Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időt lehet max. A...

Mennyi időt lehet max. A kutyus a szobakennelben? Egész napra bezárni nem állatkínzás?

Figyelt kérdés
Nekünk is van, de mi nem szoktuk becsukni a kutyát, akkor fekszik bele, ha kedve tartja. A szomszéd kutyusnak viszont szeparációs szorongásra javasolta a kiképző, és az elején akár 8 órát is be lesz zárva... nem sok idő ez? Kistestű keverék, szerintem 5-6 kiló lehet és elég nagy kennelt vettek neki, kényelmesen elférne benne két-három kutya is. Tőlem kérdezte a szomszéd csajszi, hogy mit gondolok, mert tudja, hogy nekünk is van, de nekem azért kétségeim vannak, hogy ilyen sok idő nem lesz-e rossz a kutyusnak. Egyébként rombol a lakásban... meg nyüszít.

2014. jún. 23. 08:32
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Egy átlagos ember 8 órát tölt a munkahelyén, és ebben még nincs benne az utazás. Nálunk is simán van ennyit bent a kutya. Ha normálisan beszoktatod, semmi baja nem lesz úgy is csak aludni fog egész nap.
2014. jún. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja. Pont az lenne a lényeg h megszokja h ennyi idő alatt is nyugi legyen és inkább fordítsa azt az időt alvásra.
2014. jún. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugtatom őket, hogy nem lesz gond! Mondjuk egy kutyakiképző csak nem javasolna olyat, ami rossz a kutyusnak.
2014. jún. 23. 09:21
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Nyugaton megszokott dolog, hogy ott tartják a kutyákat.

Nekem azért visszataszító, főleg nagy testűek esetében, hisz a ketrec maximum a kutya duplája...meg tud fordulni, oké. Vizet nem mernék berakni, mert ha kiborítja, egész nap vízben feküdne. A kutya szeret pihenőhelyet váltani napközben

Úgy képzelem, hogy amíg a kölyök nem tanulja meg a játék szabályokat, addig ott tartanám én is...aztán fokozatosan kiszoktatnám :)

2014. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor Te h oldanál meg egy szeparáció szorongásos kérdést, ha nem tudsz otthon lenni a kutyával legalább 1-2 hónapot, súlyosabb esetben fél évig is eltarthat. Box használattal jelentősen lerövidíthető ez az időtartam, és a kutyának is kevesebb stresszel jár.
2014. jún. 23. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha a kérdés nekem szólt: rehabilitáció, szoktatás, nevelés esetén boxoznék, persze, mert ennél jobb megoldás nincs.

De sokan a sima jól nevelt felnőtt kutyájukat is egész napra, éveken keresztül ketrecbe zárják...na ez ami nekem már sok

2014. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!