Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 10 hónapos németjuhászom még...

10 hónapos németjuhászom még mindig vehemensen lép más kutyákkal az utcán sétáltatás közben! Szuka létére!? Eddig össz-visz csak egy felnőtt német dogtól ijedt meg! Kutya suliba járunk!

Figyelt kérdés

+ a területvédelmi ösztöne mikorra alakul ki?

+ ha én vagyok a falka vezér, akkor miért kell hogy megvédjen, ha támadás érne?(hisz én vagyok erősebb egyéniség a szemében?


2010. jan. 5. 07:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A terültvédő ösztönsétáltatás közben lényegtelen.

A falkavezér viszont nem te vagy ha meg akar védeni.


Ez nem baj, lehet rajta javítani. Mond el a problémáidat a kutyasuliban és kérj tanácsot a kiképzőtől. Ha vele dolgozol akkor mindent vele csinálj, mert a házilagos megoldások netes tanácsok alapján az Ő munkáját is nehezítheti.

2010. jan. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A németjuhászok terület és személyvédő ösztöne igen korán, már 7hónapos koruk körül kialakul. Valószínű,h nálatok is jelen van már ez.

Ezzel az én vagyok a falkavezér akkor miért akar megvédeni dologgal meg nem értek egyet! Az természetes ha meg akar védeni, ez a dolga. Nem is értem mi ezzel a baj.

Az a gond ha túl gyakran csinál ilyet. A kutyának fel kellene tudnia mérni,h mikor van tényleges veszély, és mikor kell neki közbe lépnie.

A séta közbeni domináns fellépéséről meg írhatnál kicsit bővebben. Mert így nem igazán értem. A kerítésen belül lévő kutyákkal szemben agresszív? Vagy akikkel találkoztok az utcán séta közben (a póráz végén lévő kutyákkal agresszív)?

Egyébként a fajta hajlamos a dominanciára, a szukák is! Az én németjuci keverékem pl másik felnőtt szukához nem lehet oda engedni séta alatt mert megtépi. Kölyköt, illetve kant nem bánt. Illetve ha kutyasulin, vagy idegen területen vagyunk, akkor ott is "eltűri" az idegen felnőtt szukákat. Erre számítanod kell, lehet neked is.

2010. jan. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyszer olvastam itt talán, hogy én védem a kutyát, a kutya meg engem. Szerintem nem baj, ha védeni akar, gondolom az nem normális, ha mindenkinek ok nélkül nekimenne, de ennek megítélésében sokat segíthet a kiképzőtök. Én is azt gondolom, hogy teljesen felesleges másra hallgatni, ha van kiképződ. Nekem is van és megyek a tanácsai után. Eddig nem csalódtam, illetve ha nem jött be együtt találtunk ki mást.

Ő ismeri a kutyádat biztosan, és személyre szabott tanácsot is tud adni:) De ez csak egy laikus vélemény, de fiatal még a kutyád, próbálgatja a határait, Te mit engedsz neki, mennyire veszed komolyan a szídását stb... Szeritnem teljesen biztos tanácsot a mindekttőtöket ismerő kiképző tud adni..

2010. jan. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

séta közben a kutyákkal harcias. gyermekekre és felnőttekre nem reagál.(sőt néha fittyet se hány rájuk).

De egy alkeszt rendszeresen megmorog, gondolom a szaga miatt. Viszont ha kerítésen kivül vagyok és ő meg bent, akkor szerepel ezerrel és mindedkit ugat! Nos?

2010. jan. 6. 08:18
 5/5 anonim ***** válasza:

A lezüllött embereket az enyém is morogja, de rászólok, és általában figyel rám... Valószínű más lehet a szaguk...

Ha kint vagy ő meg bent?

Amire én gondolok, mert ez nálunk is van, egyik, hogy ki akar menni hozzád játszani vagy csak a közeledbe lenni, a másik, hogy van köztetek egy fizikai akadály. Tehát nem is tud megvédeni, vagy csak hisztizik:) Nem tudom. :) A szakértő biztos tudja:)

2010. jan. 6. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!