Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik nem tenyésztőtől vették...

Akik nem tenyésztőtől vették a kölyök kutyusukat, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok helyen olvsom, hogy aki nem tenyésztő és kiskutyákat hirdet, az szaporító. Továbbá a szaporítótól vett kutyák betegek, esetleg nem is azokkal a tulajdonságokkal bírnak amit a fajájukra jellemző, ideggyengék.

Akik hirdetés útján vették a kutyusukat és nem tenyésztőtől, ti is a fent leírtakat tapasztaltátok? Csak azok válaszát várom, akiknek ebben van tapasztalatuk. Rengeteg hirdetést látok, gondolom azok a kutyák el is kelnek. Köszönöm!


2014. jún. 23. 14:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
22%

Az úgynevezett szaporítókat azok a tenyésztők szidják, akik így nem tudják eladni a kutyáikat százezrekért.

Én szaporítótól vettem egy kutyát 5 éve, állatorvosnál csak az évi kötelező oltásnál járt, még csak náthás sem volt.

Nem bántam meg, mert barátnőm meg tenyésztőtől vett kétszázezerért kutyát, törzskönyv, szűrések, minden, két éve történt, azóta is az állatorvosok állandó kuncsaftja.


Biztos, hogy van a szaporítók között is trehány, állatkínzó, de a legtöbb szereti a kutyáját és imádja a kölyköket is. Ahogyan a nagy tenyésztők között is van gazember.

2014. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem igaz! Csak jó tulajdondágai vannak. Njuhász keverék
2014. jún. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
71%
Én alá tudom támasztani. Az egyik (volt) szomszédunk szaporítótól vette a border collieját és nem csináltak mást, mint orvoshoz jártak vele. Százezreket költöttek a kutyára, aki még 1,5 éves sem volt. (Egyébként megjelenésre hasonlít a fajtára, azzal nincs gond.) Ez olyan mint a lottó, vagy nyersz vagy nem. Helyesebben rosszabb, mert itt ha nem nyersz óriási lelki és anyagi káraid lehetnek, de nem törvényszerű. Szaporítója válogatja az biztos, hogy nem létezik "mindenre igaz" szabály. Neked kell döntened, de szerintem ha nem akarsz pénzt kiadni, akkor fajtamentéstől vagy állatmenhelyről válasz inkább.
2014. jún. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
73%
Szüleim vettek tacsit. Egy szaros disznóólból, ahol 3 hós koráig moslékon élt. Januárban hozták el, mivel teljesen alulszocializált volt, hiába is próbálták behozni a lemaradást, a mai napig nagyon félős. Imádnivaló, okos, szép, de a tacskók jellemével teljesen ellentétesen - köztudottan bátrak - lehetetlen vele normális kutyaéletet élni a félőssége miatt.
2014. jún. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
27%

vicces, hogy mindenki a menhelyet ajánlgatja, mikor még jobban lehúzzák az embert, mint egy szaporító

a kutya ingyenes, de vagyonokba kerül az oltások, a féregtelenítés, chip, az ivartalanítási műtét + belekalkulálják az "adományt" a menhely részére, máris 20 ezer körül vagy és máris ott vagy mint egy szaporítónál, és kaptál egy felnőtt, lelki traumás kutyát (ez az én tapasztalatom a menhellyel)


nem azt mondom, hogy ne fogadjon senki örökbe menhelyről, csak hogy kár ezzel példálózni, hogy ezzel jobban járna, a kutya ugyanannyiba kerül, és nagyobb az esélye hogy betegsége van (mert az utcán nőtt fel, összeszedett csomó lappangó betegséget pl.)


te döntöd el, honnan veszel kutyát, de kockázat még a híres tenyésztőnél is van, nem is kicsi. ha pedig a tenyésztőtől vett százezres kutyád meghal, mivel a szerződés elsősorban az ő érdekeit védi, rád hárítja az egészet (nem jól gondoskodtál róla), és még nagyobb mínuszban vagy, mintha a szaporítótól veszed meg


ne mondja már nekem senki, hogy a tenyésztői kutyát mind-mind tökéletesek


ha egy szaporító kutyája egészséges, jól táplált, megfelelően gondozott kutya, szebb kölyköket tud lehozni, mint egy tenyésztőé, nem egy esetet hallottam, hogy a tenyésztő összes kölyke életképtelen volt, ennyit a nagy párosításokról

2014. jún. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell általánosítani...Ha nyilván ha veszel kutyát,akkor nem egy szemétkupaccal teli, lepukkant helyről teszed.
2014. jún. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
mindenkit felpontoztam. köszönöm.
2014. jún. 23. 15:28
 8/26 anonim ***** válasza:
58%

Ha egy tenyésztőtől vásárolt kutya beteg, akkor vissza lehet adni a tenyésztőnek, ugyanis ezt belefoglalják a SZERZŐDÉSBE. Egy szaporító mikor fogja visszavenni a beteg kiskutyát? Visszaadja a pénzt, ha meghal? Nem. El sem éred, ha később keresed, legalábbis az esetek többségében.

