Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Féltékeny kutyával lehet...

Féltékeny kutyával lehet valamit kezdeni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy volt egy kutyánk kb 6 éves kan keverék és karácsony táján hoztunk haza hozzá egy akita kölyköt aki szintén kan, és a keverék kutyus elég sokszor nekitámad a másik kutyának. Kérdeztük kutyatenyésztő ismerőstől hogy mit lehetne kezdeni a dologgal azt mondta le kell játszaniuk a dolgot és hagytuk is de valahogy ez nem segít a kis akita mindig megadja magát ha nekitámad a másik de ő akkor sem áll le úgy kell őket szétszedni :/ Lehet ez ellen valamit tenni, vagy itt csak az segít hogyha külön rakjuk őket?
2014. jún. 24. 23:13
 1/8 anonim ***** válasza:
39%

Így igaz, hagyni kell őket, hogy tisztázzák ki hol áll a falkában. De ha addig fajulna a dolog, hogy a kicsi már egyértelműen segélykérően nyüszít, amit a fájdalom miatt tesz, nem pedig az ijedtség miatt, akkor szét kell szedni őket, a nagyra szigorúan rászólni és elvonszolni egy másik szobába (nem megütni!).


Amúgy érdemes lenne kiherélni legalább az egyiket (de legjobb lenne mindkettőt), mert később a kicsi be fog próbálkozni a trónbitorlással, meg amúgy is menne a kakaskodás, főleg tüzelés idején. Konzultálj egy jó dokival.

2014. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából nehéz eldönteni, hogy épp miért nyüszít mert szegényke azért nagy "dráma királynő" kis dolog miatt is úgy tud nyüszíteni mintha épp nyúznák, borzalmas hallgatni. De ez a herélős dolog jó megoldásnak hangzik, bár ilyen téren nem én vagyok a döntő bíró, de mindenképp a család elé terjesztem a lehetőséget :)
2014. jún. 24. 23:54
 3/8 anonim ***** válasza:

Bizonyos mértékig szabad csak hagyni, hogy a kutyák egymás között intézzék a dolgokat.

Én az enyémeknek max. annyit hagyok, hogy a dominánsabb rátegye az állát a másik hátára - ennél többet nem, ugyanis minden egyéb már velem szemben tiszteletlenség. Két együtt élő kutyának nagyon finom jelzésekkel le kellene tudnia kommunikálni, mi a helyzet.

Amit lehet ellene tenni: megnevelitek a kutyákat, és helyreteszitek a falkasorrendet. Illetve addig is keményen rászóltok az idősebb kutyára, ha túlzásba esik, egyszerűen zavarjátok el a helyszínről.

Ha nem igazán vagytok otthon az ilyen dolgokban, és utánaolvasásra nem megy, érdemes lenne kiképző segítségét kérni.

2014. jún. 25. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg nem a kutyáknak kellene lejátszaniuk, főleg, ha féltékenységnek gondolod, ami történik, tehát pl. rajtad vesznek össze. Olyankor a "féltékenykedő" kutyát el kell küldeni. Ha magukban is összevesznek, akkor pedig ideje beleszólni és a kötekedőt leállítani. Én sosem tűröm a verekedést. Egyszer-kétszer össze lehet zörrenni, de rövid úton véget vetek az ilyesminek és ezt el is fogadják a kutyák.


Függ persze a szituációtól is. Ha nyúzza a kicsi, vagy pofátlankodik, nem tartja tiszteletben, akkor persze, hogy rászól és ezért nem szabad megbüntetni, hanem a kölyköt kell leállítani, még mielőtt a másik kutyának kellene ezt megtennie. De ha a nagy a kákán is csomót keres, vagy túlságosan goromba, mint ahogy írtad, akkor viszont a kölyköt meg kell próbálni magasabbra helyezni a rangsorban úgy, hogy a felnőttet tiltod attól, hogy beleszóljon, a kölyöknek meg extra kiváltságokat adsz.

2014. jún. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem a palotám az idősebb és golden keverék a fiatalabb. Hát a kettő egymáshoz képest két külön világ. Az idősebb a féltékenyebb, és a fiatalabb hecceli folyton. Mulatságos helyzeteket produkálnak, és olyanok , mint egy kisgyerek. Nem szeretem, ha egymást szekálják, ilyenkor a nagyra rászólok, hogy hagyd már békén neked sem esik jól. A nagy ekkor körbe körbe ugrándozik, ugat rám: vitatkozik. Lezárásként megmondom neki fejezze be, ne pofázzon vissza. Nagyjából le is rendeztük, de imádom mindkettőt. Minden nap már az ajtóban nem tudok beljebb menni ha hazaértem, mert egyik jobban vár mint a másik. Szenzációs két kutya, saját egyéniséggel.Érdekes, hogy etetésnél a nagy mindíg megvárja, hogy a kicsi egyen először, és csak utána eszi meg amit a kicsi hagy, pedig külön tányérba kapnak.
2014. jún. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát szokott a kicsi szemtelenkedni nagy rosszcsont piszkálja az idősebbet folyton csipkedi harapdálja de ebből nem szokott olyan nagy konfliktus kialakulni. Általában azt nem szereti az idősebb ha minket csipked a kicsi, meg ugye a kaján is néha összevesznek annak ellenére hogy direkt baromi messze rakjuk le nekik a tálaikat egymástól és kaja után direkt be is visszük, hogy még véletlenül se legyen konfliktus. Ezzel az elzavarjuk az idősebbiket módszerrel meg annyi gond van csak hogy a férjem tagadhatatlanul jobban szereti az idősebbet mint a kicsit. Mikor hoztuk a kicsit rögtön ki jelen tette hogy attól még az idősebb lesz az első és kicsit érezteti is a kicsivel hogy ő sokkal hátrébb van mint az idősebbik. De majd megpróbálok beszélni vele erről. Köszönöm a válaszokat :)
2014. jún. 25. 13:04
 7/8 A kérdező kommentje:
Ja egyébként az a furcsa az egész dologban hogy az idősebbik kutya ő az előző kutyánk fia és sok ideig volt úgy hogy ketten voltak tehát eleve azért is mertük elhozni a kicsit hozzá mert szokva volt a társasághoz.
2014. jún. 25. 13:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Amikor a nagyot piszkálja és látjátok, hogy már elege van, a kicsit állítsátok le.


Az etetés pedig úgy nézzen ki, hogy egymástól távol, de egy helyiségben, egyszerre kap a két kutya, amelyik elindul a másik tálja felé, azt vissza kell küldeni, vagy akár el is vehetitek tőle a kaját és úgy küldhetitek el. A kaján nem szabad veszekedni. A férjed is be kell lássa, hogy a rangsorban lehet feljebb az idősebb kutya, de ti vagytok, akik eldöntik, hogy melyiknek mit, mikor és mennyit adtok enni és azt kell, hogy megegyék, nincs cserebere, meg veszekedés.

2014. jún. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!