Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az embereknek miért van ennyi...

Az embereknek miért van ennyi előítélete a Rottweilerekkel szemben? Nekik nem jár a bizalom?

Figyelt kérdés

Megértem, hogy nem egyszerű esetek, kemény kutyák.

Az enyém 8 hónapos, és annyira negatívan áll hozzá mindenki. Félnek tőle, bizalmatlanok vele szemben.

Azt gondoltam, a Pit gazdák megértőek, de a környezetemben még ők is úgy reagálnak rá, hogy áá rottie, majd megesz, fenevad, stb. Azt gondolom, megneveltem rendesen, és mégis annyi az előítélet, hogy már nekem rossz...



2014. jún. 25. 21:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Mert feketék.
2014. jún. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
I'LL BE THE I-G-G-Y PUT MY NAME IN BOLD
2014. jún. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ijesztő a külseje, vagy csak ez terjedt el a rottweilerekről. Hogy ijesztő, harapós kutya, aki könnyen támad. Személy szerint ezt hülyeségnek találom, ha a kutyát jól nevelik, jól bánnak vele, tanítják, akkor nem lesz belőle egy agresszív harci kutya. Különben egy rotti is nagyon édes.
2014. jún. 25. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj én már láttam ölni készülő rottweilert. Az én kutyám volt az áldozat... Ennek ellenére nincsenek vele előítéleteim, de meg tudom érteni ha mások tartózkodnak tőle. Amikor viszont egy ismerősöm rottweilerjét sétáltattam és mindenki nagy ívben kikerült azt élveztem! Miért baj ez? Legalább tisztelnek. Aki közelről ismer az úgyis tudja, hogy normális-e a kutyád. Az idegenek meg kit érdekelnek? Hidd el sokkal kényelmesebb így élni, mint amikor mindenki azt hiszi, hogy a kutyád egy önkiszolgáló automata számára és a gyerekei számára akit kérdezés nélkül lehet simogatni, zaklatni mert nekik az jár, meg milyen cuki, meg még akkor is nyúlkálnak be hozzá a kerítésen ha már vérben forgó szemmel morog rájuk...
2014. jún. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
74%
Ja meg az ilyenek előre fel kell készülni. Ha neked túl nagy teher ez az előitélet akkor másik fajtát kellett volna választani. Én amikor kaptam a kutyám még gyerek voltam, de a következő biztosan olyan lesz akit inkább messzire kikerülnek, mert nekem így jó.
2014. jún. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Nem az, hogy túl nagy teher, de azért nem esik túl jól, hogy szinte mindenkitől csak azt hallgatom hogy megbolondul stb.

Ismerősöktől is.

Imádom a kutyám, csak azért az idegeimre tud menni, mikor a kis termetű kutya lép fel agresszívan, és az emberek úgy veszik ezt le, hogy az enyém vadállat.

2014. jún. 25. 22:17
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
számomra egy gyönyörű fajta, egyik kedvencem, pedig van egy elég agresszív az utcánkban, még se féllek tőle, találkoztam már olyannal aki spontán odajött hozzám és elkezdett velem haverkodni, a gazdája meg ilyedten rohan oda hozzám mert azt hitte sírva fogok menekülni aztán furán nézett mikor nevetve elkezdtem vakargatni az állát :)) nagyon édes volt <3 aki ért egy kicsit is a kutyákból, látni fogja melyik az agresszív és melyik nem, ez nem fajtától függ, aki meg csak a fajta miatt ítél el egy kutyát...hmm kb mint a rasszisták, csak kutyában...
2014. jún. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 nagy568 ***** válasza:
Ne foglalkozz velük az akitáról is rosszat mondanak. A kutya olyan lesz amilyennek nevelik. Az akitám akit szeret és érzi hogy az illető szereti a kutya a nyakába ugrik és nyalogatja. A kutya okos állat és érzi kivel érdemes haverkodni. A hülye embereket kerülni kell vagy beszólni nekik ha bunkók veled szemben és ezt csinálom.
2014. jún. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

előző

Akitáról rosszat?? :o az a legszebb fajta, amikor lesz nekem én büszkén fogom sétáltatni és ha kis szöszik sikoltozva felkapják a szobacirkálojukat és menekülöre fogják legalább miénk lessz az egész utca :D

2014. jún. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 sippara ***** válasza:
100%
Adj rá világos színű hámot. Tök komolyan. Bár az enyém csak keverék (25 kiló így másfél évesen), konkrétan az utca másik oldalára(!!!) mennek át az emberek kutyástul, gyerekestül, ha nincs rajta hám. Amint ráadom, jönnek, hogy meg szabad-e simogatni, mennyi idős, milyen jól nevelt, milyen aranyos...
2014. jún. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!