Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Főleg azokat kérdezem, akik...

Főleg azokat kérdezem, akik nyers étrenden tartják a kutyáikat: Használtok valamilyen húsdarálót? Ha igen, milyet?

Figyelt kérdés
Több helyen is meg fogom kérdezni, de szerintem több kutyás etet PMR vagy B.A.R.F. szerint. Nekem két cicám van, és csak csirkenyakat merek nekik adni, legfeljebb galambcombot. Nagyobb csontot nem merek, ezért is szeretnék olyan húsdarálót, amelyik viszi a csirke vagy nyuszi combcsontot. Találtam az interneten egy nagyon jót és nagyon olcsót, de ők csak az USA-ba szállítanak ki. A kisebbik macska pedig lehet, hogy nem is hajlandó nyakat enni, neki mindenképpen darálni kell, mert neki még meg kell főzni a húst (ezért neki még csirkefarhátra gondoltam) és lágy a széklete.
2014. jún. 23. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
A macska is képes a húsdarabot megrágni. Szerinted az egeret megdarálja evés előtt? Nyakat miért nem mersz adni? és csirke fejet pl?
2014. jún. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

[link]

Nem hiszem, hogy egy megfelelő darálót ne találnál az itthoni oldalakon. Nem szükséges ipari méretekben gondolkodnod.

2014. jún. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én csontos darálékot pont azért nem mertem eddig adni, mert félek a szilánkos daraboktól, amik esetleg benne maradnak (és pont a csirke meg a nyuszi csontjai hajlamosak erre, én legalábbis úgyí tudom). Viszont a cicánk is remekül megbirkózik egy kisebb fél farháttal, max néha hagyja meg a középső gerincrészt, ha nagyobb darab (de addigra már pukkadásig jóllakott a többivel), vagy csirkeszárnnyal például.
2014. jún. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nehogy ezzel kínlódj már.Nyugodtan adjál nekik csirkenyakat, csirkefarhátat, csirkeszívet, marahaszívet, mindenféle húsokat darabolva.Simán megtudják azok enni.Igaz nekem kutyám van (voltmacskám is), de kistestű kb akkora mint egy macska.Simán megeszi még a kacsafarhátat is meg a nyakát.Halfejet is megbírja enni.
2014. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Nekem két cicám van, és csak csirkenyakat merek nekik adni, legfeljebb galambcombot"

Nem tudom, mi ebben a nem érthető: de csirkenyakat adok. Egészben. Annak a macskának, amelyiknek semmi baja sincs. Néha kap csirkefejet, pisztrángfejet (ezeket klopfolom még), de a szívet nem szereti egészben, ellenben nagyobb darab színhúsokat - tenyérnyi méretűeket - meg tud enni. Ő 8 kilós.


És azt sem értem, hogy mi abban az érthetetlen, hogy olyan húsdarálót keresek, amelyik tud csontot is vinni. Ergo nem színhúst akarok darálni, hanem csontos húst.


A kicsi macska finnyásabb. De nem is ez a baj, hogy a csirkén kívül szeretnék még más csontot is adni nekik. Például nyuszit, amiből egyelőre hátsó combot veszek, mert az jó húsos. Klopfolni próbáltam, de sokkal csúnyábban törik, mint a csirkecsont, ezért darálót szeretnék.


Csirkefarhátot azért nem adok egyben a macskáknak, mert még nem tanulta meg, hogy kell enni az ilyet. Ő nem úgy eszik, hogy lerágja a húst a csontokról, hanem elkezdi az egyik végénél és bedarálja. Szóval ha kap egy 10 centis csirkenyakat, elkezdi az egyik végénél és ahogy nyeli, úgy rágja. A farhát macerásabb lenne neki. Galambot adok neki, de az kicsi és nehezen beszerezhető.


Szóval nem értem, mi nem volt érthető a kérdésemben. Az egérrel való példálózás értelmetlen, mert nem adok neki még egeret, viszont egy nyuszit vagy tyúkot a macska nem eszik meg egyben!

2014. jún. 24. 04:35
 6/6 Provincia válasza:
Ha még aktuális. [link]
2018. szept. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!