Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Késő elkezdeni tanítani a 7...

Lipusz Eszter kérdése:

Késő elkezdeni tanítani a 7 éves Beagle szuka kutyámat?

Figyelt kérdés
7 éves voltam amikor megkaptam az első kutyámat, de akkor nem tanítgattam, mivel kicsi voltam, és a szüleimet se nagyon érdekelte, hogy pl. tudja-e az ül parancsszót, vagy valamit. Most tanítottam meg neki ezeket: ül, ugrik, pacsi, hátra, forog. Ha azt mondom neki 'fogd csak meeeg' egyből ugrik a kapunak, és mint egy jó házőrző, védi a területét a nagy semmitől. Amivel küszködünk fél éve, és még mindig nem megy: fekszik, hempereg, hangot. Mi lehet ennek az oka? És séta közben miért nem csinálja a parancsokat? Csak bent az udvaron szokott hallgatni. Meg ha pl. nincs nálam kaja, akkor is nagy nehezen csinálja azt, amit mondok. Ez miért van? Kérlek normális válaszokat írjatok. Köszönöm.

2014. jún. 26. 13:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha 17 éves lenne, akkor sem lenne késő.


Hogy miért nem tanulta meg a dolgokat, miket írtál, annak az lehet az oka, hogy nem megfelelően tanítottad. Ezt látatlanban nem lehet megmondani. Meg kell próbálni máshogy, hátha az jobban fekszik a kutyának.


Most azért csinálja meg, amit kérsz, hogy megkapja a falatot érte. Vagyis mintha megnyomna egy gombot egy automatán, az meg kiadná a kaját (ez vagy te). Ehelyett azt kellene elérni, hogy azért csinálja meg, mert mondod neki, ennek a tisztelet az alapja. Ez hiányzik és ezért nem is csinja meg házon kívül, mert ott van jobb dolga is, mint neked ugrálni. Ehhez az kell, hogy a kapcsolatotokat más alapra helyezd, ne etetőgép legyél, hanem a kutyának a gazdája, a vezetője, aki megszabja, hogy mit lehet és mit nem és ezt minél gyakrabban kinyilvánítja, annál jobb. Határokat kell szadni, tiltani és szabályozni, emellett persze dicsérni, jutalmazni is.

2014. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a hasznos választ! :)
2014. jún. 26. 13:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem! :) az én kutyám is 6 éves,és olyan könnyen megtanulni hogy "pacsit!","fekszik!","ül!","felugrik!" és "ugrik!" Szóval kb. 2-3 hónap alatt ezeket már vágta,jutalom falat nélkül. Soha sem késő elkezdeni! ;DD
2014. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!