Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem fáj hekik ha a...

Tényleg nem fáj hekik ha a nyakán (felül) lévő bőrnél fogom és cibálom egy kicsit?

Figyelt kérdés
azért kérdezem, mert ezt olvastam, most kipróbáltam büntetési célnak de nyüszitett. Mégis fáj nekik?
2014. jún. 23. 18:53
 1/9 anonim válasza:
Ne erőteljesen cibáld szegényt, csak ilyen "anya állat" módszerrel :D Mint mikor átviszik a anya állatok a nyakuknál fogva a kölyköket egy másik szobába.
2014. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy fáj. Ha nem fájna, nem tudnád büntetni vele. Kutyát tanítani egyébként pozitív módszerekkel is lehet. Felesleges büntetned.
2014. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Elvileg nem fájhat neki, mert mikor kicsi az anyja is ott "fogja" meg, de ha túl erősen szorítod lehet fáj neki.
2014. jún. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem erősen szoritottam. Vahy esetleg fájhat neki attól hogy 1,5 hete kapott chipet?
2014. jún. 23. 19:07
 5/9 anonim ***** válasza:
20%
Egyszer látnálak meg...én is szívesen megcibálnálak....
2014. jún. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De, fáj nekik. Pont az a lényeg, hogy amint nyüszíteni kezd, azonnal el kell engedni. Nem az a cél, hogy minél tovább fájdalmat okozz, csak az, hogy megértse, mit nem szabad. Hozzáteszem, nagyon sok kutya nem érti ebből, nem minden kutyánál használható.
2014. jún. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Énis téged!
2014. jún. 23. 19:10
 8/9 anonim ***** válasza:
31%
A nyakbőrön fogást igen ritkán szabad használni. Csak akkor, ha valóban nagyon komoly büntetést akarsz a kutyádnak.
2014. jún. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

A nyakbőrön megemelés és megrázás nem komoly büntetés, hanem kb közepes kategória. Komoly büntetés pl az elzavarás.


Ez nem fáj nagyon a kutyának, legfeljebb egy kicsit. Én felnőtt (10 kg-os) kutyámat is tettem már odébb nyakbőrnél fogva, és semmi jelét nem adta fájdalomnak, de kellemetlen volt neki.

Valószínűbb, hogy a kutyád megijedt, vagy a nemtetszését fejezte ki így, de az is lehet, hogy nagyon nyüszis. Pl amikor a kiskutyám kölyök volt, és életében először megfogtam a mancsát (megtörlés céljából), úgy elkezdett visítani, mint akit nyúznak. De nem azért, mert fájt neki, hanem mert megijedt. De olyan kutyát is ismerek, aki a legkisebb kellemetlenségre is nyüszítéssel reagál.


Ezt a módszert nyugodtan alkalmazhatod a kölyök kutyádnál, semmi baja nem lesz tőle. Nem kell hosszan csinálni, de ne engedd el azonnal, ha visít, mert ha több agya van egy papucsállatkánál, akkor már akkor visítani kezd majd, ha elkezded a büntetést.

2014. jún. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!