Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Bolognese/Havanese jó...

Bichon Bolognese/Havanese jó választás?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kiskutyát, egyetemista vagyok így van hogy el kell mennem órákra de huzamosabb ideig nem lenne egyedül(nem reggeltől estig ülök benn, mert össze vissza vannak óráim hol este hol reggel, van hogy nincs is). Hallottam, hogy ők nem szeretik a magányt. Szerintetek jó választás lenne(beleszerettem ebbe a fajtába sokat olvastam már róluk) még így is, hogy néha el kell mennem órákra, illetve ha dolgozom lehet h 8 órát is egyedül lenne. Ha nem akkor melyik fajtát ajánljátok?
2010. jan. 5. 13:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Az egyik lehető legjobb választás ezek a fajták,vagy ha már kis termet akkor máltai.
2010. jan. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

ha tudod biztosítani a napi 2-3 órás sétát, és az esetleges... 8 órás egyedüllét alatt egy olyan helyet ahol a lakberendezési tárgyakat nem érheti el, (különben gyorsan leamortizálja) akkor igen.

„a Kutya LXXII. évf. 2009. dec.” 8 -14. oldal (részletes tájékoztató a tartásával kapcsolatban)

2010. jan. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
48%

Nekünk Bolognese-k vannak. 2 nagy meg most 4 kicsi :)

Nagyon aranyosak, játékosak, főleg a fiú. Mikor hazaérünk ugatnak, majd kiugranak a bőrükből. :) De persze mi is majd ki ugrunk a bőrünkből mikor a virág felborítva stb... De már leszoktak róla. :)

2010. jan. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
16%
ekkora baromságot még nem hallottam hogy naponta 2-3 órát kéne sétáltatni egy kutyát, sőt még ezt a mozgékony fajtát is. Mekkora a lakásod? Mi kb 75 négyzetméteresben élünk és bent vannak velünk a kutyák. Persze nyáron kint is vannak, rohangálni pisi-kaki meg egy kis játszás erejéig de utána már maguktól jönnek befele. Nem kell nekik annyi séta főleg egy egyetemvárosban.
2010. jan. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
42%
Amúgy ezt én sem értem, nekem ne mondja egy kutyás sem, hogy minden áldott nap napi két-három órát sétál a kutyával, mert ezt kb. az tudja kivitelezni, akinek nincs munkája, vagy van szakácsa, takarítója stb. Legnevetségesebb az, hogy ezen az oldalon még a kertes házasak is állítják, hogy naponta elviszik órákra a kutyájukat. Aha.
2010. jan. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Nekem semmi bajom nem lenne a sétáltatással imádok kutyát sétáltatni nekem is kikapcsolódás, el tudnám vinni parkba játszani vele, futkározni.. csak nem tudom, hogy mennyire igaz ez amit olvasok, hogy emberközpontú, nem bírja a magányt.. nem szeretném úgy megvenni, hogy aztán rosszul érezze magát, ezért kérném a Ti tapasztalataitokat, akik ilyen fajta kutyát tartotok, hogy valóban rosszul érzi magát ha kicsit egyedül hagyjuk?

2010. jan. 5. 14:15
 7/18 anonim ***** válasza:
2010. jan. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Kedves 14.13! Szerintem ne itélj meg egy oldalon keresztül ismeretlen embereket!

Igenis képzeld én tanulás mellett, kertes házban, 3 kutyával foglalkozok komolyan nem csak családi kutya szinten, és viszem őket órákra sétálni! Nem egy könnyű iskolába járok, és nem vagyok rossz tanuló és otthon kb nekem kell az egész háztartást ellátnom, és mégis meg tudom oldani! Úgyhogy légyszi ne okoskodjál!

Akinek nincs rá ideje az ne vegyen kutyát! Igenis minden kutyának szüksége van sok mozgásra, nem arra hogy 4x kivigyék pisilni és rohanjanak be vele! Az olyanoknak plüsskutya való!

Szerinted a tenyésztők mit csinálnak 4-5 kutya mellett? Mindegyik kőgazdag hogy dolgoznia sem kell? Hát nem hiszem! De ti meg olyan bénák vagytok hogy még egy db hobbi szinten tartott kutyára sincs elég időtök!

Bocs az offért, szerintem a legtöbb kutya felnőtt korára megszokja hogy ennyit legyen egyedül, mert azért az átlagos, tisztességes emberek járnak tanulni, dolgozni, és nem otthon vannak egész nap. Ha rendesen törődsz vele akkor nem lesz semmi baj, bár az első egy-két hétben a profibbak kivesznek hozzá szabadságot.

2010. jan. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%

Akkor te se ítélj meg senkit, mert nekem épp nincs kutyám, nem is vagyok oda értük.


Csak érdekes, hogy ezen az oldalon épp Magyarország krémje gyűlt össze, akik mindent háromszor is olyan tökéletesen csinálnak, mint ami már eleve majdhogy nem kivitelezhetetlen egy normális embernél. Majd megnézem, ha befejezted az iskolát, reggel felkelsz mégy dolgozni, este hatkor érsz haza, de kaját kell csinálni, ki kell sikálni a budit, boltba kell menni, még hoztál is haza munkát, mert nem fért bele a napodba, akkor hogy fogod órákig sétáltatni a kutyát. Majd nem alszol? Jó hát legfeljebb idegbajt kapsz egy idő után.


Ja, hogy ne legyen neki? Ha meg valaki feltesz egy hirdetést, hogy új gazdát keres "családi okok miatt" a kutyának, akkor mindjárt ő a véres rongy, amiért nem tart ki mellette. Ha meg kitart akkor is ő a szemét, mert nem mászkál vele naponta órákig, meg nem hajigál neki botokat is órákig minden áldott nap többször is.

2010. jan. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
77%
Nem én kezdtem. :) Ha nincs is kutyád és nem is vagy oda értük akkor nem is tudhatsz róluk olyan sokat. De mondom mégegyszer, akkor gondolj bele hogy a tenyésztők hogy élnek? Mert megsúgom legtöbbjük nem gazdag ember akinek nem kell dolgozni. És ráadásul egy tenyészkutya még több foglalkozást igényel. Gyereked sincs? Mert ez kb olyan. Arra mégsem mondja senki hogy lehetetlen, pedig sok van aki éjszaka ötpercenként felébred és sír meg enni akar óránként, és napközben még wc-zni sem tudsz tőla mert épp szeparációs szorongása van vagy jön a foga vagy tudomén... Na ehhez képes a kutya semmi, ne aggódj, ugyanígy el fogom tudni látni őket, és tudok velük versenyezni, meg képezni őket. Csak akarni kell. Minden kutyás meg tudja csinálni akit ismerek.
2010. jan. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!