Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bunkóság más kutyáját megsimog...

Korey kérdése:

Bunkóság más kutyáját megsimogatni buszon/utcán stb?

Figyelt kérdés
Ti mit szólnátok ahhoz ha valaki csak úgy elkezdené simogatni a kutyusotokat? Múltkor a buszon nagyon bújt hozzám egy kis masztiff, de nem mertem megsimogatni mert a gazdája meg elég furán nézett közbe. Megsimogathatom ilyenkor magamtól, vagy azért kérdezzem meg a gazdit?

2014. jún. 28. 05:53
1 2
 1/18 anonim válasza:
63%
Hát elég sokan megszokták simogatni,engem nem zavar egyáltalán,de ha furán néz rád ink kérdezd meg :)
2014. jún. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Igen, bunkóság!

Sőt, leginkább dupla bunkóság.

Bunkóság a gazdi felé is, meg a legnagyobb bunkóság a kutya felé.

A kutyák nem így ismerkednek, a fizikai érintkezés, ismeretlentől az egy szélsőségesen tolakodó viselkedés a szemükben, sok kutya nem is engedi!

Ezen kívül a gazdájával szemben is az, hiszen nem a te kutyád, nem terápiás kutya, semmi közöd hozzá.


Az a minimum, hogy megkérdezd a gazdáját!


Ha valaki az engedélyem nélkül csak úgy hozzányúlna a kutyámhoz, biztos hogy kérdőre vonnám, hogy ezt mégis hogy gondolta!?

2014. jún. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
66%
Nekem van kutyám, tőlem még eddig mindig megkérdezték, hogy meg szabad-e simogatni. Akkor először én simogatom meg a kutyát és ebből tudja, hogy az idegennel "szóba állhat" és nem szabad bántani.
2014. jún. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
43%
Tulajdonképpen igen. De ez nem társadalmi illemszabály, hanem a kutya, mint területvédő ragadozó állat tulajdonságainak nem ismeréséből fakad.
2014. jún. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 sippara ***** válasza:
91%

Bunkóság, én beszólok, az egyik kutyám morog, a másik jófej, ő csak kifordul a szituból.


Helyes kivitelezés:


- Szia/Jó napot/egyéb KÖSZÖNÉS! Megsimogathatom?

- Persze (mert alapjáraton nem vagyok én bunkó, csak ha a másik is az).

*simogatás*

- Köszi!

- Mi köszönjük a simit!

- ELKÖSZÖNÉS.


Egy pici előzékenység csodákat tesz :)

2014. jún. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

Én nagyon utálom, ha az emberke random ráugrik a kutyáimra a buszon (volt már ilyen: ülünk nyugodtan, erre odaugrik egy nő, rátapicskol a kutyáim fejére, és gyorsan leszáll o.O ).

Az enyéim embermániások, staffik, imádnak mindenkit. Nehéz is utazni, mindenkihez mennének oda hízelegni, simit kunyerálni.

Szerintem alap, hogy megkérdezi az illető, lehet-e simogatni.

2014. jún. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
57%
Én csak beszélni szoktam a kutyához, de nem simogatom meg. Ámbár legközelebb lehet, hogy majd megkérdezem, mert mindig szoktam "vágyni" rá :D
2014. jún. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Részben igen bunkóság!


Tőlem eddig 1x kérdezték meg, hogy meg-e simogathatja a kutyám. Mondtam neki, hogy nem kéne mert, az idegennek nem engedi magát. Ránézett a kutyámra majd mondta ez a kis cukiság? aztán már morgott is a kutyám..


Nem tudom..Bár van akit egyről a kettőre magához enged de van akire rámorog. A párommal úgy ismerkedtünk meg, hogy az én kis drágaltos kutyuskám elvezette hozzám :D csodálkoztam is, hogy egy idegennel játszik meg ugrál rá. :) Az exemet meg támadta.. :D

2014. jún. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 zsuzsabazsa ***** válasza:
90%
Illik megkérdezni. Nem bunkóság, csak sokan nem ismerik ezeket az íratlan szabályokat.
2014. jún. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez inkább tudatlanság az emberek részéről, nem bunkók, csak nem ismerik ezeket az íratlan szabályokat. Én se szeretem, ha szó nélkül simogatják őket, de ha megkérdezik, szinte sosem mondok nemet, kivéve ha ideiglenes van nálam, és még nem bízom a reakcióiban. De ezt is el szoktam mondani.
2014. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!