Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki leírná nekem a kutyatar...

Valaki leírná nekem a kutyatartás alapdolgait?

Figyelt kérdés

Épp készülünk örökbe fogadni egy kutyust! :)Felnőtt, menhelyes, kis drótszőrű tacsi. Ilyen családi közös kutya lenne, nagymamámnál lakna, a mellettünk lévő utcában, 4 lakásos a ház, kerttel. Nekünk tengerimalacaink vannak, így nem lakhat sajnos nálunk. Nagyi ugye már nyugdíjas, így egész nap a kutyussal lenne, nem lenne egyedül, és van a közelünkben egy kutyafuttató, ahová napközben ő is le tudja vinni. A reggeli-esti sétáltatást én és a tesóm vállalnánk. Anyáék támogatják, a költségeket is fizetik ( cuccok, étel, állatorvos, stb..)így a nagyimnak lenne társa, nem lenne mindig egyedül, és nekünk is lehetne kutyusunk, hiszen mi is régóta szeretnénk, de a malackákat is imádjuk! :) Szóval, az első kérdésem, kutyatartók, ez szerintetek jól hangzik? Tetszene-e ez a kutyusnak?

A másik pedig, hogy leírnátok, milyen napirend lenne ideális egy ilyen lakásban tartott, kistestű, idősebb kutyának? Én a menhelyen önkénteskedem, ahonnan hoznánk, így már elég jól ismerem. :) Fázós, szeret bújni, simizni, labdaimádó, szobatiszta, ügyesen döcög pórázon, fázós, (nem is ajánlják kintinek), szereti a cicákat. Nagyon nyugodt, nem rombolós természetű. Előre is köszönöm a válaszokat. :)



2014. jún. 26. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 3 tengerimalac és egy tacsi keverék gazdája vagyok akik velünk együtt élnek egy 1,5 szobás lakásba.A malackák egy nagy kecóban vannak egy bútor tetején így nem is éri el őket a kutya.

A nagymamádhoz fog jobban kötődni a kutya, ha nála lakna ez tuti.Ha nektek így jó lenne, hát hajrá, de én ha saját kutyát akarnék akkor nem tartanám másnál.

2014. jún. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:) A kutyus alapból a nagyié lenne, csak mi is besegítenénk!
2014. jún. 26. 09:43
 3/10 anonim válasza:
17%
Nem ez a speciáltásom, de egy kutyának ha fázós, ha nem elsősorban meleg otthon kell ahol nagyon szeretik. A kutyust legelőszor állatorvoshoz kell vinni megvizsgáltatni és beoltatni. Az otthonában lehetőleg legyen neki egy kis "kutyaágy" ahol aludni tud. Az ágyhoz kozel 2 tálikó legyen. Egyikbe a kutyatápot/főtt étel kerüljon, a másikba a viz. Egy nap 3x kell enni adni a kutyusnak, de akkor fullig legyen a tálkája. A vizes tálka soha ne legyen ures. Mivel nagyidnál lesz, nem ártana neki venni 1-2 játékot is mivel nagyid nem tudna vele olyan onfeledten játszani. Fontos az is, hogy ha a kutya nem akar ne erőltessetek rá semmit. Legyen szó akár sétáltatásról is. De ez a reggel-esti sétáltatás tetszik. Fontos még az is, hogy ha akar a kutyus ki/be tudjon menni. A legfontosabb, hogy szeressétek, mert egy kutya azt megérzi. Ha sir az első éjszaka, ne emeljétek rá a hangotokat, inkább menjetek simogassátok meg, adjatok neki valamilyen játékot. Kb. ennyi.
2014. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem a specialitásod kedves utolsó, akkor ne mondj butaságokat. A napi három csurig töltött tálkával max egy klasszikus dagadt tacsi lesz a végeredmény, márpedig manapság egyre inkább népbetegség már nálunk is az elhízás az állatoknál. Az első és legfontosabb ami egy kutyát boldoggá tesz az az elegendő testmozgás, és a rendszeresség.

Kérdezőnek: egy idősebb kutyának jól hangzik az a napi 2-3 séta, de ne csak pórázon vigyétek el egy körre, hanem keressetek olyan helyet ahol el lehet engedni, és futkározhat kicsit.

2014. jún. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megfelelő mennyiségű mozgás (a leírtak alapján ez meglesz), mindig legyen vize, megfelelő minőségű és mennyiségű élelem (Acana, Brit, ha szétnézel itt gyakorin találsz még pár márkát amit ajánlanak), a tápok zacskóján rajta van, hogy egy nap mennyit kell ennie, ezt 1 vagy 2 részletben szokás odaadni. Barf/Prey szerint is lehet, az macerásabb de megéri.

Amit a saját biztonsága érdekében tudnia kell az a gyere, marad, hagyd. A többi már csak 'felvágás'.

Amire szüksége lesz: 2 tál, fekhely, póráz, nyakörv/hám, kakis zacsi, játék, fésű/kefe. Na meg az oltások, de azt tudjátok.

A reggeli és esti séta közé még egy napközbeni rövidebb sétát is be kellene iktatni, hogy el tudja végezni a dolgát.

A napirendről annyit, hogy kb ugyanakkor kell etetni meg sétáltatni, az meg mindegy, hogy minden nap 5 körül viszed le vagy minden nap 8 körül. Ahogyan időtök engedi és engedni is fogja.

2014. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hát,ha a nagyi is benne van...De a legtöbb ilyen közös buli ,a végén csak egyvalakié lesz,ez a nagyi.
2014. jún. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Kedves 3. válaszadó. Nekem az orvosom mondta ezeket a tippeket és is ezeket tartottam be és a kutyám nem "dagadt". Sőt, még a kis bordái is látszanak. Nálunk ez a szokás: kaja napi 3x. Ha nem, a kutyus az ajtot kaparja mert éhes. 2. válaszadó voltam.
2014. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, a kutyáknak napi egyszer kell enni adni, délután. Ha meg hajlamos a hízásra, egy napot nyugodtan ki lehet hagyni az étkezésből, csak víz legyen mindig elegendő.
2014. jún. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
ha egy nao csak egyszer adsz enni a kutyának, avgy ki is hagysz egy napot, akkor csontsovány lesz..
2014. jún. 30. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Egy kutyának a hizását nem úgy kell megakadályozni, hogy nem kap enni.
2014. jún. 30. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!