Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy golden retriever...

Van egy golden retriever kölyök kiskutyám. Állandóan harapdálja a kezem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy kilenc hetes goldi kiskutyám próbálom minél hamarabb megszoktatni arra, hogy hallgasson a gazdájára. Ügyes kiskutya, szépen fejlődik csak annyi lenne vele a problémám, hogy mindig rágja a kezem és a lábam, állandóan felugrál és a lábam már teljesen össze van csikarva. Normális ez a goldi kölyköknél, hogy ennyire "vadak"? Mert természetében elméletileg nyugodt, kedves kutya lenne ez a fajta. Mikor játszunk van mikor megmorog és ez sem igazán jellemző a fajtájára. Valaki tudna nekem ezekre a kérdésekre választ adni és segíteni, hogy mivel szoktathatom le ezekről? A válaszokat előre is köszönöm.

2014. jún. 23. 19:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hiszen még kölyök. Neki ilyenkor minden játék, ahogy a kezed/lábad is. :)

Majd kinövi. Én is átéltem ugyan ezt egy yorkie-val. :)

2014. jún. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne hagyd neki. Rászólsz, abbahagyod a játékot, otthagyod, ha ezt csinálja. Ha nem használ, lehet picit fenyíteni, például nyakbőrnél való megrázogatással. Nézz utána, mit kell tenni egy domináns hajlamú kiskutyával, a neten rengeteg információt találhatsz a témáról.
2014. jún. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Méghogy "vad", "domináns" :))

Kölyök. Úgy játszik, ahogy a testvéreivel játszott idáig. Neked kell megtanítani a veled való játékra.

Ezen az oldalon ezer válasz van az ugrálós, harapdálós kölykök gondjairól.

2014. jún. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanezt csinálja a beagle-em,de csak amikor nagyon belemerül a játékba,amúgy meg teljesen szelíd,mindig a lábamhoz bújik aludni,meg simán megsimogathatja bárki(még a kisgyerekekkel sincs baja,imádja őket)és olyankor eszébe se jut harapni,csak játéknál.

Én olyankor rászólok(de az csak akkor működik ha még az "elején" kapom el)ha kicsit jobban bevadul,akkor meg otthagyom pár percre vagy őt küldöm ki pár percre,hogy azért megértse,hogy ezt nem szabad.Ez mindig beválik de másnap kezdjük elölről:D

Még kicsi ez van,a többi kutyánkkal is ez volt:)

2014. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Schrancdorka ***** válasza:
ez enyém is ezt csinálja ő 7 hetes, CSAK JÁTSZIK!!
2014. jún. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 rebi010 válasza:
Mivel kölyök,csak játszik.A szomszédunkban van egy kutya ő is kölyök a reakciói ugyan azok.
2014. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem is volt egy Goldim, most pedig labradorom van. De ugyanezt csinálta mind a kettő. De ez teljesen normális. Játszani szeretne, és neki még kölyökkorában ez a játék. Biztos a testvéreivel is így játszhatott. Ilyenkor 2 dolgot tehetsz:

1. Hagyod, mert úgyis elnövi. Pl. nekem olyan fél éves korában nőtte el, utána jött a rózsák rágása, de ez viszont majdnem minden kutyánál más. És lehet, hogy az is segítene, ha vennél neki egy csontot, és azt dugnád ilyenkor az orra elé, mert lehet, hogy csak a fogait szeretné erősíteni. Nekem is ez segített.


2. Rászólsz, és így meggyorsíthatod a folyamatot. Nem azonnal fogja abbahagyni, kell neki egy kis idő, de felgyorsítod.


Viszont egy jó tanács, ha az 1. választod: ha nagyon belelendül a kezed/lábad rágásába, szólj rá, vagy egy kicsit suhintsd meg az orrát. Nem kell nagyon megcsapni, csak érezze, hogy ezt most rosszul csinálta. ilyenkor meglepődik, és ezután simogasd meg, és nyugodtan mondjad neki, hogy ilyet nem szabad csinálni, de ez a 2. -hoz is jó. ezzel is lehet egy kicsit gyorsítani.

Remélem segítettem.

2015. ápr. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!