Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem szobatisztaságra?

Hogyan neveljem szobatisztaságra?

Figyelt kérdés
Már mindent megpróbáltunk amit csak lehet.Lent az utcán nem pisil,nem kakil,de ahogy felérünk az emeletre abban a pillanatban rohan elvégezni a dolgát a hátsólépcsőházba.Gyakorlatilag az egész napom abból áll,hogy a folyosót takarítom,mert nem szeretnék a szomszédokkal összeveszni.Annyit már elértünk,hogy a lakásba nem teszi,de ahogy kiengedem futkározni,rögtön megy pisilni ahová nem lenne szabad.Megszidom érte,érti is,de akkor sem pisil/kakil lent csak itt fent.Szinte két óránként visszük le,de semmi.Szaglászik mindent,de semmi eredmény.Most öt hónapos.Van esetleg valakinek valami bevált ötlete?
2014. jún. 26. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Én a macskámmal próbálkoztam,hogy csináltam neki almot,és mindig belerakta,aztán belement végül. De kutyáknál nem tudom beválik-e. Itt egy módszer,amit olvasok neten:


1. 2-3 hónaposan kell elkezdeni a szobatisztaságra tanítást.(gondolom 1-2 hónapot csúsztál)


2. - Jelölj ki egy helyet, ahol el szabad végeznie a dolgát. Ez jellemzően a házon kívül egy meghatározott hely. (Bizonyos esetekben házon belüli helyszín is lehet).

- Amikor legközelebb aktuális, mutasd meg neki az utat erre a helyre.

- Miután elvégezte a dolgát, dicsérd meg és jutalmazd!


3. Egy kiskutyának néhány óránként szükséges elvégeznie dolgát. A gyakoriság később csökkeni fog, ahogy idősebb lesz, és jobban tudja kontrolálni. Amikor kicsi, az alábbi időszakokban mindig vidd a kijelölt helyre:

- Reggeli sétáltatáskor

- Alvások után

- Minden étkezés után

- Minden játék, vagy tanítás után

- Ha hosszabb ideig egyedül van, miután hazaérsz

- Közvetlenül lefekvés előtt


4. vóTanítsd meg neki, hogy akkor végezze a dolgát, amikor a parancs elhangzik.


A tanítás menete, hogy először, amikor láthatóan elkezdi végezni a dolgát, mondd neki a parancsszót, majd dicsérd meg, jutalmazd jutalomfalattal.


Ha ezt minden alkalommal alkalmazod következetesen, eljön az az idő, amikor a befektetett energia meghozza gyümölcsét, és a parancs elhangzása után fogja elvégezni a dolgát.


5. Légy megbocsátó, ha hibát vét!


Ha magára hagyod őt, az erősen előidézi a hibázás lehetőségét. Amíg négy hét el nem telik balesetmenetesen, addig nem nyilváníthatod őt szobatisztának. Ha idősebb, ez még hosszabb időszakot jelent. Addig is:


Állíts fel barikádokat, amivel kontrollálni tudod, hogy mely helyek azok, amit nem tud elérni. Ezek legyenek olyan helyek, amik különösen érzékenyen érintenének téged, ha a baleset ott következne be. Ha felügyelet nélkül kell hagynod, és megtanítottad neki, hogy biztonságban és jól érezze magát a zárt helyén a saját kis ketrecében, hagyd őt ott, kedvenc játékaival.


6. Alaposan takaríts fel utána! Távolíts el minden szagot, hogy elkerüld, hogy a szag miatt visszajárjon ugyanarra a helyre, és ismételten ott végezze el a dolgát.


- Használj megfelelő illatosítót, ami semlegesíti a szagot.


- Ha van olyan hely vagy szoba, ahova rendszeresen visszajár elvégezni a dolgát, zárd el. Csak felügyelettel engedd be oda addig, amíg szobatiszta nem lesz.


- Ha baleset a szőnyegen történt, ajánlatos elvinni a tisztítóba. Ha erre nincsen lehetőséged, javasoljuk a szag eltávolítására alkalmas alábbi, praktikus házi praktikát: 50% víz, 50% ecet keverékével végezd el a szőnyeg tisztítását. Sose használj ammóniát, mert az ammónia pont azt a hatást idézi elő, hogy a kutya visszatér ide.


7. Teljesen természetes, hogy a szobatisztaságra szoktatás időszakában bekövetkeznek balesetek. Ezeket, az alábbi módszerekkel tudod kezelni:


- Sose büntesd meg, ha már megtörtént a baj. Például: egyedül hagytad a lakásban, de mire hazaérkezel bepisilt. Ez késleltetett büntetés, totálisan rossz időzítés - emlékezz az alapelvekre! A kutya nem fogja tudni, hogy miért kapta a leszúrást.


- Sose dörgöld bele a kutya orrát az ürülékébe, semmi értelme és a vége az lesz, hogy félni fog tőled. Légy nagyon türelmes, ez egy hosszú tanulási periódus.


- Ha észreveszed, pont akkor, amikor a nem megfelelő helyen végzi a dolgát, nyakörvén keresztül húzd fel, és határozottan mondd neki „Nem!”. Vigyázz, ne ijessz rá nagyon. Majd gyorsan vidd ki, és hagyd, hogy befejezze a dolgát. Ezután dicsérd meg őt.


Remélem beválik,sok szerencsét! :D

2014. jún. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mennyit sétáltatjátok?

Lehet, hogy érti a szobatisztaságot, csak túl keveset van sétáltatva, ezért egyszerűen képtelen visszatartani.

Nem kétóránként kéne levinni, hanem lmenni reggel, és egész egyszerűen addig dekkolni vele lent, amíg kénytelen nem lesz az utcán elvégezni. Akkor nagy dicséret, jutifalat!

2014. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, h nem végzi el kinn a dolgát. Akkor legyél vele kinn órákat, hidd el, egyszercsak engedni fog.
2014. jún. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Fegyel csak ajánlom figyelmedbe ezt a kőnyvet Biró Andor De Pott György Kutyakiképzők kézikönyve kb 2ezerét be lehet szerválni nekem bevált sok.hasznos tanács van benne persze az első 60 oldalt ajánlom a többi oldal már versenyzésre oktat ki sok sikert hozzá
2014. jún. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lehet hogy tul sok inger éri ha már a szobában be piszkitot akkor már a nyoma ott marad hiába takaritod fel megérzi és oda vagy a közelébe piszkit ha szobába piszkitot pl pisi akkor ujságpapirar itasd fel vidd le szagoltasd meg vele lent ez is egy be valt modszer !
2014. jún. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
de a bármi kerdesed van akkor irj rám nyugottan!
2014. jún. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát lehet hülyének nézel,de nálam úgy lett szobatiszta,hogy órákig lent voltunk.

Egyszer volt,hogy 4 óráig voltam lent a kölyökkel mire pisilt egyet.Utána többször 2-3 órát is lent voltam mire elvégezte szóval kb többet voltam kint mint fent a lakásban :D Nálam ez vált be,ha télen lett volna kutya nem tudom hogy ment volna több óráig lent lenni.De augusztus közepén hoztuk el a kutyát.


Szerintem ölben legyen amikor mentek le-fel.

Nálunk az volt,hogy nem bírta ki míg le érünk a 4.ről ezért sokáig ölben vittük le,mert nem pisilt ránk,akkor tudta tartani a kisdög:D

2014. jún. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!