Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól tettem hogy kihívtam az...

Jól tettem hogy kihívtam az orvost?

Figyelt kérdés
Tettem fel a napokban több kérdést is a kutyák bűzmirigyével kapcsolatban. Sokan mondták hogy hívjam ki az orvost, hát megtettem ugyanis a kutyám kb 2 hónappal ezelőtt fordult elő hogy láttam 1x 2x hogy húzta a fenekét a földön. Utána abba maradt neki majd megint láttam. 1 héten kb 1x fordult elő, nem napi rendszerességgel. Volt is kint az állatorvos éves oltáson ahol ezt elmondtam neki és azt mondta hogy vagy gilisztás esetleg a bűzmirigyét kell kinyomni. Adott gyógyszert de nem volt gilisztás és ugyanúgy előfordult néha hogy szánkázott. Aztán feldagadt neki a végbélnyílásnál utána másnapra elmúlt, és már egy ideje rágja a farka tövét és a farkát, vakarózik is, hullik a szőre is bár az már hónapok óta. Így hát bátorkodtam kihívni a falu orvosát aki megnyomkodta neki és mondta hogy hát ez üres, a kutya persze közbe visított aztán mégis sikerült neki kinyomni egy kis adagot. Ráadásul az orvos nem is mutatta meg meg semmi de egyből azt mondta hogy legközelebb mi is megtudjuk csinálni, hát biztos nem nyulkálnék csak ott tudatlanul. Már nem tudom eldönteni hogy mivan, bánom hogy kihívtam, lehet több kárt csináltam mint hasznot? Előfordulhat hogy ezután nem fog működni a kutya mirigye vagy bármi? és időközönként ki kell neki nyomatni? Egyébként 4 éves keverék kutyus, kinti. eddig nem volt ilyen problémája.
2014. jún. 24. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Általában,amelyik kutyának már ki kellett nyomni,annak rendszeresen ki kell.Nem ürül magától.A doki valószínű sík béna volt hozzá.

Ha tudjátok vigyétek egy normális rendelőbe,vagy hívjatok normális állatorvost.És ha nem tudjátok szakszerűen kinyomni,akkor ne próbálkozzatok vele.

Jobb kutyakozmetikus is meg tudja csinálni.


Valószínű,be volt gyulladva,ezért visított szegény.

2014. jún. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem bíznám kozmetikusra soha ezért hívtuk az orvost. Hát kíváncsi leszek az elkövetkezendő időkre.
2014. jún. 24. 18:24
 3/6 A kérdező kommentje:
Még arra lennék kíváncsi hogy mikor fogja abba hagyni a farokrágást meg a nyalogatást?!
2014. jún. 25. 14:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát az enyémnek is ki kellene takaríttatni mert húzgálja a fenekét. Nekem orvos mondta, csináljam otthon nem nagy valami. Hát én nem merem, egy az a kutya hamiskás a másik nehogy még kárt okozzak. Hát szegény amiatt nyalogatja lehet hogy irritálja vagy fáj talán neki. De egyébként nyalogatni általában szokták, tisztogatják sűrűn ott magukat
2014. jún. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi a baj a kutyakozmetikusokkal? Nekik a bűzmirigy kinyomása is a munkájukhoz tartozik. Az enyém pl rendszeresen ellenőrzi,tele van-e, ha igen, kinyomja. És sosem volt vele baj. Némelyik jobb ebben, mint egy állatorvos.
2014. jún. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vannak jó kutyakozmetikusok akik értik a dolgukat ehhez kétség sem fér. De általában ezt inkább orvosra kéne bízni hisz megbízhatóbb. De jó lenne ha nem itt ragadnánk le hanem várom a további válaszokat a kérdésre:)
2014. jún. 27. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!