Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden menhely lelkiismeretese...

Minden menhely lelkiismeretesen ad ki kutyát, vagy nem?

Figyelt kérdés

Ha eljön az idő, szeretnénk kutyát. De nem kimondottan házi kedvencnek, hanem telepőr kutyának. Ugye van kb. 5-6 fajta kutya, ami megfelelő lenne. Viszont valószínűleg menhelyről fogunk befogadni kutyát. Az előző kutya nevelés nélkül védte a területet, nem igazán engedett be idegent, viszont ha úgy adódott akkor pacsit osztogatott. Mondhatni érezte, hogy ki oda való, és ki nem. Tényleg egy minimális neveltetést kapott, és tökéletes volt.

Na most. Ha a menhellyel beszélek, hogy milyen kutyára van szükségem, akkor tényleg olyat fogok kapni? Mármint egy olyan kutyának nem lenne jó helye ott, aki szeretethiányos, de mivel annyira nem vagyunk nagy keménykezű kutyanevelők (4 kutya után hogy is lehetnénk), azt sem szeretnénk, ha ideadna egy igencsak bizalmatlan kutyust, és a végén valakit megharapna.

Tudom, hogy furán hangzik a kérdésem, mert hogy nevelés kell a kutyának mindenféleképpen, de nagyon nem szeretném, ha bármiféle baj miatt vissza kéne vinni az örökbefogadott kutyust.

Én imádom a kutyákat, játszanék vele amennyit kell, sétálnék, ilyesmi. Viszont a fő feladata mégis csak a telepőrzés lenne, úgy, hogy hallgasson ránk, és ne forduljon ellenünk.


Nyilván ha vennénk egy tk-s kaut, kájt, komondort, kuvit, akkor könnyebb lenne, mert az megismerné a helyzetet amíg felnő, konkrétan olyanná nőne, amilyenné mi nevelnénk.

De ugye felnőtt kutyánál, aminek már van egy erős személyisége, gondolom nehezebb megtanítani, hogy mit hogy. De az az igazság, hogy eddig mindig kölyökként kerültek hozzánk a kutyák, nem tudom, milyen örökbe fogadni egy felnőttet.


2014. jún. 27. 17:49
 1/7 anonim ***** válasza:

A felnőtt kutya kisebb lutri, mint a külyök, főleg, ha nincs százezretek tk-s, valóban fajtatiszta kutyára - amit mondjuk kétlem, hogy adna a tenyésztője telepre. De a menhellyel megint csak ez a gond. Ha lelkiismeretesek, nem adnak telepre kutyát, csak házi kedvencnek és ez a szerződésben is benne szokott lenni. Ha nem akartok ezzel vacakolni, akkor gyepiről még mindig hozhattok, ott is ugyan olyan kutyák vannak és általában, legalábbis a lepukkantabb helyeken nemigen nézik, hogy hová viszik, csak vigyék.


A kutya kiválasztását inkább ti végezzétek. Persze meg lehet kérdezni, hogy melyik milyen személyiség, de úgyis látni fogjátok. Amelyik ott ugat, az nálatok is fog, az már a ti dolgotok eldönteni, hogy mennyire akarjátok, hogy bizonytalan legyen, mert olyanból is van bőven - azon viszont nektek is dolgoznotok kell majd, hogy a bizalmát - és a tiszteletét - elnyerjétek. Ne hozzátok el az első kutyát 10 perc után, szánjatok rá akár több alkalmat is, hogy megismerjétek őket, mert mégiscsak egy bizonyos személyiségjegyekkel rendelkező kutyá szeretnétek.

2014. jún. 27. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy közép-ázsiai-juhász tenyésztő nem adna telepre? Interneten én már találtam ilyet. És komondort. Mondjuk szerintem jobb sorsa lenne, mint a telepőrző fajtársainak, az előző kutyus egy fotelben aludta végig az esős időket:D

Egyébként lenne több törzskönyves kutyára is keret, de jobb megmenteni egy kutyát.

Egyébként van a városban egy menhely, oda gyakran szoktunk látogatóba menni, amikor megyünk, elkezd pár kutya ugatni, 2-3 perc és minden kutya ugat:D Ebből kiindulva az összeset hozhatnánk:D

Gondoltunk arra is, hogy elhozunk menhelyről egy területőrző de egyébként kedves kutyát, aki már idősebb (5-6-7-8 éves), és veszünk mellé egy KÁJ-t, és a kölyökkutyát taníthatja a felnőtt, idős, tapasztalt kutya. De persze mi is foglalkoznánk velük, a másikkal is nagyon sokat foglalkoztunk, állandóan kapta a finom falatokat (az összes alkalmazott nekiadta a szedvicsét- szerencsére sosem hízott el-, rengeteget sétáltunk, mindig szerette az új útvonalat. A fürdetés mondjuk kihívás volt, hogy a kutya majdnem ugyanannyi kg volt, mint én, de ő figyelt rám is, látta, hogy koszos vagyok, nem hagyta, hogy koszos maradjak:D

Na, mindegy, majd ha eljön az idő, akkor körülnézünk részletesen a menhelyen, esetleg kikérjük sétára a kinézett kutyát, hogy megismerkedjünk vele kettesben (hármasban):)

2014. jún. 27. 19:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Olyan tenyésztőt találtál, akinek fajtatiszta, tk-s, szűrt kutyái vannak és adna kölyköt telepre? Mondjuk nem tudom, ezeknél a fajtáknál mennyire akarják őket családi kedvencnek, de a menhelyen jobban jársz, ha elmondod a teljes sztorit (magyarán hogy ki lesz nyalva a kutya popója, őrkutya létére :), mert egy gondosabb vezető ahogy meghallja, hogy "telep", máris vizionálja az életét kennelben, maradékon leélő antiszociális, elhanyagolt vadállatot, ami a kutyájából lenne rövid időn belül.


Az igaz, hogy mind ugat, de nem mindegy, hogy azért, hogy végre valakinek adhasson egy pacsit, vagy csak messziről, bizalmatlanul.


Biztosan találtok majd nektek való kutyát, szerencsés lesz, hogy hozzátok kerül.

2014. jún. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Én komondorra is emlékszek, hogy a telepen voltak vagy 4en es jott a tenyeszto is, megnezni oket, meg egy kikepzo, hogy megnezzek a kutyak idegrendszeret, öv-ben.

ilyen rossz dolga volt az elozo kutyanak, ha eppen nem kellett vedenie a hazat: [link]

2014. jún. 28. 07:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia, most nézegettem egy oldalt és eszembe jutottál erről a kutyáról:

[link]


sajnos nem túl sok infó van róla, de hátha.

2014. júl. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szép kutya! Sajnos jelenleg a telep nem kutyabarát, de pár hónap és az lesz. Neki biztos találnak majd gazdit, de ha nem akkor majd megérdeklődjük:)
2014. júl. 2. 18:44
 7/7 A kérdező kommentje:
Jaj, az lemaradt, hogy köszönöm!:)
2014. júl. 2. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!