Jó példa erre az alábbi eset

[link]


Vagy ez, amikor az szülők kutyát szerettek volna venni, amit pár nappal később temethettek is.

[link]


Ha nincs pénzed tenyésztős kiskutyára, akkor ott a fajtamentés, vagy a menhely.

2014. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
93%
Az első kutyámat még a 90-es években törzskönyvesen vettem (vagyis kaptam) 6 ezerért egy kutyakiállításon. Akkoriban még árultak kölyköket kutyakiállításon. A mai eszemmel nem nevezném az ő tenyésztőjét tenyésztőnek, de az tény, hogy a papírokkal minden rendben volt, a kutyus egészséges volt, később kiállításon nagyon jó minősítést ért el, ami akkor még valóban nagyon jót is jelentett, tehát a fajtajelleggel sem volt baj, és a törzskönyve alapján nem is találomra lett összetéve két kutya, persze azt nem tudhatom, hogy nem-e volt véletlenül pont a mamájához illő kutya a szomszédságban. A kutya 14 és fél évet élt, nem mondanám, hogy olyan betegségei lettek volna, amit bármely szuperül tenyésztett kutya nem prezentálhat (volt hasmenése, gennyes méhgyulladása - akkor kipakolták - illetve 12 éves korától az öregségi problémák), viszont nem volt jól szocializálva, csak a család tagjait fogadta el, egyébként pedig nem szeretett senki idegent (agresszív nem volt, csak hagyják őt békén), és félt a vihartól-villámlástól (ami szintén bármely kutyánál előfordulhat). A második kutyámat utána az egyik kiváló hazai tenyészetéből vettem, győztes szülők, kiváló szocializáció. Vele sem volt különösebb probléma úgy 6-7 éves koráig, amikor egy nagyon csúnya örökletes gerincbetegség tünetei jöttek elő nála. Azóta tudjuk, hogy az anyjától örökölte, a tenyésztő nem tudhatott erről a betegségről, mert az országban nem volt ismert és még külföldön is csak nemrég óta vált elérhetővé szűrés rá. A kutya 9,5 évet élt, az utolsó 8-9 hónapját kutya kerekeskocsiban töltötte. (A tenyésztő azóta leszűrette az egész állományát erre a betegségre.) A harmadik kutyámat már erre is, meg más betegségekre is szűrve vettük tenyésztőtől szintén, ő még nincs két éves, és egy autoimmun bőrbetegsége van. Talán ellentmondó picit a fentiekkel, de én venni csak olyan tenyésztőtől vennék továbbra is kutyát, akinél minden általam megkívánt szűrés elérhető, vagy pedig örökbefogadnék egy kutyust fajtamentőktől. Ha szaporítótól vagy olyan helyről veszek, ahol nem szűretnek, nem mondhatom, hogy minden tőlem telhetőt elkövettem, hogy egy egészséges kutyusom lehessen, pedig azt szeretnék, mert lelkileg borzasztó megterhelő dolgokat éltem át a második kutyámmal. Az örökbefogadásnál pedig én magam szűretném le ezekre a kutyát, de ha gond van, akkor tudnám, hogy én legalább hajlandó vagyok megadni neki azokat a dolgokat, amiket amúgy nem tudni, megkaphatott volna, hogy a betegségek ellenére is minél teljesebb és örömtelibb legyen a hátralevő élete.
2014. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
63%

Mindenki végletekben gondolkodik, mindig extrém eseteket hoz. Meg kell nézni, honnan veszed a kutyát. Ennyi. Ha egy parkban akar találkozni, tényleg ne vedd meg, de ha látod a testvéreit, az anyját, a helyet, ahol felnőtt, rögtön megbízhatóbb a dolog.


Egyébként azt is nézd meg, milyen fajtát veszel: egy agyonkeresztezett, laborban kitenyésztett kutya sokkal kényesebb, érzékenyebb (mint a yorki)

2014. jún. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!