Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá anyáékat?

Hogy vegyem rá anyáékat?

Figyelt kérdés

Kisebb korom óta imádom a kutyusokat. 9 éves voltam, amikor kaptam egy kutyust. Egy ideig lekötött, de egyre kevesebbet gondoztam, ezért anyáék foglalkoztak vele. A barátomnak van egy spániel kutyusa, és tavasszal pároztatják. Szeretnék elhozni egy kölyköt. Anyáéknak akárhányszor felhozom a témát, mondják, hogy régen sem foglalkoztam a kutyámmal. Azóta felelősségteljesebb lettem, és órákat tudok a barátoméval is játszani, mindig fésülgetem. Mamáék kutyájával is sokat foglalkozom. Kezdem puhitani őket, azt mondták messze van még, megbeszéljük. Hogyan tudnám őket rábeszélni? Köszi a válaszokat.


16



2014. jún. 24. 20:10
 1/10 anonim válasza:
Folytasd a puhítást, majd amikor eljön a megfelelő pillanat állj eléjük és mondd el megint, hogy mit szeretnél.
2014. jún. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet most így gondolod, de aztán ha erre is ráunsz? nem csodálom hogy a szüleid nem engedik, amúgy is ne szaporítótól vegyél akkor már kölyköt, még ha barát is, hanem rendes kennelből.
2014. jún. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mi van most azzal a kutyussal, akit 9 éves korodban kaptál? Ha még megvan, gondozd őt, bizonyíts be, hogy képes vagy róla gondoskodni.
2014. jún. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a barátod nem egy tenyésztő...

Ne tőlük hozz kutyát. Nézegess kenneleket, vedd meg a kutyának a cuccokat, olvass a fajtáról néha hozd szóba mondjuk amikor a remélem jó bizonyítványod szóba kerül. Egy kutya 15 évre szól. Lehet a szüleid nem tartanak elég felelősség teljesnek egy kutyához. Mi van ha ezt is megunod? A szüleid nyakán marad? Vagy ha külföldre mész tanulni esetleg egyetemre? Vagy barátod lesz. Barátnőm megkapta álmai fajtáját amiért évekig könyörgött 2000 euroért és utána 2 hétre jött egy srác, gondolom ki tudod találni mi lett a dobival....

2014. jún. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Azóta teljesen átértékelődött bennem minden, és komolyodtam 7 év alatt. A másik kutyust elajándékoztuk. Gyűjtöm a pénzem oltásokra, és a kutya etetésére is. A nyár nagy részében unatkozom, ezért tudnám tanitani is. Most leszek 2.-os gimnazista, tanulás mellett el tudnám magam foglalni, minden nap sétáltatnám. Ha pedig elkerülnék fősulira, egyetemre, vinném magammal, ha lehetséges.
2014. jún. 24. 20:25
 6/10 anonim ***** válasza:
várj még ezzel a témával 1-2 évet és ha akkor is komolyan gondolod akkor vegyél TENYÉSZTŐTŐL TÖRZSKÖNYVES kutyát vagy ha az drága akkor FAJTAMENTŐKTŐL
2014. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
de semmiképpen ne egy SZAPORÍTÓTÓL
2014. jún. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Első körben,ne a barátodéktól akarj kutyát,mert nem hinném,hogy ők tenyésztők.Fajtatiszta kutyát pedig tenyésztőtől vásárolunk.Kérdezd meg a spániel fajtamentést,mit szólnak a kedves barátod nagyszerű gondolatához,hogy még egy alom,pedigree,szűrések és egyéb kötelező dolgok nélküli alom fog születni,ami nem kell majd senkinek...Vagy azokat is tovább elletik,amikor ígyis millió spániel (és spániel jellegű keverék) van a menhelyek meg a halálsoron.Inkább hozzál ki kutyát sintértelepről,aki épp az elaltatásra vár...


Meg mondjuk bizonyítsd be,hogy felelősségteljes vagy,de ne egy érző lényen kísérletezgetve.(Mosogatás,takarítás,időben hazaérés,megbízhatóság stb.)

2014. jún. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2014. jún. 24. 20:32
 10/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Mi van akkor ha a fősulira mégsem viheted magaddal? Marad a szülőkre? Vagy ez is el lesz ajándékozva? Így nem vállalunk kutyát. Ha kutyázni akarsz, fogadj be ideiglenest. Az nem marad a szülők nyakán, és bizonyíthatod, hogy felelősségteljes vagy. A szoaprított spánielekről meg kérdezd meg a fajtamentést, biztosan szívesen elbeszélgetnek majd veled.
2014. jún. 25. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!