Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Száraztáp: szárazon, vagy...

Száraztáp: szárazon, vagy áztatva?

Figyelt kérdés

1. Áztatva kell adni, hogy ne a gyomorban dagadjon meg az egész, amikor ráiszik a kutya

2. Szárazon kell adni, hogy a kutya rágjon és a fogkőképződést is akadályozza, ellentétben a vizezett táppal

Most akkor...?


2014. jún. 27. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
71%
nekünk az állatorvos szárazon ajánlotta
2014. jún. 27. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Szárazon, nagytestű felnőtt kutyának napi két adagban elosztva, gyomorcsavarodás elkerülése végett. A rágás kell nekik, evés után meg általában lefetyelik a tápra a vizet.
2014. jún. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Vannak tápok, amiket nem lehet áztatva adni, valahol olvastam. De már most nem tudom megmondani, hogy melyek azok és miért.

Illetve vannak olyan tápok, amelyeket lehet így is-úgy is.


Én van, hogy szárazon adom, de ha már azt látom, hogy nem esik jól nekik (nehezen nyelik le olykor), akkor egy darabig áztatva kapják.

A lényeg, akár szárazon, akár áztatva adod, ne legyen előtte sok víz, hogy ne tudjon rá hirtelen sokat inni.

2014. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
Nem akadályozza meg a fogkövet a táp. Általában akkora szeműek, hogy max a kutya összeroppantja. Fogkő ellen olyasmit kell ennie, amibe belemegy a fogazata. Amikor rág valamit, az csiszolja a fogfelszínt.
2014. jún. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
22%
Áztatva, de nagyon pici vízben, mert ha sokszor szárazan eszi, akkor bélcsavarodása is lehet, de nem muszáj mindig áztatni. Heti egyszer kétszer elég!
2014. jún. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha nagytestű kutyád van és félsz a gyomorcsavarodástól, add neki áztatva és több részletben, abból nem lesz baj (olyanról még nem hallottam, hogy ne lehetne áztatni, mert hát úgyis ráiszik a kutya, nem? De persze lehet, hogy van ilyen is.)


Én szárazon etetem, kivéve azokat a kutyákat, amik még nem ettek tápot, azoknak áztatom két-három napig.

2014. jún. 27. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%
Az áztatást nem úgy kell megcsinálni, hogy addig ázik a táp, ameddig pépes nem lesz. Meleg, langyos víz rá. Annyit, hogy a tápoknál észre lehessen venni a vizet. ha megfigyeled, a kutya először szépen lefetyel a vízből. Ha már nem éri el, jöhet a táp. Így együtt kerül a gyomrába folyadék és táp is. nem utána szlopál be egyszerre sok folyadékot.
2014. jún. 27. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha kölyök akkor áztatva. Ha felnőtt akkor teljesen mindegy. Fogkő ellen meg rengeteg játék és szárított mindenféle kapható kutyáknak.
2014. jún. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Most figyeljen mindenki!!!

Tapasztalatból írok.😥


A mi magyar vizslánk, tegnap, fél 4 előtt pár perccel az orvoshoz menet halt meg, mert aznap reggel 8 órakor evett száraz tápot és utána valószínű sok vizet ivott.

Az is igaz, eddig is szinte minden nap ugyanúgy evett tápot.

Csak most valamiért nem bírta ki.

Fel puffadt a hasa, pisilni se tudott, nyüszögött aznap.

Az orvos azt mondta, hogy egyértelmű mi történt... annyira meg puffadt, hogy a szívét se engedte verni.

És hogy be kell áztatni a száraz tápot vízzel, mielőtt nekiadjuk!!!


Remélem ennek a katasztrófának a tanulságával meg tudok menteni sok ebet.

2022. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9 Szerintem inkább gyomorcsavarodást kapott! :( Őszinte részvétem.
2022. febr. 20. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!