Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti szoktatok nyers tojást...

Ti szoktatok nyers tojást adni a kutyáknak?

Figyelt kérdés
Ha igen, miért? Mennyit? Milyen gyakran?
2014. jún. 27. 13:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%
Nem, főleg mert nem akarom, hogy elkapjanak valami fertőzést, pl. szalmonellát. Így ha adok, akkor főzve adom, de ritkán, amikor éppen eszembe jut.
2014. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 piriiiiii ***** válasza:
38%
Nagyon ritkán, két-háromévente kb. egyszer. Csak azért, mert mondjuk leesett egy tojás, és ne menjen kárba, vagy hasonló. De nem szoktam ezzel etetni...
2014. jún. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Én szoktam, de nem boltit, hanem házit, az tuti nem szalmonellás. Nem naponta, hetente 1-2x 2 darabot. Tízet is megenne, imádja, de gyomorrontást kapna.
2014. jún. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem etetem tojással, de ha valamiből kimarad egy kis felvert tojás, megkapja.
2014. jún. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 sippara ***** válasza:
78%
Heti egy-két alkalommal kapnak a (szintén nyers) hús mellé. Ha szalmonellásak lesznek, hát szalmonellásak lesznek (náluk pöppet más egyébként a szalmonella, ha gazdi nem rohan vele orvoshoz azonnal, valószínűleg sosem derül ki, hogy szalmonellás volt az állat, pár napos hányós-hasmenős buli az egész).
2014. jún. 27. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Adok nekik gyakran, imádják és jobban megeszik a száraz tápot. Szinte várják ha lássák a kezemben a tojást, hogy törjem fel nekik. Eddig soha nem volt bajuk tőle.
2014. jún. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bár még szívesen várok véleményeket, ha jön. Azt hallottam ugyanis, hogy ha rendszeresen kapnak a kutyák nyers tojást, szép lesz tőle a szőrük. A szomszédom állítja, hogy a német juhászának rendszeresen adott naponta, azért olyan szép, de mástól is hallottam. Nem kétséges, hogy imádják, de azért nem ugrok fejest a falnak, hogy páran ezt mondták. Most nagyon olcsón jutok tojáshoz, ezért is gondoltam ,hogy mi van ha gyakrabban kapnak? Azt számoltam, hogy ha naponta 10 tojásból rántottát készítenék nekik, az sem kerülne több pénzbe, mint egy jobb nevű konzerv. :-)
2014. jún. 27. 14:27
 8/17 A kérdező kommentje:
6. Hogy érted? Ráütöd a száraz tápra?
2014. jún. 27. 14:28
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi is szoktunk, ártani biztos nem árt, bár szerintem nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy most a tojástól olyan-e a szőrük vagy mástól.

Külön tojást ritkán ütünk föl, inkább csak ha beteg, meg télen, hiszen rengeteg tápanyag van benne. Amúgy általában a konyhai maradékot kapják meg. Egyébként főtten és rántottaként is szeretik :)

2014. jún. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Igen, ráüti a száraztápra.
2014. jún. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!