Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 éves golden retriever...

7 éves golden retriever porckorong sérvvel mennyire esélyes a felépülésre? Milyen gyógymódot tudtok, ami bevált? Gyógyszer, étrend kiegészítő, vagy bármi más, ami segít.

Figyelt kérdés
Sajnos egyik napról a másikra nem tudott lábra állni a goldink. Előző nap még sétáltunk, semmi sem volt fura rajta. Állatorvoshoz vittük még aznap, kapott 3 injekciót, majd másnap még egyet, 1 hét múlva kell vissza vinnem. Csak fekszik szegény, néha lassan tipegve felkel, de csak a dolgát elvégezni... Etetjük szemenként táppal és fecskendővel itatgatjuk, mert alig tudja tartani magát, ha fel is kel. El vagyunk keseredve, az orvos semmi jót nem ígért. Zöldkagyló tablettát vettem és eddig 2x kapott 2 szemet, de 5-8 hétnek írják a hatást, ha használ... Eddig is zöldkagylós tápot kapott (Josera), csak gondolom a tabletta hatékonyabb. Mit adjunk még neki? Mit csináljunk vele? Kellene a lábait tornáztatni? Vagy ne mozgassuk? Bármilyen tapasztalat érdekel, el vagyunk teljesen kenődve és nem tudjuk, mi lenne a leghatékonyabb segítség. Már bénulást is említett a doki, de belegondolni sem akarunk. :(

2014. jún. 28. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Műtétre nincs lehetőség?

Még fiatal a kutyus.

2014. jún. 28. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Röntgen, CT a biztos diagnózis. Utána műtét. Az orvos majd eldönti mi a baja és műtéttel lehet-e javítani az állapotán.

Sok kutya él remekül ilyen műtét után. Amíg vissza nem mentek orvoshoz, pihenés.

nem adott az orvos némi fájdalomcsillapítót?

2014. jún. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szóba került, de most megvárjuk az injekciókúrát + adom neki a zöldkagylót extra adagban, kap vitaminokat és drukkolunk és drukkolunk. Az a baj, hogy a doki maga sem tartja biztos megoldásnak a műtétet. Azt mondja, nincs arra garancia, hogy sikerül, hogy nem bénul-e le teljesen ha valami bármi adódik műtét közben, illetve arra sem, hogy pár hónap múlva néhány csigolyával arrébb nem jön elő ugyanez újra. Így mivel ennyire nem meggyőző a műtét esélyessége, szeretném megpróbálni akár el is kerülni azt, vagy ha muszáj műteni, addigra egy kicsit javítani az állapotán.


Rettenetes nézni, ahogy csak fekszik, remeg, kocognak a fogai. Betakartuk, de reszket. Amikor simogatjuk, mintha kicsit megnyugodna, alább hagy a remegés.


Ha nagyon akar, lábra tud állni, de nehezen, lassan, imbolyogva jut el a pisilőhelyéig. Ő az udvar egy bizonyos részét használja wc-nek :), a világ is összedőlhet, akkor sem pisil vagy kakil másik helyekre. :) Ok, kint, séta közben pisil, de csakis pisi! Ilyen kutya, az ösztönei erősek még benne, ha le is robbant pillanatnyilag szegény.


Hallottam arról is, hogy étkezési zselatint adnak ilyen porcos dolgokra. Pl. profi futók alkalmazzák. Erről van tapasztalatotok? Komolyan bármit megetetek vele, vagy akármi, csak tudjon kicsit (inkább nagyon :) ) felépülni. Elképzelni is nehéz, hogy már többet nem sétálhatunk pl...

2014. jún. 28. 12:11
 4/7 A kérdező kommentje:

Kap fájdalomcsillapítót, napi 1 szemet. 6 napig, mert utána jövő pénteken kell visszavinnem újabb injekcióra.


CT itt a környéken nincs, de mondta hogy hol van és hol lehetne műteni legközelebb. CT árat tudtok amúgy?

2014. jún. 28. 12:13
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem látta az orvos a kutya belsejét, miként jósol előre?

Ha megteheted, Diószegi az egyetemen .A zselatin, a zöldkagyló inak, ízületek hasznára van. Gerinc problémáknál az elváltozás idegeket, netán gerincvelőt nyom. Ezért a fájdalom.

2014. jún. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én úgy vittem a dokihoz, hogy azt hittem, a lábának van baja. A bal hátsóra tippeltem. Aztán a doki kérte, próbáljam magamhoz hívni, ekkor mind a 4 lába bizonytalan volt már. Erre mondta h porckorongsérv. Van röntgenje, de nem röntgenezte. Mondta h majd amikor viszem 3. alkalommal, mert hátha hat az injekció és jobban lesz. Elhittem, mégis ő az orvos, nem én...

Gondolom Budapesten van, akit említesz. Ha kell, el tudom vinni akárhova, de meg tud gyógyulni valahogy, akkor jobb lenne kihagyni a műtétet. Hiszek az alternativ gyógyászatban, sok téren működik. Azt sajnos nem tudom, hogy egy ilyen problémánál van-e esély "varázslatra". :)

2014. jún. 28. 14:28
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, Pesten van az egyetemen a doki.

Sajnos a gerinc elváltozásait nem lehet alternatív módon gyógyítani.

2014. jún. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!