Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Shiba inu gazdik, milyen...

Shiba inu gazdik, milyen tapasztalatotok van ezzel a fajta kutyával?

Figyelt kérdés
szeretnénk venni egy shiba inut, de nem rég azt mondták hogy néha agresszív, szóval egy kicsit el vagyok veszve. kérlek segítsetek! bármilyen shiba inus tapasztalat érdekel! :)

2014. jún. 26. 11:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Én nem vagyok shiba gazdi, de erre a kérdésre rendelkezem egy 100%-ig biztos válasszal.

Nevelés kérdése. Ha jól neveled, nem lesz agresszív.

2014. jún. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
72%

Nekem van shiba inu-m. Dehogy agresszív! Fiatalon elég hülye, szétrág mindent. Igazi papucsgyilkos, de ahogy idősödik, úgy lesz egyre nyugodtabb is. Mozgás igénye az nagyon változó és kiszámíthatatlan. Valamikor száz kört is megcsinál az udvaron, folyamatosan és teljes sebességgel, felszántja az udvart, mint valami őrült, és ő sem tudja miért. :D

De olyan is van, hogy egész nap döglik a kanapén és le sem akar jönni onnan. Az enyém egy igazi "kanapéhuszár". Okos kutya, de alapvetően önfejű és nem valami szófogadó. Az ajtót ki tudja nyitni, még a riglit is! Igen kitartó, ha be akar menni valahova és az a valami nincsen jól bezárva, akkor be is fog menni! Ha az több órába telik kinyitni, akkor is! :)


A legjobb a kutyába az, hogy vizesen nincsen ázott kutyaszaga, de tényleg! Teljesen szagtalan és sohasem koszos! A bundája vízlepergető, ha megázik nagyon hamar megszárad. Viszont nyáron ez a bunda komoly gondot tud neki okozni! Mivel vízhatlan, így bepálik és korpásodik sajnos. Nyáron gyakran kell fürdetni, hideg vízzel, különben a melegtől rühesedhet. Sétáltatni jó. Macskákkal is igen jól kijön. Nekem négy macskám van és a négyből egyikkel sem úgy lett összeszoktatva, hogy kölyök koruk óta együtt nevelkedtek. Sőt, már a szomszéd macskáját sem ugatja meg. Más kutyákkal viszont igen agresszív, de inkább csak a szája nagy. :D Simogatni jó, lehet dögönyözni is. És nem bánja.

2014. júl. 20. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Na, látod. Például az előttem szóló is egy tapasztalatlan gazdi, aki nem tudja rendesen kezelni a kutyust, nem mozgatja le, nem szocializálta, ezért pl. agresszív.
2014. júl. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
73%

3-as válaszoló miből is gondolod, hogy én tapasztalatlan gazdi vagyok? Hmm? Csak általánosságokat írtam le erről a fajta kutyáról, hogy mire számítson a kérdező, ha netán ennél a fajtánál döntene.

Az én kutyám nem agresszív! Sőt a shiba inu alapból nem agresszív. Aki ezt állítja az hülye, már bocs. Ez a második shibám, ami jelenleg van. Szóval, aki kettőnk közül tapasztalatlan gazdinak számít ennél a fajtánál az nem én vagyok, hanem Te.

2014. júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
21%

A leírtak egy része valóban helyes és hasznos, de ha már így rákérdeztél, indoklom a válaszom.

A papucs-dologról annyit, hogy nevelni kell, a mozgásigényét pedig levezetni.

Az, hogy nem szófogadó - az önfejűséggel ellentétben nem a kutya jellemvonása, hanem nevelési hiba következménye. Minden kutya tud szófogadó lenni, ha következetesen nevelik.

Az, hogy sétáltatni jó, lehet, hogy épp a te kutyádra jellemző, de megint nem jellemvonás, hanem nevelés kérdése. AZ agresszivitása pedig nyilván vagy szocializáció hiányának következménye, vagy a levezetetlen energiáké.

Hát, pedig akkor te is hülye vagy, hogy idézzek, ugyanis Te magad írtad a kutyádról, hogy agresszív.

Attól még, hogy volt ilyen kutyád nem jelenti azt, hogy értessz hozzá ;)

2014. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
89%

Idióta hol írtam én azt, hogy őrült?! Másrészt, az én kutyám pont azért olyan amilyen mert ilyenné neveltem őt. Szóval barátom, jó lenne tudnod szöveget értelmezni.

Minden kutya más, ahány fajta van, annyiféle nevelés. Egy komondort nem úgy kell nevelni, mint mondjuk egy palotapincsit. A kérdező viszont kifejezetten erről a fajtáról kérdezett. Mivel kettőnk közül nekem van ilyen kutyám, így DE én jobban értenek hozzá, mint Te.

2014. júl. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Én se írtam le azt a szót, hogy őrült.

És bizony. Pontosan. Ilyenné nevelted, ami nem jó... A kutya elsősorban kutya, csak aztán számít hogy milyen fajta. Minden kutyának másfajta nevelés a célravezető.

Érdekes, hogy pont te vallottad be, h agresszívvá nevelted.

2014. júl. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
50%

Kedves Shiba inu gazdi! Remélem tisztában vagy azzal, h összevissza beszélsz. Az elején még dehogy agresszív, későbbiekben kutyákkal "kicsit agresszív"...

Rühes shiba inut még életemben nem láttam, pedig párral már találkoztam! ;)

Kedves kérdező! Szívesen megadom az email címem, ha érdekel a fajta és a viselkedés. Van shiba inum! :)

2014. júl. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
23%
jah és mennyire jó, hogy kitenyésztették a vízhatlan kutyát!!! :)
2014. júl. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
16%

"Az üzenet témája: (...)

Az üzenet szövege: Menj már a (...) (...)ba, egy szóval sem írtam le, hogy agresszívvá neveltem! Ne forgasd ki a szavaimat Te (..)!"


Erre a kedves szövegre itt válaszolnék. Egy idézettel.

"Más kutyákkal viszont igen agresszív"

És egy nagybetűs NO COMMENT.

2014. aug. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!