Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy cukorbeteg kutyát kutyasul...

Egy cukorbeteg kutyát kutyasuliban meg úgy általánosságban miképpen lehet még tanítani a "jó modorra", ha nem kaphat jutalomfalatot?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a játék és a simogatás is a jutalmazások közé sorolhatók, de a játék nem nagyon szokta érdekelni, csak más kutyákkal, a simogatást pedig szereti, de csak azért nem tűnik úgy, hogy behívásra visszajönne.6 éves kan, keverék labrador,4 hónapja került hozzánk, mert az előző gazdáik nem tudták vállalni az ellátását. Viszont nagyon kiszámíthatatlan, sokszor morog más kutyákra és volt, hogy meg is támadta őket, ezt póráz nélkül. Persze a 4 hónap alatt javult a helyzet, de úgy tűnik ezt kutyasuli nélkül nem fogjuk tudni megoldani. Továbbá ivartalanítva sincs, azt tervezzük 1-2 hónapon belül, ha már az orvosa is rábólint, de egyenlőre még azt mondta várjunk. Abban sem vagyok biztos, hogy segítene-e, de persze megpróbáljuk, csak remélem nem idegződött be nála ez a viselkedés. Ugyanis mielőtt cukros lett még teljesen normális volt, sőt nem válogatott kutyák közt, mindegyiket elfogadta és nem volt vele ilyen téren gond. Eleinte úgy tűnt nekem, hogy félelemből csinálja ezeket a morgásokat, de mára már inkább azt mondanám a töke vezérli :-) Ha valaki tud jó sulit ajánlani Budapesten azt is szívesen veszem! Remélem nem felejtettem ki semmit!

2014. jún. 27. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Miért nem kaphat jutalomfalatot? A virsliben, sajtban, májban, húsban stb nincs cukor. Bocsánat ha hülyeséget kérdeztem.
2014. jún. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
44%

A neveléshez nem kell jutalomfalat. A behíváshoz pedig elsősorban szintén tekintély kell, mert a kutya már tudja, szóval nem becsalogatni kell a kolbásszal, hanem elvárni és büntetni, ha nem csinálja. Egyébként szerintem nincs olyan kaja, amit a kutya szívesebben választana egy macska megkergetése vagy éppen egy jó kis balhé helyett. Szóval ha az iskolában ezeknek a problémáknak a megoldására fogjátok helyezni a hangsúlyt, nem származik hátrányotok abból, hogy nem kaphat jutalomfalatot.


Egyébként semmilyet nem kaphat? Egy falat kekszet/tápot sem? A táp mennyiségének csökkentése mellett se?

2014. jún. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Gyakorló cukorbetegként mondom, hogy a húsokban nincs szénhidrát, azt kaphat nyugodtan. :-)

A májban van valamennyi, arról kérdezd meg a kutyadokit, hogy mennyit lehet adni neki.

Szóval kaphat jutifalatot, csak nem mindegy, mit. :-)

2014. jún. 28. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A kaja adagját azért nem csökkenthetjük, mert ki van számolva mennyit egyen, hogy az inzulintól ne essen le kórosan a cukra, mert abból kóma is lehet nála. Amúgy eleinte mi is a száraz tápjából vittünk valamennyit, de azt elég hamar megunta és nem nagyon érdekelte. Mi is arra gondoltunk, hogy a virsli nem tenne neki olyan rosszat. Szóval azzal fogunk próbálkozni :-)
2014. jún. 29. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!