Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az első lány kutyánk, ha...

Az első lány kutyánk, ha megjön neki mit csináljak, hogy ne vérezzen mindent össze?

Figyelt kérdés
Soha nem volt még lány kutyánk, lakásban lakunk, ide nem is akartam, főleg nem egy lányt, de ha nem hoztuk volna el, menhelyre került volna. 4,5 éves. Következő hónapban lesz aktuális a dolog, nyugodt kutyus, de nem szeretném ha a falat vagy a szőnyegeket összekoszolná. Van valami tippetek? Talán babapelust adjak rá?

2014. jún. 24. 13:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meddig tart ez az állapot?
2014. jún. 24. 13:54
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha megoldható az ivartalanítás, akkor az lenne a legjobb.
2014. jún. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem nem volt szuka kutyám, de az ismerősi körben így oldották meg, de biztos írnak majd tapasztaltabbak is. (nem tudom, hogy jól vagy rosszul, nekem így mesélték:)

-adtak rá női bugyit "kibélelve" (tacsi esetében volt)

-másik ismerősöm azt mondta (az ő kutyája is lakásban lakik), hogy neki a kutyája letisztogatja magát, és nem kell vele semmit csinálni, nem ken össze semmit

2014. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

3. vagyok

A 2. írta meg a legjobb megoldást: ivartalanítás, ennél nincs jobb. Rengeteg gondot levesz a válladról.

2014. jún. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
51%
A bugyis módszert már én is hallottam néhány ismerőstől. Mások szabadjára hagyják, csak többet takarítanak utána.
2014. jún. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Imola Ágnes ***** válasza:
87%
Ivartalanítás. Hosszú távon az a legolcsóbb. Ha nincs rá most pénzed, próbálj részletfizetést kérni.
2014. jún. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Shar-Pei fajta, 1 hónapja volt szemműtétje, mert az előző gazdi nem foglalkozott a dologgal, így most akarok egy kis időt hagyni neki, hogy rendbe jöjön. De köszönöm az eddigi válaszokat. Bugyis megoldás, hogy oldják meg a pelus azért stabilabb és kényelmesebb nem? Főleg ha vágok egy kis lyukat a farkának?
2014. jún. 24. 14:34
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Tüzelőbugyi!

Állatboltokban lehet kapni, kifejezetten erre a célra.

2014. jún. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Valóban lehet kapni tüzelőbugyit, de ha ezt túl drágának tartjátok, akkor csináljatok egyet magatok! Raktok bele egy tisztasági betétet, farkincájánál kivágjátok, és kész a bugyi. Viszont én is az ivartalanítást támogatom.
2014. jún. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekem 3 éves staffi szukám van, és amennyire "pici", olyan sok vért pötyögtet el tüzelés alatt.

Én egy régi bugyinak fogtam a két szélső pántját, elvágtam, ráigazítottam a kutyára, megcsomóztam, vágtam a farkának egy lyukat, kisebb méretű betétet raktam bele, és kész az olcsó tüzelőbugyi. :)

Boltit nem ajánlom, nagyon drága, és a betét is bele egy kisebb "vagyon".

Pelenkát ne, abba bepálik a pérája. Sima nagyibugyi, lehetőleg ne műszálas legyen, mert az csúszik, és nehéz is csomózgatni.

2014. jún. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!