Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi ételt adjak a kutyámnak?

Mennyi ételt adjak a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Kis állatom egy 8 hetes Jack Russell. Nem tudom mikor és hogy mennyi kaját adjak neki, van ahol azt írják, hogy kétszer elég van ahol azt mondják négyszer, és annyit írnak még hogy kis adagot. Akkor most naponta hányszor és kb. Mikor és mennyit? Én arra gondoltam, hogy napi háromszor, 8:00, 15:00, 22:00 és kb. Olyan majdnem egy merőkanálnyi kaját. Ez így jó, vagy változtassak rajta? Meg még ami gond az a piszkítás. Ha nagy dolog és nyitva van az ajtó akkor kimegy, de ha bevan zárva az ajtó vagy kis dolog akkor bent is elvégzi. Amikor látom hogy fel veszi A pozíciót, felkapom,kiviszem,leteszem abból meg tanulja hogy neki oda kell? A harmadik pedig az esti visítás, amit szerintem azért csinál mert vagy unatkozik agy mert egyedül érzi magát. Most én olvastam hogy nem szabad hogy gomb szemek befolyásoljanak, de mégis mennyire kell velük keménynek lenni. Most pl. Észre vettem ha nem reagálok rá 5 percnyi kín-keserves vonyítás-svisítás után elhalgat. Így kell ezt szituációt kezelni vagy máskép?

2014. jún. 26. 00:29
 1/1 anonim ***** válasza:

Én úgy adnám hogy 8:00, 12:00 és 18:00.De ez igazából tőled is függ hogy az etetés után hogy tudod kivinni pisilni,kakilni.Hogy mennyi az a merőkanálnyi, hát mérd meg hány gramm, esetleg kérdezd a tenyésztőt hogy mennyit egyen.

Minden evés után egy kb 10-15 perc múlva vidd ki mert kicsit mozog biztos kelleni fog neki.És idővel megszokja hogyha kell neki ki kell kéretőznie, hidd el előbb utóbb rájön.

A vonyításra meg ne reagálj, abba fogja hagyni magától.

2014. jún. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!