Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lesz nekem ebből valami bajom?

Lesz nekem ebből valami bajom?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban van egy rottweiler, akit a gazdája nem tudott megnevelni, ezért azt a megoldást találta ki, hogy az udvar hátsó részébe egy alig egy méteres láncra kiköti, hogy úgy majd nem lesz vele gond. Mert állítólag a kutya agresszív (pedig egyáltalán nem az, csak hát foglalkozni kéne vele). Szerencsétlen állat csont sovány, rossz ránézni, se normális kaját nem kap, se vizet, se egyebet... Mivel szembeszomszédok vagyunk, rálátok a kutyára. Tegnap a kedves gazdi akkorát rúgott a kutyába, hogy még nekem is fájt... Olyan ideges lettem, hogy átmentem a kutyáért és áthoztam magamhoz. Ha ez számít, a kapu nyitva volt, szóval nem okoztam semmi kárt, vagy ilyesmi.. Viszont most a férfi azzal fenyegetőzik, hogy feljelent. Könyörögtem neki, hogy engedje meg, hogy megtartsam a kutyát, mivel én tudnék róla normálisan gondoskodni, értek a fajtához is, ugyanis nekem két rottweilerem is volt. Követeli vissza a kutyát, persze én nem adtam vissza. Már többször jeleztem menhelyen is, állatvédő szervezeteknek is, de mindig csak mondták, hogy majd kimegyünk, de azóta is jönnek...a rendőrségen meg elhajtottak, hogy a menhelyre menjek ilyennel... Na én most megoldottam a problémát azzal, hogy magamhoz vettem, de félek, hogy tényleg feljelent...Ha esetleg fel is jelentene, milyen következményei lehetnek rám nézve?
2014. jún. 23. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy dolog jutott eszembe, hogy vajon tudja-e bizonyítani, hogy övé a kutya? Tehát regisztrált chip, illetve oltási könyv. (gondolom egyik sincs) Ezek nélkül szerintem nem sok esélye lenne, ennyi erővel utcáról is befogadhattad, ami hihető is az állapota miatt.
2014. jún. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Mert pl. a menhelyek is csak úgy adják ki a kutyát az eredeti tulajnak, ha bizonyítani tudja az okmányokkal, hogy az övé.

2014. jún. 23. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért nem jó, mert ha tanúval tudja bizonyítani, hogy az övé, akkor megdőlt a dolog. Igaz akkor meg az állatkínzás áll fenn.
2014. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mondd meg, hogy te pedig felvetted videóra ahogy kínozza a kutyáját, úgyhogy ha ő feljelent téged, akkor előbb állatkínzásért kell felelnie!
2014. jún. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Bizony lehet belőle bajod, ugyanis nem lehet csak úgy bemászkálni más udvarára, akkor sem, ha jogosan mentél be!


Jó lenne, ha bizonyítani tudnád, hogy többször próbáltál több szervezetet is megkeresni, illetve a rendőrséget, de sajnos valószínűleg ez senkit sem fog érdekelni :( Az állatvédőrséggel vedd fel a kapcsolatot, hátha tudnak segíteni.


Ui.: nagyon örülök, hogy elhoztad a kutyát, bár mindenki így tenne!

2014. jún. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok.


Igen, azt még jó lenne tudni, hogy van-e benne chip és regisztrálva van-e, illetve az oltási könyve, bármilyen irata megvan-e, ami igazolja, hogy a szomszédé a kutya. Ha neki meg van tanúja arra, hogy az övé, akkor neked is legyen arra, hogy kínozta!


De máskor, ha ilyen van, mindig videó, fénykép, bármilyen olyan dolog, amivel bizonyítani tudod, hogy kínozzák az állatot, szükséges!!


Megint csak ui.: az én párom biztos, hogy nem adná vissza neki a kutyát, inkább jól megveretné valakivel, hogy még a kedve is elmenjen a kutyatartástól! Ezt csak úgy mondom...

2014. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!