a hangom, csak nézett. Elindultam felé, már tudta, hogy gáz van, nem mozdult. Fojtóját felhúztam a gigájára, kiemeltem a földről és a hátsó két lábán vonszoltam odáig, ahonnan hívtam. Ott levágtam, szidás, kis pofon, arcba bámulás, stb. Hátráltam, hívtam, jött. Simi. Szóltam halkan, hogy hozza a labdáját. Visszaszaladt a lasztiért oda, ahonnan elvonszoltam, megdicsértem, ezzel szent volt a béke, játszottunk egy nagyot. Azóta max emelt hangra azonnal ott terem.

Ehhez az kell, hogy az ember TÉNYLEG gondolja komolyan a dolgot...én ott felkaptam a vizet, de mégse estem túlzásba.

A kutyának világos üzenet, utána korrigálással-jutalmazással. És mindenki boldog :)

2014. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!